Aktív témák

  • ipecs

    újonc

    Sziasztok!

    Egy alapkonfig módosítása kapcsán jött elő a tápcsere kényes kérdése.
    Rövid előtörténet:
    Egy áruháztól kértem már tanácsot, ahol vásárolni szoktam. A kofig alapján azt írták, hogy 600W bőven, de 550W körüli is megfelel. De az ajánlat közt volt egy 530W-os táp is. Mikor visszakérdeztem, hogy minden paramétert figyelembe vettek-e a jövőt illetően, akkor már inkább egy 600W-os tápot ajánlottak, így maximálisan összekevertek.

    Ami a lényeg:
    Van egy konfigom, amit úgy szeretnék fejleszteni, hogy közben nagy hangúly van az energiatakarékosságon. Ha véletlen játszani szottyan kedvem, akkor se legyen gond, de alaphangon ne egyen feleslegesen és nem a játszás a lényeg.

    A szóban forgó konfig, a leendő fejlesztésekkel. Cél, hogy a fejlesztés után se legyen gond:

    Videokártya: GTX 960 (Giga, az energiatakarékosság választása Ő lenne.)
    Alaplap: Ashrock pro4 (Későbbiekben: http://ipon.hu/webshop/product/asus_m5a97_evo_r2.0/240740)
    Processzor: AMD FX 4170 (Későbbiekben: AMD FX 8000-es széria valamely darabja)
    Memória: 2x8GB Kinghstone (1600-as)
    Egyebek: 2 TB-os merevlemez, 120GB-os SSD, optikai meghajtó, USB portok, házban 4 db ventilator

    A kérdésem az lenne tehát, hogy a későbbiekben az esetleges fejlesztés után is elegendő lenne-e az 530W, avagy valóban már a 600W-ot kellene belőni?

    Köszönöm előre is a hozzáértő segítségeket!

  • DR|FTK|NG

    veterán

    válasz ipecs #1 üzenetére

    Milyen tápegységet vegyek?
    Egyébként az 530-as elég lenne, de a többik ott konzultáljuk meg. :K

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák