Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz Sutee89 #21341 üzenetére

    Szerintem a gyártó oldalán nézelődj, vagy review-ot az adott tipushoz. Szalonokban üzletekben a nagy környezeti fény miatt nem igazán lehet összehasonlítani a TV-ket, főleg hogy nem is egymás mellett vannak, amiket össze akarsz hasonlítani.

    Szerintem agyfárszt kapnának, ha odaállítanék, hogy ez az összeg amiért most TV-t akarok venni, de pakolják nekem egymás mellé és üzemeljék be nekem a készülékeket amik közül választani akarok, na és persze nem a vakító fényárban úszó kiállító térben.

  • superg

    senior tag

    válasz Sutee89 #21341 üzenetére

    Samu- Va LG- IPS a többiek vegyesen használnak ilyet olyat.Tesztekből,felhasználói tapasztalatokból meg lehet tudni.Vannak egyéb következtetések is.Pl ha passzív 3d-s akkor valószínű ips kivéve az idei Sony w828/29 -et,más kivételről nem tudok.Illetve már eleve a méret is árulkodó,mivel sok panelgyártó azért nincs és nem gyártanak olyan sok méretben.Pl Idén a Samu 40 és 48 méretben gyárt va panelt ips(ig panel) tudomásom szerint nincs ilyen méretben.42esben és 50-esben AUO gyár gyártja a VA paneljeit(de 42-es ips is van) e fölött nem vagyok járatos panelügyben, de 55-ös is van VA ban.Ezekből következik ha valami 48" akkor vszínű A Samu Va paneljai vannak benne,ha 47 akkor az vszínű ips,szóval ki lehet sakkozni de nem árt megbizonyosodni tesztekből.
    Saját szemmel sem nehéz felismerni szerintem még áruházi körülmények között sem,csak nem a feketét kell nézni hanem a betekintési szöget,oldalról.Ha fakul , kontrasztvesztés és gammashift van akkor VA ha jól tartja a színeket és inkább kicsit sötétedik akkor ips,ebből is látszik hogy áruházban inkább az ips teljesít jobban.

    (#21344) Sutee89 : De össze is szedhetjük.
    Samuk VA LG-k ips(most tekintsünk el a kicsi tv-kről)
    idei Sony VA kivéve w9 széria
    Pana 640-es VA 650 ips többinek utána kéne nézni
    Philipseket nem is nagyon forgalmazzák itthon pedig van 6-os szériában VA is de a többség ips

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák