Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz erer1000 #55104 üzenetére

    Fizikai formában én is régen olvastam könyvet, azonban tényleg nem mindegy, hogy könyvet olvas az ember, vagy csak böngészik/szörfözik a neten, ahol sokat olvashatsz ugyanarról, ugyanazt a hülyeséget akár százszor.
    Anno mikor még csak könyvek voltak, olyan könyveket is elolvastam, átnéztem kíváncsiságból, amit az átlagember szinte soha. Kedvenc helyem volt a könyvtár. Ma azonban a könyvtárban megtalálható könyvek töredéke elérhető csak- és az sem kölcsönözhető formában - a neten.
    Terjed a butaság azért, romlik a szövegértés, ezt naponta tapasztalom itt a Fórumon akár. Anno negyedannyi, vagy kevesebb diplomás ember volt, azonban azok a legtöbbször valóban az intelligensebb emberek közül kerültek ki. Ma találkozni a neten rengeteg diplomás emberrel (ne vedd Magadra!) aki meg sem próbál kulturáltnak látszani. Gyakran meglepődöm, mikor itt is kiderül, "ki van a maszk mögött" . 16 éves gyerekek sokszor értelmesebben fórumoznak, mint diplomás relatíve idős emberek.
    Szerintem néha hasznos volt "átnyálazni 10-20 könyvet", mert közben a koszon kívül sok minden ráragadt az emberre. :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Depression

    veterán

    válasz erer1000 #55104 üzenetére

    "most MSc-n se fogok 1et se kézbe venni, mégis okosnak vallom magam."

    Én már régóta mérnök vagyok, és azonfelül még vagy 20 képzésen túl, de engem legfeljebb a környezetem tart okosabbnak maguknál, de én nem még sosem mondtam magamról, hogy okos volnék.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák