Új hozzászólás Aktív témák

  • q13579

    senior tag

    Sziasztok,

    Egy kis privát PCR teszt szűrés beszámoló, csak hogy mérlegeljen mindenki, akinek nincsenek komolyabb tünetei elmenjen-e...

    A családot körbelőtte a COVID, hét elején lett pozitív mintája szülőknek, testvérnek, sógornak stb, eddig enyhe tünetekkel.
    Nekem is volt egy gyenge fejfájásom és kb egy napig tartó enyhe rossz közérzet, azóta fáradtabb vagyok a szokásosnál és a gyomrom sem 100-as. Lehet egész más húzódik a dolog mögött, de én is beneveztem cégen keresztül egy privát tesztre, tekintettel arra, hogy háziorvoson keresztül nagyon lassan és nehezen megy az egész (családi tapasztalat). Ami ugye vicces, mert azt hangsúlyozzák minden nap számít, de mintha ezt a háziorvosi rendszer nem így kezelné...

    A lényeg:
    7 órára volt időpontom mára whitlab-os konténerhez, mire megérkeztem, már 2-en álltak sorban, rajtuk azért látszódott, hogy nem úszták meg enyhe tünetekkel. Hölgy kiszólt, mondtam, hogy időpontra jöttem, erre a válasz, hogy itt mindenki 7 órára kapott időpontot... Az első meglepetés... (Abban bíztam, itt hagynak egy-egy betegre legalább 10 perces időkaput).

    Második meglepetés, hogy egymás kezébe adták a kilincset mindenféle fertőtlenítés nélkül az emberek az ajtón, legalább imitálhatnának ilyenkor egy törlést teszteltenként...

    Harmadik, hogy egy kb 3x3 méteres helységbe kell beülni és egy plexifalon keresztül várni a mintavételt, úgy, hogy semmilyen levegőfertőtlenítő készüléket nem láttam a helyszínen. Csodálatos gócpontnak tűnik annak, így az is megfertőződhet, aki esetleg negatív eredményt produkált...

    Ezzel szemben elmondások alapján pl. a kórházi tesztelés úgy ment, hogy kijöttek mintát venni, nem kellett bemenni egy zárt helyre.

    Nagyon meglepődtem ezen, hiszen ez ráadásul "sajátzsebes" fizetős szolgáltatás volt.

    Szóval ezek alapján azoknak, akik bizonytalanok, hogy fertőzőttek-e és kibírják, hogy otthon maradnak nagyon enyhe tünetekkel, semmiképpen nem ajánlanám az ilyen jellegű tesztelést...

Új hozzászólás Aktív témák