Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ToxLee

    őstag

    válasz L4D1K #53 üzenetére

    ''föggvény'' :C :D Bocsi :R Nekem a sarok felé ''néz'' a mélynyomó de mégse oszlik el nagyon a mély :(

  • ToxLee

    őstag

    válasz L4D1K #56 üzenetére

    Ezt nekem mondtad? :DDD Amúgy nem ér el odáig a hálózati csati :( Ellenkező irányba nem tudom forgatni mert akkor még jobban kikéne húzni az asztalomat)mivel mögötte van a mélynyomó)

    [Szerkesztve]

  • ToxLee

    őstag

    válasz L4D1K #58 üzenetére

    Genius SW Home theater 5000. 75 W fa mélynyomó. Különösebben a mély dolog nem zavar mert csak feljebb csavarom a mélynyomón a subwoofer hangot és kész. Csak az zavar ,hogy állandóan az asztal mögé kell mennem mert csak úgy fog a távirányító :(

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #53 üzenetére

    hát én csináltam úgy, hogy a subcső nézze a falat, és rosszabbul szólt, mint fordítva..

    Na de most is megnézem.... pill ;)

    2 perc eltelt:

    Szinte pontosan ugyanolyan, talán rosszabb picit. (T7900as mélyládájánál lehet nem is számít annyira, ha megnézitek a felépítését.. meg úgyis kb. gömb irány, bár azért kiváncsi lennék rá merre a legjobb...amúgy befülelve a subcsatornán jön ki a legerőteljesebben a mély... fal felé azért jobb, mert akkor jobban veri vissza, terjed, előrefele meg akkor direktbe jön a szobára? Akkor miért úgy csinálják meg, hogy előrefele a subcsati? :) )
    De designra meg.. most kifele néz a sok sok csatlakozó. :))

    Amúgy designra az asztal alatt a legjobb, mert nem foglal helyet, meg stb.. Most, hogy betettem saroba kisasztalt átraktam szoba másik felébe (oda már nem jó, ebben a sarokban volt a helye), így itt egy jó 1.5 négyzetméteren hézag van, és csak a sub árválkodik ott, meg egy állólámpát azért bettem oda..
    Elég hülyén néz ki.

    Be kell izzítani mellé valami alacsony frekvenciára immunis növényt is, ahogy kedves előttem felszólaló is mondta.. :DD Attól legalább szép is lesz :D
    Csak itt még fény sincs nagyon ebben a sarokban. wáá.

    [Szerkesztve]

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #69 üzenetére

    Igazad lehet :)

    Amúgy nemtom mi a baj, de vmi nagyon nem jó nálam.

    3 napig nem voltam itthon, tök hallkra tettem a zenét, és érzem, h. ''dübörög'' vmi sátáni mély.. De nem túl hangosan..

    (ugye 40 hz a cutoff, annyit bír ez).

    És kb. 3 perc után érzem, h. vmi nem kóser a fülem kezd dugulni, stb stb..

    Amióta a sarokba tettem, vmi nemtom mi zúdul rám...
    És kemény a mély, de nem jó... És már 3adára csökkentem a basszust a távirányítón, meg eleve szoftveresen is kisebb jelet küldök neki, de mégis..

    És már vagy 30 centit kihoztam a faltól...

    fene vigye el. :)


    De 100% hogy a subcső miatt van, mert ha nem magamra irányítom, akkor már fele akkora nyomást érzek magamon... Csak akkor vhogy a basszus is kisebb lesz, de azon meg lehet erősíteni... mert most tök mind1, mire gyengítem, mégis árt. :)

    És füllel is lehet érezni, hogy a subcsőből zúdul vmi ''mély'', de nem az a homogén amiről nem tudjátok hol van, hanem ilyesmi, amiről Ladik (bocsáss meg, h. most így írom!!!) beszélt.
    Most elfordítottam fal felé, és sokkal barátságosabb.. De attól még a mélyet hallom. :))
    Csak nem durran szét a fülem.


    Nektek a subcső felétek néz?? vagy hogy? Mert nekem asztal alatt nem volt ilyen gondom, igaz akkor nem rám, hanem lábamra ment.
    De itt a sarokban, ahogy rámnéz és szabad tere van, gyilkos.

    Ti, szakavatottabbak hogy oldjátok meg? Mert esztétikailag is úgy van kialakítva, hogy most a subcsöves eleje a ''szép'', háta meg zsinóros... és pl. s750nél ez még durvább lenne... :)

    [Szerkesztve]

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #72 üzenetére

    hehe, köszi a javaslatokat! :D


    Hely neki egyetlen 1 van, és oda is raktam. Majd rakok mellé vmi növényt vmikor.. :D


    Bejáratáson meg túl van már szegényke rég :D
    És mondhatom igen jól bírja a dolgokat.

    szoftveres:
    Audigy2Zs karim van és a youp pax 2.32t használom, és EAXnál állítom be a nekem megfelelő hangzásvilágot. Ez egy bejáratott dolog elég régóta, úgy érzem nem rossz, én így szeretem a zenét.
    Discora és pl. rock/punkra is különböző hangzásvilágot állítok be.

    Valszeg üt ennélkül is, de nekem így sokkal jobban tetszik a zene.


  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #72 üzenetére

    A szoba dísz egyébként csak azért nem stimmel vele, mert megfordítottam, és a fal felé áll a subcső, és kifele a sok csatlakozó áll...

    De ezzel nem nagyon tudok mit tenni...

    Melléraktam egy állólámpát, meg majd valami zöld növényt is teszek a másik oldalára (csak nincs túl sok fény, mert ez pont nem az ablaknál levő sarok, szóval valami olyan növény kell, ami nem akar fotoszintetizálni. :DD)

    Úgy elég pofás lenne már. Most egyedül árválkodik a sarokban, egy olyan 1.0*1.5m terület csak az övé, semmi nincs a környékén (csak egy állólámpa)

    Ez helykihasználtság szempontjából sem jó, mert ott volt a helyén egy kisasztal (ő meg a gépasztalom alatt), és így a kisasztalt áttettem vmi tök más helyre, ami nem neki való... De hát most valamit valamiért... Így sokkal akkusztikusabban szól a mély, a subcsővel a a fal felé fordítva is. (így a fülemet sem kezdi ki, de azért az a subcsős mély szépen visszaverődik, és ezáltal szóródik az egész szobában, nem pedig egy kisebb csíkban a fülembe).

    [Szerkesztve]

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #76 üzenetére

    :D

    Jah.
    Hát én amióta megismertem az EAXot, azóta Equalizer helyett használom.:)

    Más, de mégis hasonló a hatás...

    EAXnál is bizonyos tartományokat lehet kiemelni (cut offokkal), és bár úgy tűnik hogy nem annyira részletes, mint egy jól skálázott eq, mégis elégnek bizonyul (ott vannak ilyen mid gain, meg tone, meg mittomén milyen beállítások, pontosan nem tudom micsodák, de húzkodva őket érezni lehet, hogy melyik tartományt, hogy birizgálja, és ha minden klappol, akkor úgy állat)... Vhogy beállítva a megfelelőre, szépen szólalnak meg a dolgok... tisztára, mintha EQval állítanám. :)


    De mivel nekem pl. a disco beállítás a mély és magas paraméter kivételével megfelel, így azon változtattam picit, és máris kész volt a dolog.
    a Rock beállítás is csak a mély picit csökkentésével is tökéletes...


    Szóval a kettő között szerintem túl nagy különbség nincs... Főleg ha pl. creative audigy 2zs fölötti hangkari van.. Az ahhoz levő szoftverek (főleg a youp pax softmod) kitűnően kezelik mindkettőt...
    Nem úgy, mint pl. a winamp.. Winamp EQjával olyan szépen túl lehet vezérelni szinte semmi kiemeléssel a jelet, hogy csak hihetetlen. :)

    [Szerkesztve]

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #78 üzenetére

    az csak az audigy4 drivere.. de fel lehet tenni audigy2 zs karihoz is (tehát mintha audigy 4 telepítő CDt nyomnád fel.. kinézetre tök ugyanaz, mint audigy 2 felülete..)
    Tény, hogy jobban is szól tőle, furi mi? :D


    Igen, a középhangok nem is kellenek dizsihez. :D amúgy is levenném EQval.


    Rocknál azért szépen van középen is, olyankor mindig előtérbe kerülnek a gitárok, azért szeretem. :)

    Egyébként az EAXnál nekem úgy van, hogy nem CSAK az EAX hallatszik, hanem az eredetire keveri rá plusszban a kiemeléseket.

    Tehát a nincs közép se igaz... az eredeti rajta van, csak a kiemelés kiemelése kisebb... :)

    És jó így, nincs túlvezérelve egyáltalán, de lehet majd megpróbálom úgy, hogy csak az EAXos szóljon.

    De az EAXosnál is ugye: van main sound és az parametric EQ, meg még reverb, meg chorus... szal az is ugyanolyan EQ, csak máshogy adod be neki a paramétereket.. kinek hogy tetszik. :))

    De az olyan, hogy nem is értem. :DD

    [Szerkesztve]

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #81 üzenetére

    Hehehe.

    Hát igen, aki tud, az tud.
    Aki meg nem, azt meg nem szeressük ha pattog. :D


    Egyébként most elég jól sikerült beállítani a subot a sarokban... Szép homogénen terjed a mély, igaz visszaverődésekkel, de nem hinném, hogy ez baj.
    Másik fórumon olvastam, hogy milyen barbárság berakni sarokba, hogy akkor ott jól felerősödve zúzzon a mély, azok akik ezt csinálják, nem is tudják, mi az az igazi mély, csak élvezik, hogy erős, és dübörög...

    Van benne valami, de attól függetlenül nem hinném, hogy ez olyan óriási bűn...

    Tény, hogy sokkal erősebb a basszus úgy, hogy a fal mellé tettem a sarokba.. De nekem ez meg is felel, nem fáj tőle a fejem így, hogy a subcső a fal felé néz, és ami onnan jön az a visszaverődés miatt a szoba egészében érvényesül nem pedig egyenesen rám, stb. stb.
    Asztal alatt is rendkívül jó volt, nem azt mondom.. De mondjuk van pár hangszín, amit pár számnál ott nem nagyon hallottam, mert hátrafele ment, és utána meg elveszett, és csak ha mögé hajoltam, vagy közel a ládához, akkor hallottam, most meg áthatja az egész szobát (talán ezért is durvult be csöppet, emiatt nem lehetett a subcső kifele, mert ami onnan jön, az ennél a modellnél különösen gyilkos, pedig csak 24W.. el se hittem, hogy bedurran tőle a dobhártyám pár perc hallgatás után)... Szóval nem hinném, hogy olyan nagy hülyeség.

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #83 üzenetére

    én zenét hallgatok többnyire rajta. filmet is nézek, de az elenyésző, film miatt természetesen egy centit se mozdítottam volna.

    Nekem Creative Inspire T7900 van.

    Tehát közel nem ilyen komoly front cucc, mint neked.

    [Szerkesztve]

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #85 üzenetére

    jahh.. :)

    Sebaj, majd lesz sajátod is. :D

    Én imádom a jó minőségű zenét, a jó minőségű mélyet.
    A t7900 bár nem a világ teteje, de elég szép dolgokat ki tudok csalni belőle. Főleg ezzel a fal mellé tolással...
    Tudom, hogy rengeteg korláta van, nagyobb hangszórók kellenének, érzékenyebbek, stb stb.. akkor teltebb lenne hangzás minden..
    De most ez van, ebből hozom ki a maxot..

    S750et venném meg szívesen, de azok után amit ez művel a fal mellett, nem merem, amúgy se.. :D
    És mondjuk annak a frontjai sem olyan nagy darabok, az a telt hangzás valszeg ott is hasonló lenne.. Pedig azok 70 wattosak elméletben, nem pedig 8 :)
    Bár tudom, hogy nem ezen múlik.

    T7900 frontja:
    9.5cm x 7.7cm x 16.8cm
    s750é:
    Satellite Speaker
    116mm x 145mm x 205mm

    Azért egymáshoz viszonyítva is van különbség..


    De az álom marad... :)
    Bár tervbe vettem a vételt, de nem merem.. Ez is durva oda.. Meg társasház... Úgyse hallgathatnám hangosan, de persze hallkan is sokkal szebb lenne... De nemtom. :)

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #87 üzenetére

    Igen, tudom, hogy egy más minőségi kategória, azért is szemeltem ki magamnak.

    Nagyon kedvelem a minőségi zenét (főleg az intenzív basszust),
    folyamatosan azon voltam életemben, hogy mindig előrébb lépjek (walkmann-füles terén, most meg már ilyen külső hangkeltésben is).
    És mindig ámulva és megelégedéssel hallgatom az újabb minőségi szintet. És természetesen egy idő után ezt megszokja az ember, és jobbra vágyik. De azt hiszem ez mindenkivel így van. :)


    pl. a T7900asom is álomszépen szólt a kis aktív hangfalaim után, és azért mások is mondták, akik nem rendelkeznek nagyon nagy cuccokkal (főleg ugye a mély), meg elég jól is sikerült beedzeni, belőni.
    Mostanában viszont elégedetlenebb voltam vele, nem tudom miért, semmi sem változott. Ezért tettem a sarokba, stb stb...
    De most meg más bajom van vele, tegnap hallgattam, hogy bár tök jó a sarokban, de a magasabb basszust (kb. Mid) azt a frontokból hallom igencsak, nem pedig úgy egyben, ahogy kéne, szóval így kettévált azóta a nagyon mély, és a kisebb mély, amit még a frontok csinálnak, és egyszerűen rájöttem, hogy így nem jó, mert így nem egy basszus képet kapok, hanem többet...

    Nem is értem, ez eddig hogy nem jutott el a fülemig, lehet, hogy túlságosan el voltam ragadtatva, hogy erősebb lett a basszus.
    De amióta odaraktam, folyamatosan azt érzem, hogy valami nem jó, állítgatom, mozgatom, de igazán az erősebb mélyen kívül a többivel nem vagyok megelégedve.

    Szóval lehet visszarakom a lábam mellé az asztal alá, nagyon nem tudom mást csinálni, mert ha hátrébb teszem a monitor mellé az asztallap mögé , akkor ott nem tud terjedni semmit a hang, mert az asztal merevítő lapjai mindent megfognak (így végülis picit előre, és hátra tud terjedni, majd verődni az ottani dolgokon, így némileg hátulról is jön a hang szórva, emiatt válik szépen homogénné...

    És tudom, hogy így az a pokoli mély valamennyire elveszik, amit most sokkal keményebben hallottam, de ahogy most van, az úgy nem jó. Hiába érzem erősebbnek, és a pokoli mélyeket is kihallom szépen (ez fantasztikus) de az összkép picit rosszabb, mint a régi állapot.

    Tökre sajnálom, hogy ezt kell mondjam, mert nagyon lelkesen tologattam a sarokban.. De valami nem jó... Lehet a beállítások nem jók, mert ugye EAX elméletileg úgy van beállítva discora, hogy 100hzen cut offol (ez elvileg a felső határa!), és akkor elméletileg 40-100 hzet nyomatna (szerintem ez így nem teljesen igaz, de nem tudom.. ha húzkodom a csúszkát 2-300-500 hzre, érzem, hogy magasabb tartományokat is bevon, de discora 100at állítottam mindig)... Emiatt bár nagyon pokoli mélyet nyom de a frontok meg lényegesen magasabbról kezdik , és nem bírnak mélyet rendesen, és talán a kettő közötti ürességet érzem így, hogy tényleg kijön a mély mélye...

    Lehet kipróbálom a sima EQt EAX nélkül..
    Elméletileg automata váltó van a hangszettben, nem tudom hogy ilyen esetben hol váltana... Mi lenne az a legmagasabb freki, amit ráküld a mélyládára.. Mert az alsót tudom állítani, és elméletileg EAXszal a felsőt is (valamilyen szinten), de ha az nincs, akkor automata... (de lehet ők jobban értenek ehhez. :D)

    Szal kissé tanácstalan vagyok, de talán megpróbálok szakítani a hagyományokkal, és kipróbálom EAX helyett a hagyományos EQját a creativenak...
    Csak tudom, hogy próbáltam EQt is, és amint az EAXot meghallottam, többé nem volt kérdés, mit használok...Talán nem véletlenül.. De lehet most más lesz a véleményem, lehet úgy jobban egyben szól.. És kiemelni hangszíneket lehet úgy is...

    Más lehetőség nincs is, ugye?

    [Szerkesztve]

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #90 üzenetére

    wow, az tök nagy segítség lenne, köszi! :)

    Amúgy CMMS2őt használok a creative szoftverben, ezzel keveri 5.1re (ill. 7.1re). Az jól működik, nincs vele baj. Teljesebbé teszi a zenét, hogy mindenhonnan jön hang (én 5.1et használok), csak jót tudok rá mondani. (a problémám nem is ezzel, hanem a méllyel van).

    Beszerezhetek jobb minőségű zenét, de én mindig is MP3akat fogok hallgatni, van most is 13k fenn a gépen, régebbről is, újabbak, mindet szeretem. :D
    Tehát az a minőség adott, nem is azzal van a bajom.


    Este kipróbálom majd a sima EQt, szerintem úgyis jó lesz.
    De örülök, ha megkérded az ismidet.

    X-fi -t én sose nem is használtam, azt se tudom mi az.. Creative audigy4 szoftver X-fi részét felraktam a gépre, de nem igazán nyúltam hozzá... hanem helyette az EAXszal emeltem ki, meg ugye majd lesz helyette most a sima EQ.


    A kérdés, hogy te mivel hallgatsz mp3at? mert nagyon nagy különbség van lejátszók között.
    Creativenak van ugye a media sourcea. Azt kell mondjam, azzal sokkal de sokkal tisztább, szebb a hang, mint winamppal (alap direct3d vagy mi az output), de azért használom a winampot, mert irdatlanul rossznak tartom a media source zene kezelését. Egyszerűen nem éri meg szenvedni vele, pedig próbáltam sokáig.. De annyira kényelmetlen, hogy hihetetlen. Pedig nem véletlenül szól vele olyan szépen, karihoz írták...


    Úgy érzem lassan ez a mi topicunk lesz :)) nembaj...
    Amúgy MSN? :D én otthon tudok msnezni. :)

    [Szerkesztve]

  • penene

    őstag

    válasz L4D1K #93 üzenetére

    :DD

    oksa. Ha majd otthon leszek, este, akkor felveszlek! :)

    enyém elküldtem priviben.

Új hozzászólás Aktív témák