Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz #93966848 #14560 üzenetére

    Ennél a képnél nem tudod megmagyarázni, hogy miről van szó, ehhez "akarni" kell látni a jelenséget, visszetekertem ehhez a jelenethez és azt kell mondanom, hogy egy kalibrálás is segítene azon, hogy kevésbé látszódjon a két szélen a sötétebb rész, nálam nincs ilyen, de tovább megyek, szerintem be van kapcsolva nálad a dinamikus kontraszt, vagy local dimming (helyi sötétítés), netán mindkettő, de még a fokozataik is változtathatnak a képen.

    (#14564) regger
    Az a helyzet, hogy ugye megvesszük kedvenc, kiszemelt megjelenítőnket, haza megyünk és elkezdjük nézegetni, bele esünk abba a hibába, hogy valamelyik színnél, műsornál találunk valami nem odaillőt, rajta marad a szemünk és már mindenhol azt látjuk, nem lesz olyan tv,legyen az plazma, lcd, oled amelyik tökéletes lesz, lehet esküdőzni, hogy márpedig ez vagy az olyan tökéletes, hogy annál jobb niincs, de még plazmánál is előfordul, hogy a hasonló szúrke nem teljesen homogén, nekem volt dolgom plazmával a szürkénél mindig ott volt egy kis ghost amitől nem volt homogén. Nem természetes, hogy szürke képernyőt nézünk percekig, de azt sem, hogy fekete hátteret, tehát egy kevésbé zavaró - föleg mozgóképnél - jelenség nem fog feltűnni és véleményem szerint nem is érdemes foglalkozni. Engem egy pixelhiba pl. jobban zavar, pedig 1 méterről már keresgélni kell, hogy hol láttam. :)

    [ Szerkesztve ]

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák