Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z.É.T.

    őstag

    válasz Asbee #77324 üzenetére

    Teljesen jogos a háborgás emiatt, illetve azért, mert nincs elmagyarázva.

    Képzelj el egy gépet, az egyik felén bemegy a virnyák, a másik felén kijön az áldozatok mértéke, benne az egészség, élet és gazdaság.
    A gépen van mondjuk 200db potméter, a különböző korlátozásokra. Úgy igyekeznek csavargatni a potikat, hogy ami kijön, az az legyen, amit a kormány(ok) szeretnének.
    Na azért pl lehet háborogni, hogy miért pont azt a potit tekerték klipelésig, amelyik adott ágazatot teszi tönkre, de leginkább azért, mert amit torzításig tekertek, azt illene kompenzálni.
    Ja, hogy akkor mindjárt inkább lejjeb tekernék?
    Na ezért jogos akár a tüntetés is.

    Egyik kormányt sem irigylem ebben a helyzetben, az EU meg kutyapózban kapja az ívet, de teljesen egyértelmű mára, hogy kizárólag az elfojtás + határzár tud úgy működni, hogy kevesen is haljanak és a gazdaság is elketyegjen alapjáraton.
    Az EU nem volt felkészülve egy olyan helyzetre, amiben nem a különböző érdekeket kell csak harmonizálni, hanem tényleg egységes megoldást találni.
    A különböző függőségi viszonyok kevesek voltak ehhez.

    Itt csatlakozom lacához, sokkal nagyobb átrendeződés kellene, nem pedig veszteségminimalizálás és mielőbbi visszaállítása a jól láthatóan működésképtelen rendszereknek.

    És ez még mindig csak egy atyai tasli ahhoz képest, amit a klímaválság fog csinálni úgy kábé mindannyiunkkal...

  • Gsx-rr

    veterán

    válasz Asbee #77324 üzenetére

    Ott nem es a szallodakban sem ahol tobb szaz ember van.
    November 30 ota mar kb 4000 utasunk fordult meg kulfoldon senkinel semmi panasz nem volt a hazaerkezes utan.

  • Coyot

    őstag

    válasz Asbee #77324 üzenetére

    Szerintem nem nehéz megérteni azt, hogy a szórakozás nem létszükséglet. Így mint azt a kontakt szám csökkentése miatt nyugodtan meg lehet szüntetni vagy nagyon redukálni. Egyetértek azzal, hogy állami megoldás kell a most kieső vállalkozásoknak, hogy túléljenek, de ez lenne a kormány feladata, ha ezt nem csinálja lehet menni tüntetni, meg kurvaanyázni mindenhova a szolgáltatószektor minden emberének - teljes joggal! Ha jól láttam már elő is vették az ügyet, naugye...

    De míg a kórházak tele vannak és azt sem tudják merre állnak arccal - szerintem teljesen érthető lépés hogy mérsékelni próbálják a kontaktot. Amit írsz mindenhol tarolhat a covid, de egy kávézóban/étteremben továbbra sem muszáj tartózkodni, mint a céges kifőzdében ahova dolgozni jár a nép és ennie kell valamit, hogy dolgozni tudjon - ez két külön szint nem is értem hogy meritek összemosni - míg kávézni nem létszükséglet továbbra sem.

    A 8 órás zárás egy faszság szerintem is, főleg hogy ugyan az a tömeg tömörül be szűkebb időablakban a boltokba - bár amerre én járok a többlet egyáltalán nem látszik, de ez buborék, biztos van ahol nagyobb a tömeg.

    El is kell gondolkodni, de meg is kell érteni mi miért van és mit hol baszarintanak el. És kell is élni azzal a jogoddal, hogy megmondod a vezetésnek csúfolt arcoknak, hogy hüyék vagytok.

    [ Szerkesztve ]

    Má' nem

Új hozzászólás Aktív témák