Új hozzászólás Aktív témák

  • Llanders

    csendes tag

    válasz arnyekxxx #44 üzenetére

    "Komolyan érdekelne, neked tényleg az a bajod, hogy az ipar fejlesztése infrastruktúrafejlesztést is igényel?"

    Tényleg muszáj ilyen dedós módszerrel hadoválni...? Leírtam többször is, össze is foglaltam. Értő olvasással szerintem tudatilag átfogható ez a néhány mondat, de ha megy, hát megy, nem tudom beleönteni a gondolatokat a fejedbe. Vagy ennyire mély nyomott hagyott a bolsevik iparfejlesztés sztálini irányvonala? Még mindig trendi a "legyünk a vas és acél országa"? Nem gondolod, hogy ezt a színvonalat már meghaladtuk pár ütemben?

    Az állami befektetés is befektetés, nem lehet csak úgy öntögetni a pénzt. Különben mindig úgy fogjuk érezni, hogy nincs pénz az emberek által ténylegesen használt infrastruktúrára, az egészségügyre, oktatásra, az utak leromlottak, állandóak a csőtörések, a középületek borzasztó állapotban, a tanárok, közalkalmazottak fizetése, a nyugdíjak töredéke a "hanyatló" nyugatinak stb.

    Tehát a lényeg a költség-haszon elv, az utóbbiba beleértve természetesen a társadalmi megtérülést is. Illetve fontos lenne, hogy a pénzt egy világos, hosszú távú stratégia mentén költsük.

    Ha szerinted megéri ez a befektetés a magyar embereknek, számszerűsítsd, hogy miért...

Új hozzászólás Aktív témák