Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ,

    addikt

    válasz llax #75814 üzenetére

    Nem hívja fel senki a betegeket sem a 10. napon, sem korábban. Tudom, mert az összes rokonom/családtagom/haverom volt már vagy pozitív tesztes, vagy pozitív tesztessel egy lakásban 10 nap karantént tünetmentesen letöltő.
    Az illető beteg magától jelezte, hogy nem múltak el a tünetei, ezért az eddigi C+D vitamin mellé kapott antibiotikumot is. Mindeközben a vele egy háztartásban élők már mehettek dolgozni, mert lejárt a 10 napjuk. Ezért is nem értem, hogy ez a 10 nap miért van, illetve hogy miért pont 10 nap? Egy beteg lehet 10 napon túl is beteg, és gondolom fertőzhet 10 napon túl is. Ha jól gondolom, a tünetmentesek is lehetnek betegek, és szintén fertőzhetnek a letöltött 10 nap után is? Vagy aki tünetmentes, őt eleve úgy könyvelik el, hogy nem is volt beteg, ezért nem is fertőzhet? Na de otthonról is továbbviheti a vírust a tudta nélkül is, ha van otthon igazolt pozitív tesztes, nem?
    Ha a 10 nap karantén végén lenne egy kötelező teszt, aminek negatívnak kell lennie, akkor minden egyértelmű lenne, de így viszont nagyon nem az szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák