Új hozzászólás Aktív témák

  • hesszan

    aktív tag

    sziasztok!

    nappaliba köv hónapban TV-t vennénk 60-65". 3 - 4 méterről néznénk. Érdekesség: csak pc-ről menne. (film, sorozat, netflix, YouTube, minimális böngészés) Most egy 7+éves 37" HDready samsung tv-t használunk.
    (nincs: kábeltv/dvd/stb sőt sem okostv sem 3d funkció nem kell, gyakorlatilag egy monitort keresek, egy szép nagyot :) ) A bajom a következő: a gép DP porton max qHD 2560*1440@60hz felbontást tud

    Kérdés: Használjátok PC-re kötve a TV-t? pár gyakorlati tapasztalat jól jönne

    Ha 4K uHD tv-t vennék:
    qHD jelet megeszik? Mennyire pöcsül el a minőség, ott ugye 1x1 pixelből 1,5x1,5 pixelt kéne csinálni. Lehet egyáltalán ilyen felbontással meghajtani?
    Vagy érdemesebb fHD jelet kiküldeni, 1x1-ből 2x2-t kéne csinálnia.
    (persze vehetnék új videókártyát is a htpc-be de megtalálni azt ami belemegy (méret/táp stb) meg hát az 30e+, de 1 éven belül tervben van, pláne ha lesz 4K tv hozzá)
    A másik amitől félek, az az hogy mennyire használható internetezésre a 60" uhd felbontásom 3-4 méterről? Azaz pl ez a fórum mennyire olvasható? vagy csak simán felhúzom a gépen a dpi-t? böngészőben nagyítok?

    Ha fHD tv-t vennék: nyilván a felbontással nem lenne gondom, de úgy érzem nem 4k tv-t venni dőreség pláne ha 5-10évig tervezem használni (YT, netflix stb már simán 4K képes ma is) de nyitott vagyok ha van előnye a fHDnak meggyőzhető vagyok.

    bónusz kérdés: A mostani TV VGA kábellel van rákötve és működik az h a windowsba beállítom a 15perces monitor kikapcsolást, akkor a TV lemegy standby-ba. (megmozgatom az egeret, visszatér) DE ez hdmi-n nem megy, kiírja hogy nincs jel és világít ezerrel. Pedig ez nagyon kéne, így nagyon kényelmes h a távirányító a fiókban van, kapcsolgatni se kell. Vajon ez csak az én tv-m balféksége vagy a valami vga/hdmi szabvány különbség?

    köszönöm h elolvastátok, és ha tudnátok ajánlást tenni hogy melyik TV lenne megfelelő monitornak azt nagyon megköszönném. (300körül lenne ideális max 400ig tudok elmenni)

    néztem a nagyobb láncok ajánlatát: tippem sincs mit kell nézni, mire kell figyelni, az árukat néztem.

    samsung UE60J6240AWXXH - fHD ~230
    Sony Bravia KDL-65W857C - fHD ~356

    LG 60UH6257 ~310
    Samsung UE60KU6072 ~288
    Samsung UE60KU6000 ~299
    LG 60UH605V ~300

    LG 65UH661V ~405

    Sungdurung

Új hozzászólás Aktív témák