Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz Den #49 üzenetére

    Demagógia, igen. Viszont az a helyzet, hogy mostanság rengeteg olyan vállalkozás indul, amely értéktermelő funkciót egyáltalán nem tölt be, sem anyagi, sem szellemi hozzáadott érték nincs. Kellenek a kereskedők, stb., viszont mindenki kereskedni akar, hozzáadni semmit. Nyilván ez azért van, mert a legtöbb értékteremtő vállalkozás, stb. beindításához komoly tőke (egyre komolyabb) szükséges.

    Ez persze itt offtopic, csak zavar ...

    while (!sleep) sheep++;

  • Den

    veterán

    válasz emvy #51 üzenetére

    oké, ez tiszta sor, engem is zavar ez az arányeltolódás, sőtt aggaszt is, de az is zavar hogy magyarországon a pénzintézetekret a sátánnak egyrangúan szokás emlegetni, mint emerek tönkretevői, sorsok megnyomorítóit, holott senkit nem hajtanak ostorral hitelt felvenni.

    www.simson4t.hu

  • adalbert1

    veterán

    válasz Den #52 üzenetére

    Nos én nem mondom,hogy pénzintézet = sátán.
    De az arányeltolódásban amit említesz az is közrejátszik, hogy a reklámok tele vannak azzal, hogy ilyen hitel, olyan hitel, és a sok egyszerű ember meg nem nagyon ismeri ki magát ezek között. Ugyanis a reklámok csak a jó oldalát mutatják a dolgoknak, a lényeges dolgok általában nagyon apróbetűsek.

  • Den

    veterán

    válasz adalbert1 #53 üzenetére

    ok, ez is igaz, tegnap láttam asszem erste hitelt aol nagy betűvel csak 1 százalék kamat, kisbetűvel, per hónap.

    de azért szvsz felnőtt emberektől elvárható lene, hogy mielőtt beleugranak vmibe, végiggondolják

    www.simson4t.hu

  • steve@prhw

    őstag

    válasz Den #54 üzenetére

    de azért szvsz felnőtt emberektől elvárható lene, hogy mielőtt beleugranak vmibe, végiggondolják

    Akkor miből élnének a marketingesek? A magyarokat nagyon jól bele lehetett rántani ebbe az őrületbe, valszeg a 40 éves szocializmus is közrejátszik... Nézd meg a sok laza csávót az új autójával, amiért 200e-t letett, hóvégén meg cidrizik, hogy miből nyögi be a részletet. Pedig az autó (nagyon kevés esettől eltekintve) egy fillért sem hoz... De ugye használtba beleülni nem ildomos... Csak nyögjék. Én inkább kötöm le a havi fizumat, mellékesből eléldegélek, 16 éves az autóm, de műszakilag rendben van. Ér vagy 300e-t, de különösebben nem érdekel. Vigyen el, ahova akarom. 1.6diesel, eszik 5l-t, évente kb. 20e km-t hajtok bele. Négy éve használom (előtte bátyámé volt), egy új autón min. 1/3-t buktam volna az árából, a kamatokról, kötelező szervízes lehúzásokról nem is beszélek. OK, erre is ráment a 4 év alatt kb. 300e, de fixen rendben van. Meg szerelni is imádok, olajcserék, kisebb javítások otthon folynak.
    Szóval sokan azzal nincsenek tisztában, hogy mik a lehetőségeik, illetve az alternatíváik. És nem bírnak megülni néhány 10e forinton. Késztetést éreznek arra, hogy elverjék. Lazán kp-ra tudnék venni egy 307-es Peugeot-t, de nem érdekel. Lakásra gyűjtök.
    Ezért ha beüt a krach, akkor futás hitelért. Elromlott a mosógép: semmi gond, ott az áruhitel, stb. Fősuli évei alatt megfigyeltem, hogy aki szegényebb családból származott, inkább összehúzta még jobban a nadrágszíjat, és vigyázott a pénzére. Végzős voltam, mikor indult a diákhitel, és a sok kiskölök fölvette félév végén egybe a maxot, és egy hét alatt elverte... Itt vannak a gondok.
    Természetesen sajnálom azokat, akiknek nincs más lehetőségük (mondjuk egészségi állapot, vis maior ügyek...), de sajna a többség magának keresi a bajt!

    ''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

  • Sunzi

    aktív tag

    Nem nagyon értem a felháborodást a PF kapcsán, a ker. bankok felé pedig főleg nem :(

    Nézzük a PF 100ezres, hitelét, 56 részlettel, 3200HUF/részlet esetén.
    Ha felteszem, hogy a 3200 HUF csak 500HUF díjat tartalmaz - mert ugye fizetni kell az embert, aki hetente kimegy, és beszedi a lét, illetve késedelem esetén telefonál, ismét kijön, megegyezik egy esetleges átütemezésről, halasztásról, és természetesen közben felméri az ügyfél aktuális helyzetét - , akkor ez a hitel, annuitásosan számítva kb. 88%-os éves hitelkamatot jelent. Egy ker. bank személyi kölcsöne estében ez kb. 20+% éves kamattal jönne ki, ha lenne egyáltalán ilyen konstrukciójuk. De nincs.
    Látni kell, hogy van egy nem is kicsi kör, aki a ker. bankok számára nem potenciális ügyfélkör. Akinek nincs x hónapja munkahelye, nem tudja bemutatni a mobilszámláját/közüzemi számláit, nincs saját lakása, és vagy fiatal, vagy túl öreg, az nem fog kapni sehol 300eHUF személyi kölcsönt. Ebbe a helyzetbe lépett pele a PF pár évvel ezelőtt, amikor bejött Magyarországra. Kaphatsz mindenféle fent említett feltétel nélkül kis összeget. Nyilván, ennek az ügyfélkörnek a visszafizetési hajlandósága jóval alacsonyabb, mint a tehetősebb társaiké, akár rajtukl kívül álló okok miatt is. Ez azt jelenti, hogy a cégnek sokkal nagyobb a kockázata, mint egy banknak, és jóval nagyobb a behajtásra fordított összeg (arányaiban) mint egy banknak. E miatt 88% a 88%.
    Én még ezt is sokallom, de nem látok bele a cég portfóliójának a minőségébe.
    Ha ez a lehetőség nem lenne, na akkor lehetne mindenféle illegális úton kölcsönt szerezni, ahol valóban lehet beszélni uzsorakamatról, többszörös visszafizetésről, és esetleg néhány ''miheztartás végett'' leosztott pofonról, elcipelt TV-ről, traktorról..
    Mint a topic elején említettem, ez egy pénzügyi szolgáltatás, aminek ennyi az ára. A piac nyitott, bárki csinálhat ilyet...
    Aki pedig nem képes hitelfelvétel esetén utánanézni/kérdezni, hogy mi mit jelent, mi mennyibe kerül, főleg, hogy a saját pénzéről van szó, arra mit mondjak. Balek.

    [Szerkesztve]

    Ízirájder öcsém, ízirájder...

  • Sunzi

    aktív tag

    válasz Sunzi #56 üzenetére

    Ja, és még annyit, hogy valószínű, hogy mint a bankoknál, a PF-nél is van előtörlesztési lehetőség, valami díj ellenében, így ha tényleg csak 1-2 hónapra kellett a pénzt, akkor a fennálló tőkét akér egyben vissza lehet fizetni, és máris olcsóbban megúszta a szerencsétlen, aki kénytelen volt igénybe venni egy ilyen drága terméket...
    De ezt csak sejtem/remélem...

    [Szerkesztve]

    Ízirájder öcsém, ízirájder...

  • Yoda61

    csendes tag

    válasz Sunzi #57 üzenetére

    Az az 500 Ft erős túlbecsülése a dolognak. Egy PF-es képviselő a begyűjtött törlesztőrészletek 5%-át kapja jutaléknak. Ez ugye az említett 100000Ft/52hét hitelnél hetente kemény 166 Forint.:Y:C Ez még akkor is karcsú, ha az ügyfél minden héten rendesen fizet. Pénzt csak akkor kapsz, ha begyűjtöd a részletet. A közlekedés és a telefonok a Te költségeidet növelik. :F
    Persze meg kell említeni, hogy amennyiben új ügyfelet szerzel, akkor kapsz 2000 Ft fejpénzt. Ha az ügyfél újabb hitelt igényel, hiába végzed el ua. a papírmunkát, szerződés szerint egy kanyit sem kapsz. :C
    A dolog képviselői oldalról is furmányos. Úgy hirdetik, hogy van-e 2 szabad órád munkaidő után? Az a két óra nevetséges. Annyi idő alatt jó ha 30 ügyfelet el tudsz látni hetenként. Ha már minden ügyfele ki van tömve mindenféle hitellel, akkor ügyfelenként kemény 250 Ft jutalékot is kaphat hetenként. Ez 8500 Ft. Vedd le ebből a benzint, a telefont és az adót. A maradék cca. 4000 Forint ugye kevesebb, mint 400 Forintos órabért jelent. Mindezt télen-nyáron minden héten. A képviselő akkor kereshet jól, ha adott területen az ügyfélsűrűség nagy, tehát sok ügyfele van. Itt is bejön azonban 2 hibapont. Ekkor a napi 2 óra már kevés. 80 ügyfélnél már csodásan belelógsz a hétvégébe és persze arányosan több lesz a lukrafutás is. A másik, hogy a PF saját kénye-kedve szerint változtathatja a képviselői területek határait. Tudok olyanról, aki hosszú munkával kiépített egy 150 fős ügyfélkört és a PF egyik hétről a másikra elvette 60 emberét. Ez bruttó 60 rugó kiesést jelentett neki havonta. Természetesen nem kárpótolták.
    A kizsákmányolás sajnos még a munkatársakkal szemben is megvan. Persze a főállású alkalmazottaik. Céges autó, céges mobil és banki fizetések.
    Nyílván a képviselői munkát is beválalja valaki. Nem azért írtam le, hogy sajnáljátok. Ha hajlandó feláldozni a szabadidejét és a hétvégéit, akkor kitartó munkával elérheti, hogy legyen havi 100000Ft plusza. Ebből a költségek levonása után is marad szépen. Ha elege lesz belőle, akkor szépen abbahagyja.

    [Szerkesztve]

    Az ERŐ legyen Veletek!

  • Yoda61

    csendes tag

    válasz Yoda61 #58 üzenetére

    Még valami. Sokan úgy állítjátk be, hogy kihasználják a jóhiszemű ügyfeleket. Az előzőekből kiderülhet, hogy a képviselő csak az általa begyűjtött törlesztőrészletek után kap jutalékot. Ha a PF végrehajtás útján jut a pénzéhez, akkor a képviselő nem kap semmit. Ebből látható, hogy a képviselőnek nem érdeke, hogy rizikós helyekre helyezzen ki kölcsönt.
    A PF egész működésén látszik a 120 éves tapasztalat. (1880-ban alapították). A munka oroszlánrészét szinte segédmunkás fizetésért a legalsó szint végzi. Jó ideig a nemfizetőkkel is nekik kell bajlódniuk, ráadásul fizetség nélkül.

    Az ERŐ legyen Veletek!

  • Sunzi

    aktív tag

    válasz Yoda61 #58 üzenetére

    Csak saccoltam valamit.
    Egyébként Te tudod pontosan ezeknek a hiteleknek az éves kamatlábát? Nem kell megmondani(nyilván nem is mondhatod..), csak kíváncsi vagyok, tudod-e?
    Nem írtam ugyan, de én a díjba minden fajta járulékos díjtételt bele gondoltam, mindazt, amiket leírtál, és azok mellett, amik előfordulhatnak, amiből persze az ügynök már nem lát semmit (bár, ha a 166-ot, és optimális esetben a 250-et összeadom, akkor az már 416HUF - és mindekettő be kell legyen építve a részletbe előre...). Ha viszont még így is bőven fölé lőttem, az a példámra visszatéve azt jelenti, hogy a kamat bőven 90-100% körül van/év. Ha trükköznek a törlesztőrészlet számítással, akkor megoldható, hogy hivatalosan ennél kevesebbet mondjanak...
    Na, ja. a Képviselői munka mindig is ilyen volt, de ettől függetlenül azt hittem, többet kaptok valamivel, vagy legalább egy céges telefont, vagy valami költségtérítést...
    A 2 óráról nem is felételeztem, hogy nem marketingduma, az semmire sem elég...
    Ez a határváltoztatás meg kifejezetten undorító, technikailag ezt sokkal fájdalommentesebben is meg lehete oldani.

    Ízirájder öcsém, ízirájder...

  • Yoda61

    csendes tag

    válasz Sunzi #60 üzenetére

    Mivel a szerződéseket én töltöm ki az ügyfelekkel, elég pontosan tudom, hogy mekkora hitelre milyen összeget kell visszafizetni. Ami nagyon korrekt az az, hogy a szerződésen pontosan szerepel a visszafizetendő összeg. Nincsenek egyéb járulékos költségek, bújtatott, később megjelenő díjak.
    A reklámokból olvashatod, hogy 80000 Ft 39 hétre heti 3432 Forintért kapható. Ez összesen 133 848 Ft. Azonos futamidőnél az összegek egyenes rányosságot mutatnak. Amit tudni lehet: 26 hetes hitelnél 50,28% - 39 hetesnél 67,31% és végül az 52 hetesnél 72,64% az az összeg, amivel többet kell visszafizetni. Ha havi kamatot számolsz, akkor rendre 8,38; 7,48 illetve 6,05% az eredmény. Legalább ez az egy csökkenő tendenciát mutat. :C
    Az előtörlesztéssel kapcsolatban. Van rá mód, de nem érdemes. A PF ügyesen nem kamattal, hanem un. hitelköltséggel számol. Azt pedig úgy számolja, ahogy akarja. Van olyan aki a 26 hetes hitelét 1 hónappal hamarabb fizeti vissza és csak 1-200 Forint a visszautalása, de sokszor 50-60 Forintot kell átvetetni.
    Az egészből a szomorú, hogy ekkora haszon mellett a PF még mindíg ''középkori'' módon dolgozik. Van olyan, hogy egy ügyfél el akar menni nyaralni és ezért 2-3 törlesztőrészletet előre befizet. Pár hét múlva érkezik a rivalló, hogy ejnye-bejnye a múlt héten nem regisztráltunk befizetést. Az ügyfél a szabadsága után is rendesen, hetente fizetett, de a levél konkrétan a múlt hetet említi és a levél keltezése ok. Ilyenkor persze a képviselő magyarázkodik, hogy ő továbbította a törlesztőrészletet és nincs elmaradás. A gyanú árnyéka akkor is ott marad. (alkalmankét 200 Forintért :(() Ha elvétve érkezne egy-egy ilyen, akkor még lenyeled, de hetente 2-3?
    És akkor még ilyen szöveg: Amennyiben az elmúlt héten azért nem fizetett, mert előtörlesztett, akkor a felszólítást tekintse tárgytalannak. Könyörgöm! A XXI. században egy bank olyan látszatot kelt magáról, hogy nem tudja időarányosan követni a számla állását? Kicsit röhejes.

    Az ERŐ legyen Veletek!

  • Sunzi

    aktív tag

    válasz Yoda61 #61 üzenetére

    Azt tudtam, hogy a fix részleteken kívül nincs más költség, és tényleg nincs, ez legalább tiszta.
    Kiszámoltam viszont, hogy ha annuitásosan számolok részletet, akkor 80e HUF 39 hétre 7.48%-os havi kamattal csak 2836 HUF törlesztést eredményez, ami azt jelenti, hogy a 3432 HUF-ban 596 HUF egyéb díj szerepel (ebben van a 166HUF, stb). Ez persze nem jelent semmit, meg igazából nem is fontos, csak érdekelt. :) És persze, csak akkor igaz így, ha szabvány részletszámítást használunk, és a futamidő alatt a kamatláb nem változik (bankok így számolnak..).

    Az a baj az előtörlesztéssel, hogy azt csak a futamidő elején eri meg meglépni, hiszen a törlesztőrészlet kamattartalma folyamatosan csökken a futamidő alatt, és pl. a fenti példa esetén 1 hónappal a futamidő vége előtt előtörlesztve a rendes számítás szerint is csak 473 HUF-t spórol meg az üf. Ha a PF-ráadásul máshogy - hitelköltség, ami ugye akármi is lehet - számol, akkor pláne nem meglepő, hogy csak pár 100 HUF a visszajáró.

    A középkori módszeren nem lepődöm meg, de nem is kommentálnám. 7 év banki meló után nehéz meglepetést okozni, bár Neked azért sikerült azzal, hogy a cég nem tudja rendesen nyilvántartani a fennálló/lejárt tartozást, és a késedelmes napok számát..

    A befizetések egyébként hogy mennek? Kp.-ban beviszed, és ott történik valami? van a cégnek egyáltalán falamiféle számlavezető rendszere, amiben nyilvántarthatóak a részletek, és a befizetések? (bármi konkrét dolog titok, de azért nem minden...)

    Ízirájder öcsém, ízirájder...

  • Eselno

    újonc

    válasz lamadou #1 üzenetére

    Sziasztok! A dátumot elnézve kissé későn reagálok, de a mai az első napom, hogy itt levődök. Félre értés ne essék, de lamadou barátunk nincs igazán tisztában a kamat és a hiteldíj mutató közötti külömbséggel. Először is leszögezném, hogy nem szeretek én se kölcsönt felvenni, de néha szüksége lehet az Mbernek rá, sajnos. Továbbiakban semmi közöm a Providenthez, így nem is akarom dicsérni őket! Ellenben megemlíteném, hogy az egyetlen olyan banki tevékenységet végző szervezet, aki valóban 48 órán belül kölcsönt ad. A THM pedig igen megtévesztő, ugyanis és itt egy példa: 50.000 forint felvétele esetén 90.000 ft-ot fizetsz vissza heti lebontásban, ami akár még be is tarható. Tehát nem igaz, hogy 438 százalékkal kellene többet fizetned. Ebben az esetben ugyanis több mint 200.000 ft-ot kéne visszacsöngetni. Ezért az én véleményem az, hogy az többi bankkal szemben a THM feltüntetése 6. 38% megjelöléssel nem gömbölyű és a kuncsaftot megtévesztő. Lehet számolni itt is. Lásd OTP, vagy bármelyik másik bank. Igaz a THM-re ennyit írnak ki, de a kamatok közel 24 és 38 % közöttiek. Ráadásul több hetet, hónapot vesz igénybe a hitelhez jutás. Na és még egy igen fontos tény! A Providentnél törlesztőrészlet elcsúszása esetén NINCS büntető kamat. Ezért mindazoknak akik hirtelen, de nagyon pénzszűkében vannak, Én a saját tapasztalataim alapján csak ajánlani tudom. Lásd nyaralás, vagy bárminemű eszköz sürgős megvásárlása esetén, ha az tényleg fontos.

  • Fryskitt

    addikt

    Miért nem lehet kötelezni a hitelt adót arra, hogy először ne a kamatot törlessze az ember, hanem pont ugyanannyi rész kamatot és tőkét mindig? Így a hitel felénél már nem érdemes kiszállni és visszafizetni a tartozást, hiszen a tőketartozás még majdnem mind megvan, a kamatot meg gondolom úgysem adják vissza, hiába az egész futamidőre szólt? :W

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Új hozzászólás Aktív témák