Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz Parci #10710 üzenetére

    "brutál durva az idei influenza szezon"

    Heti bontásban találsz itt információkat. Elég nagy arányban volt jelen pl. a komolyabb légzőszervi tüneteket okozni képes H1N1/09 ("sertésinfluenza") vírus. (egyszerre 4 vírus volt jelen, közte jelentős mennyiségben az elvileg nagyobb járványt okozni nem képes B - a beoltottaknak kb. pénzkidobás volt az legutóbbi oltásuk...)

    [ Szerkesztve ]

  • Toobee

    veterán

    válasz Parci #10710 üzenetére

    Nálunk két kolléga volt komolyabban beteg, az egyik nem fogta fel, hogy otthon kellene maradni, úgyhogy még akkor is krákogott, mikor már cégen belül ültünk össze, hogy merre tovább. Akkor javasoltam, hogy aki beteg, az például otthon maradhatna, úgyhogy nézett is rám csúnyán. A párja hotelezik, mindenféle emberrel érintkezik. A másik érintett faszija is elkapta, 2 hétig nyomta az ágyat, nehéz légzés stb, állítólag eléggé rottyon volt. Én egy kis torokkaparason, általános gyengesegen kívül mást nem éreztem (ez a héten), illetve amit észrevettem meg, hogy taskasak a szemeim, pedig a HO miatt most nem 6 órákat alszom, megvan a 8. Nem érzem magam hipohondernek, úgyhogy nem is vinnék le semmilyen következtetést.

    https://barbieripnk.hu/

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz Parci #10710 üzenetére

    Meg tudom erősíteni, amit írsz. 1 ismerős január közepe óta köhögőrohamokkal küzdött 3 héten át, alig tudott kijönni belőle. Antibiotikumot írtak fel neki, semmit nem használt. Tüdőröntgenre is küldték, negatív lett. Rokonom február óta durva köhögéssel, fej-, hát- és mellkasfájdalommal küzd. Háziorvosa szerint nem influenzás, de nem tudja megmondani, hogy mi a baja. Kórházba (eddig) nem küldte, gyógyszer rajta sem segít.

    Kb. 15 év óta nem voltam influenzás, egyszer-egyszer volt kisebb hőemelkedésem, de semmi komolyabb megfázásos tünetem nem volt. Viszont február vége óta kapar a torkom, néha hamarabb kifulladok mint szoktam, száraz köhögésem van (nem rohamszerű, hanem időnként egyszer-egyszer köhögök), az orromból nem folyik semmi, helyette valami fehér ragacsos nyákszerűség termelődik, amit alig tudok kifújni, esetenként éjjelente arra ébredek fel, hogy úszom az izzadtságban és napközben hőrohamaim vannak. Hőmérő 37.5-nél többet eddig nem mutatott.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák