Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Angelina87

    tag

    válasz radi8tor #16837 üzenetére

    Hali :) Én ugyanezt a cipőt hordom,.... én se tudok vásárolni a szülőknek, mióta bejelentették a 9-12 idősávot, ők azzal vannak, na akkor nekik lehet menni és sajnos nem csak tőlük hallom..
    És mennek is… szinte minden nap lassan, nem tudok őket visszatartani, már nagyon sokat veszekedtem is velük ez sem használ.
    Szóval … lehet adni tanácsot, de hát :( ilyen szülőkkel boldogulni nehéz. :(

    " A világon vendég vagyok."

  • DarkByte

    addikt

    válasz radi8tor #16837 üzenetére

    Mert nem egy városban élünk. Sajnos nekem a munka miatt muszáj itt lennem. Náluk sajnos a HO-hoz teljesen rosszak a feltételek, se rendes internet, nincs egy külön ház rész ahová el tudnék vonulni egész nap dolgozni, zaj (mamám TV függő), nem igazán értik hogy bár otthon vagyok én most dolgozom, stb. Próbáltam már párszor, működésképtelen. Kénytelen vagyok itt maradni.

    Abban is tutira biztos vagyok, ha bevásárolnék nekik előre 2-3 hétre, akkor is lenne valami két nap múlva, ami miatt elmennek vásárolni. Mert találtak egy süti receptet, vagy mert eszükbe jutott hogy más is elfogyott. Meg türelmem velük veszekedni, hogy most akkor igen is, egy helyről veszünk mindent és nem járunk végig négy boltot a városban, mert az egyik helyen 20 Ft-al olcsóbb a tej, vagy mert ez a fajta tej nekik finomabb, mint a másik. Ezt szerintem még a legnagyobb vészben se fogják elengedni. :( Például itt Szegeden rendeltem házhoz egy nagy bevásárlást, mutattam anyámnak, megnézte az árakat és ez volt az első hogy ez nagyon drága. Nem ment át, hogy most nekem az fontosabb volt, hogy nem kellett emberek közé menni és mégis van mindenem.

    De igen, ez is egy hülye helyzet, hogy én megtehetem, hogy nem megyek el itthonról, apám viszont nem, és náluk vannak veszélyeztetettebb korosztálybeliek.

    Arra számítok viszont, hogy azzal hogy én nem betegszem le és marad munkám (egyelőre stabilnak tűnik), távolabbról hasznosabb leszek, ha neki el kell mennie kényszer fizetetlen szabira és ki kell őket segíteni anyagilag.

    #16840: játék, sorozat, filmekből millió plusz egyel el vagyok mardva. Múlt héten jött Kindle-öm, pár könyv is pótlásra vár, teraszra lassan ki lehet majd ülni napozni és olvasgatni.

    Van egy MIDI billentyűm amin tanulni akarok kicsit játszani, zenét szerkeszteni.
    Múlt nyár óta van 3D nyomtatóm, még nem jutottam oda hogy saját dolgokat tervezzek, pedig már ahhoz is lassan minden van otthon, elektronikai projektjeimnek próbálhatnék házikót produkálni.

    Iratokat írtam rendbe lehetne tenni, van egy egész szekrénnyi, lehet rendelek egy scanner-t és bescan-elem, mert már azt is ezer éve meg akartam csinálni hogy lehessen full text keresni.
    Lomtalanítás is ráférne pár szekrényre.
    Virágokat rendbe lehetne szedni, átrakni nagyobb cserépbe.

    Backend fejlesztő vagyok, már egy ideje szemezek azzal hogy tanulok kicsit frontend-es dolgokat, vue.js-t, Electron-t. Van is egy kinézett célpont, Money Manager Ex-et át akarnám írni totálisan webre, mert nagyon fos a desktop/mobil app sync-je, de mégsem lehetetlen feladat lenne egymagamnak mondjuk 2 hónap távlatában.

    Folytassam? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák