Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Cickánykoma #69 üzenetére

    Én is nézegetem éppen a témát. Amennyire én látom...
    A legtöbb helyen afölött siklanak el, hogy nem csak egyféle DVI van. Emlékeztetőül Tehát a DVI csatlakozófelület egészén belül egyes lábakon mehet analóg más lábakon digitális jel.
    A másik fontos dolog, hogy a VGA "digitális képet" számol ki és ezt kell utólag analóggá alakítani, tehát a VGA kimenetei közül nem mindegyiken van analóg jel is a digitális mellett, következésképpen nem elég csak a csatlakozó formáját átalakítani és az éppen szükséges pineket összekötni a két különböző formájú csatlakozóban az analóg jelre apellálva. Ha megnézed ezt a csodaszép DP-DVI eyefinity átalakítót jól látszik, hogy a DVI jobb oldalán a vízszintes lemez körül nincsenek pinek, tehát ez egy DVI-D csatlakozás amin nincs analóg jel, viszont gyönyörűen össze tudod kötni egy olyan régebbi monitorral, amin van DVI csatlakozó ugyan, de azon a csatlakozón a monitor csak DVI-A szabványt támogat és a vízszintes lemez körüli lyukakba várná, hogy becsúszik a vezeték csatlakoztatásakor a tüske amin jön jel. Be tudod dugni, mert a hardverekre legtöbbször "DVI-I connector"-t szereltek régen, hogy többféle DVI átjátszókábelt lehessen használni. Te meg most csak lesel, hogy "ménemmegy". Ez is oka annak, hogy egy új csatlakozót vezettek be. A DisplayPort-ot. DP a régi monitorokon nincs, probléma megoldva. Aztán a digitális cucc is bonyolítva lett a 3D-vel meg a megemelkedett felbontási maximumokkal, most éppen ezt nézegetem hogy most ott mi a csöcs van éppen..., picit le vagyok maradva. Egészen pontosan miért kell ott konverzió egyes esetekben.

    Az világos, hogy egy ilyen aktív átalakító amiben van DAC (Digital Analog Converter), tehát a digitális jelet analóggá alakítja, majd azt kidobja a régi D-SUB kimenetre biztos hogy használható az összes VGA kimeneten, mert digitális jel mindegyik kimenetén van a VGA-nak, csak ha bejön a felbontás, adatsűrűség stb. akkor ott lehet gixer, no meg persze a dual link, de az 3 monitornál nem játszik

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Z10N #65 üzenetére

    Mondjuk legalább ez a FLEX lehetne általános szarjanak sünt. Most ki az aki egy szem 6870-es VGA-ra ráköt 6 monitort? Nóóórmális? Még 3 is csak erős jóindulattal... benyomnak nekem rá két DVI-t, egy HDMI-t meg két miniDP-t, minit (!!!) óóó hogy... hüm-hüm-hüm

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #70 üzenetére

    Két digitális között pl. DP-DVI, vagy DP-HDMI között egy rohadt licenc az LVDS (kis feszültségű differenciális jeltovábbítás) megkerülése miatt kell konverzió, hogy a gyártónak ne kelljen fizetni
    A szomorú hír, hogy az aktív átalakító beleszól keményen a maximális adatsűrűségbe, szóval kőkeményen bukik az ember a felbontásból ha nem olyat vesz... Ez a gyártó egész kultúráltan ismerteti a termékeit, nekem ez az oldal segített, de sajna mivel a legtöbb átalakítót nem ismerteti ilyen szinten annak gyártója így tök lutri, hogy milyen felbontáson működik, ami eyefinity-nél elég nagy cumi, hiszen az egésznek pont az az értelme, hogy a 3 monitor által együtt megjelenített kép felbontását megnöveljük 5760x1080-ra, ha viszont az aktív átalakító csak fullHD felbontás alatti adatsűrűséggel működik (és van ilyen aktív átalakító is sajnos) akkor ezt az 5760x1080-as felbontást bukjuk.
    Ebben a felállásban tehát ha a monitor nem támogat DVI-D bemeneti jelet és emiatt nem áll módunkban használni a -pl. itthon a hardverkerben is- kapható sapphire átalakítót a DP-hez akkor finoman szólva nem úszik ez a Magyarország eyefinity-hez tesztelt átalakítókban... így hiába találsz aktív DP-DSUB átalakítót igazából nemtod hogy jó lesz e fullHD-hez, ha nincs rajta az AMD weblapján azon meg nem sok van.
    Istenííí. :C
    D-SUB bemenetes monitorokkal számolva gondolkodtam rajta, hogy kipróbálom egy padlásszobában ahol a tetősík miatt nem fér el nagy képátlójú TV, 3 alacsony monitor viszont simán, de én hagyom a csába. A helyzet NV-vel se jobb, mert ott meg két VGA kell SLI-ben hozzá, vagy valami aranyárú csúcskari.

    Az bacca a csőröm, hogy az a sapphire átalakító tényleg aktív e abban az értelemben ahogy az aktívat érteni illene. Túl kicsi, túl olcsó. Szét kéne egyet szedni. :U

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Reibek #73 üzenetére

    A monitor pontos típusa kellene első körben. Megeshet, hogy a DVI bemeneten csak "DVI-A" szabványt támogat. A HDMI jel egyébként ugyanaz, mint a DVI-D single csak hanggal így sima passzív átalakítóval mennie kell, ha a monitor támogat DVI-D szabványt, vagyis megeszi a digitális jelet. Az NVIDIA lapján külön kitérnek rá jegyzetben, hogy csak 2D surround-ban megy 3 monitorral a kártyád így a képernyőfrissítési frekit 60Hz-re tenném biztos ami biztos ha esetleg most magasabban van. Elméletben a képfrissítési frekinek önmagában semmi jelentősége, de biztos ami tuti...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Reibek #75 üzenetére

    A gyártó specifikációjában az van, hogy "Input Signal: Analog RGB and DVI" Ez nem túl elegáns megfogalmazása a kizárólag DVI-A támogatásának. :U Az van, hogy a HDMI-DVI átalakító DVI-D be alakít át, tehát a DVI csatlakozó szélén lévő vízszintes lemez körüli pineken nincs jel, A monitord meg ott keresi a jelet.
    Nem éri meg DA convertert tartalmazó átalakítót venni, mert drága. Szerintem (mivel a monitorok már megvannak) ha az alaplapod támogatja az SLI-t akkor add el a 295-öt és vegyél helyette két GTX460-at. SLI-ben a két VGA összesen 4DVI csatlakozójából 3 DVI csatlakozót használva menni fog a 3 monitors rendszer. Ha nem érdekel a fogyasztás és bitang erős tápegységed is van ami elbírja, akkor mégegy 295 is szóbajöhet quadSLI-ben. ;] :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Reibek #77 üzenetére

    Ahhoz hogy kép legyen a monitorodon vagy D-SUB kell neki, vagy DVI-A. Innen tovább nincs miről beszélni. Innen már csak 3 olyan csatlakozó kell a VGA-n amin ott van a digitális mellett az analóg red-green-blue jelis valahol, és egy átalakító ami azt a DVI csatlakozón rá is köti a C1-C2-C3-ra. Ettől persze még jó egy olyan HDMI kimenet is, amin nincs ott az analog R-G-B csak akkor kell egy DA (Digital/Analog) converter ami a digitális jelet átkonvertálja analóg jellé és utána köti rá a C1-C2-C3-ra egy DVI-aljzaton és azt -az aktív átalakító DVI aljzatát- aljzatot kötöd össze a monitoroddal.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz deadwing #78 üzenetére

    Nem, az NV weblapján fennt van, hogy így megy a 295 3 monitorral. Most is megy neki, csak a monitora miatt nincs kép szerintem.

    De marha egyszreűen ki tudja próbálni, mert fogja és a két DVI-ra ráköti a két monitort a HDMI-re meg a TV-t (mert az támogatja a digitális képet végtére is csak van rajta egy nyomorék HDMI bemenet) és ennyi, ha úgy megy mind a 3 megjelenítő egyszerre, akkor egyértelmű, hogy a monitorral van a baj. Mondjuk szerintem így is az.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Reibek #80 üzenetére

    Arra kiváncsi lennék, hogy régen hogy ment neked ezzel a 3 monitorral HDMI-ből átalakítva. A DVI ötféle lehet, ebből az ötből a gyártó szerint a te monitoraid egyet támogatnak, a DVI-A -t. Az csak egy dolog, hogy DVI-I connector-ok vannak a monitoraidra szerelve. Azért van rászerelve ilyen csatlakozó, hogy tudd használni a két DVI-D-n kívül az összes többi háromféle DVI átjátszókábelt és ne kelljen a boltban külön DVI-A kábelért futkosnod, hanem fogod azt megveszed a DVI-I kábelt amit mindenhol lehet kapni azt csumi, örülsz.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Reibek #83 üzenetére

    Első körben kösd rá a HDMI-re csak a TV-t, és a monitorokat húzd le, hogy zárjuk ki azt a lehetőséget, hogy már a HDMI kimenet a VGA-n már fizikailag megsérült a sok dugdosás adta igyekezetben. Az átalakítód jó, azt már tesztelted, ha a HDMI kimenet is jó, akkor marad a VGA kimeneti speckója.

    Sajnos nem lehet általánosságban nyilatkozni egyik VGA sorozatról sem. A gyártó hatásköre, hogy hová tesz a VGA-ra AD converter-t a kimenet elé, így csak konkrét típusról érdemes beszélni. Az én VGA-m dobozának hátoldalán például rajta van, hogy ezek közül csak az alsó DVI porton van analog video jel is a digitális mellett, a felső DVI-on már az analog pinekre nem kötöttek semmit, így én a monitoraid közül csak egyetlen egyet tudok használni a drága aktív átalakító nélkül, hiába a rengeteg kimenet. Nekem csak drágább monitorok jönnek szóba, amik támogatják a DVI-D -t. A gyártónak az többletköltség, ha mindkét DVI elé integrál AD convertert a VGA-ra és az árversenyben hajlamosak ezért lespórolni, amit lehet. Érdemes megnézned a VGA-d gyártója által kiadott használati utasítást vagy dobozt,driver CD-n a manual-t, valahol biztos leírták, hogy konkrétan a te kártyádon melyik kimenetre mit lehet kötni.

    Forceware-ből gondolom töltöttél le frisset a netről és nem a gyári CD-ről telepítetted a kártyát, de ha nem akkor azt még érdemes meglépni, mert a beta driverrel voltak gondok. Ezt írták az NV weblapján.

    Ha emlékszel még a régi monitoraid típusára nézd meg, hogy azok támogatták e a DVI-D-t, ha igen akkor sajna benne van a pakliban, hogy szopóágon vagy ezekkel a HKC monitorokkal. Olcsó húsnak híg a leve.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Reibek #85 üzenetére

    Közben eszembe jutott, hogy mondtad, hogy két monitorral viszont megy a géped jelen pillanatban is, így mindkét DVI-on kell hogy legyen analóg video jel is a VGA-don ezek szerint különben kettővel se menne, tehát 2monitor+TV flállásban csak a HDMI aljzat sérülése miatt nincs kép a TV-n, hisz a HDMI kábelt szintén tesztelted, amikor a DVI-ba dugtad átalakítóval és úgy volt kép a TV-n tehát a kábel jó. A VGA meg javítható. Nézz bele szemből a HDMI aljzatba, hátha csak egy érintkező görbült el. Ha igen egy tűvel próbáld meg a helyére pöckölni, hátha sikerül.
    Ha másképpen nem a fizikailag sérült aljzat cseréjével is megoldható. HDMI aljzatot hobby elektronika boltban szerintem lehet kapni és cserélhető pár szerszámmal. Árát nem tudom pontosan, de nem nagy összeg. A cseréhez pár filléres szerszám kell: egy forrasztótű (2000Ft, egy ónszippantó (párszáz) és egy kis forrasztóón (kis kiszerelésben szintén párszáz Ft) nomeg kézügyesség. Nem azt mondom, hogy csináld meg, de nem katasztrófa hogy betojt. Van egy pár ember itt a PH-n aki meg tudja csinálni, megint pár akinek eleve semmi szüksége a HDMI-re, viszont 295-öt venne, szóval emiatt a VGA nagyon véresen nem értékcsökkent.

    A monitorokat egyesével ettől még, hogy neked nem vált be erre a célra simán eladod az apróban, pláne karácsony előtt. Szóval nincs nagy baj anyagi szempontból még akkor sem ha mindent eladsz. Én eladnám a helyedben monitorokat, mert így minden VGA cserekor egy állandó szopakodás lesz miattuk az életed. Az analóg átjátszás már egyre inkább a múlt és 3 monitorhoz már most sem sok egy 295 teljesítménye, szóval előbb-utóbb újabb VGA csere lesz várható és ha mondjuk AMD-re váltanál ott az Eyefinity a Display Port miatt, meg az egy darab ehhez a monitorhoz jó DVI miatt mégnagyobb szívás, mert még ha a monitor tud DVI-D -t, de nincs rajta DP bemenet még akkor is kell egy 7000Ft-os átalakító, ami a DP-t alakítja DVI-D-re, de ha nem tud... pfff. Ezzel a HKC monitorral egy piszok drága és egy piszkosúl nehezen beszerezhető DP to D-SUB converter kellene az egyik monitorhoz, egy DA converter a másikhoz és csak a harmadik menne sima átalakítóval, szóval AMD oldalról totál kizárod magad velük, pedig most jön a hetes sorozat ami majd viszi lefelé a hatos sorozat árát, így onnan sem árt néha szemezgetni VGA-t, amikor cserél az ember...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz speppi #91 üzenetére

    Nekem is ilyen a 6870-em, mondjuk nekem az Asus ráírta a doboz hátuljára, hogy csak az egyik DVI-on van analog jel.
    Csak aktív átalakító jó neked, amiben van D/A converter. Nehezen beszerezhető a DVI / DSUB aktív verziója, elég drága és a felbontás tekintetében sem mind tudja a FullHD-t. Soknál előfordul, hogy csak 1024x768 megy át rajta. Szerintem anyagilag és ráfordított időben is jobban jársz, ha a VGA-t cseréled ki egy másikra. Egyszerűbb feladni a VGA-t egy apróban és venni egy másik használtat a pénzből amit kapsz érte. Nézz utána azért, de úgy tudom Nvidia VGA-kon többnyire nincs ez a szivatás és mindkét DVI-on van analog jel is. Az AMD hatos sorozatán most nagyon rámentek erre a köss rá akár 6 monitort hülyeségre...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz MasterDeeJay #100 üzenetére

    A profi gyári megoldás kijelző betekintési szögére játszik. 3 kijelző van, amiből a két szélsőt befordítják és mivel szemből nézed a középsőre merőlegesen, emiatt nem a teljes szélességét látod a két szélső kijelző keretének. A látható keret emiatt csak egy képzeletbeli derékszögű háromszögnek a szög melletti befogója. Mig a valós keret a képzeletbeli derékszögű háromszögnek az átfogója lesz. Így csökkentik nem lencsével. Persze nyilván élből keskenyebb kerete van a monitornak is az átlagosnál. itt látszik oldalról, hogy mennyire be van fordítva a két szélső kijelző

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Vasinger! #106 üzenetére

    Beszéltem egy sráccal aki próbált Eyefinity-t CFX-el és azt mondja felejtős. Inkább egy erős új VGA, vagy egy 2 GPU-s 6870X2 ha már a hatos sorozat közepével akarsz CFX-et, de a két kártyás CFX-el driver problémák vannak eyefinity esetén azt mondja. Persze lehet kezdő volt és alaplap felöl volt gondja a PCI-E sávszélességgel, de nem tűnt annak, meg mondta, hogy egy monitorn ment neki a CFX rendesen az elvárható teljesítménytöbblettel, csak hárommal nem, szóval ennek nézz utána szerintem vásárlás előtt mindenképpen, nehogy rászaladj...
    Amúgy egyetlen 6950 is elvisz sokmindent. Ki tudod próbálni egyel is a 3 monitoros felállást, aztán ott a 6990 ha izom kell. Kijött már a hetes sorozat, felfelé már nem fog menni az ára.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz deadwing #112 üzenetére

    Nem nagyon értem, hogy a fenébe nem volt akkor sávszéllimited két kártyával egy monitoron is. Persze lehet, hogy volt csak nem vetted észre. Na mindegy.

    (#111) Vasinger!

    Dobd össze, ha még adott a lehetőség. Hiánypótló lesz. Engem is érdekel, hogy akkor most mi van, mi nincs két VGA-val, mert a 6990 azért nem 70-80k, mint két 6870, szóval nem mindegy. Persze a VRAM attól még mindig lehet kevés, hogy két 6870 GPU számol, de ha kiderül, hogy jól "skálázódik" 2 VGA-val az eyefinity lehet hogy megnézem két 6870-el milyen.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz proci985 #113 üzenetére

    Megy, persze. Ez nem is voltkérdés. Csak az a kérdés, hogy hoz e akkora teljesítménytöbbletet hogy meg is érje. A gyenge meghajtóprogi miatt régen volt olyan, hogy 2 kártyával CFX-ben semmivel nem volt gyorsabb a gém, mint egy kártyával, vagy ott volt, amikor 3 kártya lassabb volt, mint kettő. Szóval már semmi nem lep meg. Ezért tartottam lehetségesnek, hogy nem alaplapi eredetű volt a gondja, de -mint látod- megtudtuk, hogy a lap volt mégis a gond.

    A magas felbontás miatt sokszor kevés az 1GB memória elméletben, de az egy más tészta hogy a gyakorlatban két VGA-val hogy alakul a történet. Ez erősen játékspecifikus kell legyen, de nincs túl sok teszt a neten sajna.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz deadwing #118 üzenetére

    Régi gond ez és csak egyre nagyobb a káosz ahogy jönnek az újabb és újabb verziójú PCI-E slotok. Az a gixer, hogy nem nagyon lehet mérni szoftveresen a PCI-E sávszélesség kihasználtságának mértékét és az alaplapgyártók meg össze-vissza kavarnak. Egyfajta általánosítás felé ment el ez a specifikum, amikor mindegyik VGA-ra elkezdték ráírni annó, hogy 16x PCI-E 2.0 kell hozzá aztán csókolom, holott a vonatkozó VGA-nak messze nincs szüksége akkora sávszélre, de még a 2GPU-s változatának sem.
    Senki nem meri egyetlen alaplap esetén sem letenni a nagy esküt, hogy az a sávszél ténylegesen mennyi is. Az embernek az az érzése, hogy azt írnak rá az alaplapra, amit akarnak. Odáig még oké, hogy 1.0, 2.0, 2.1 vagy 3.0 az a PCI-E és az sávonként mekkora sávszélességet jelent, de amikor az jön, hogy a több slotból hány darab 4x,8x,16x és elkezd bekavarni az NF200 chip meg a többi megoldás olyan nagy lesz a csend... a gyártók meg akkorákat blöffölnek, hogy öröm nézni. Pedig ne mondja senki, hogy olyan bonyolult megszámolni a sávokat.
    Picit furcsa, hogy ha már egyszer ez egy a gyártók által feltüntetett specifikum, akkor miért nem lehet egy picit pontosabbra és egyben egyszerűbbre venni a figurát és hagyni a fenébe ezt az ikszezést és a konkrét sávszélességet megadni a VGA-n is meg az alaplapoknál is és akkor tiszta sor. A PCI-E 3.0 megint egy bazinagy ugrás sávszélességben és megint semmi nem hat abba az irányba, hogy csak arra az alaplapra lehessen ráírni, amelyik ténylegesen teljesíti is, végtére is "VGA híján úgy sem derül ki, írjuk rá! Marketingnek jó."

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Sziasztok

    van nekem egy tanítható billem és meg szeretném tanítani az egyik gombját, hogy váltson nekem eyefinity és extended között.
    Ehhez első körben ccc-ben kéne profilozni, mert másképpen nincs hotkey?
    Vaksi voltam és nem találtam rá, csak arra a profile menüre CCC-ben, ahol exe-khez, programokhoz társítható beállításokról van szó és nem az asztal beállításainak mentéséről.

    Most fórumban erre találtam rá, ez még így megy vagy már azóta variálták a grafikus felületet és nem a bal menüben van vagy más a neve? Nehéz elhinnem, hogy ha itt van tényleg, akkor nem szúrta ki a szemem. Mádzsár CCC-ben hogy van lefordítva? Asszem mádzsárul tettem fel a CCC-t. Szóval:

    1.click desktop management

    2. create and arrange your desktop then apply

    3. click Presets on the left menu

    4. add preset, assign hotkey, then save

    Ez stimmel?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz proci985 #1352 üzenetére

    Sikerült. Múkod hotkey-el, fel is programoztam macro-ra.
    14.12 Omega van fent egyébként és az asztalkezelésnél a "csoportba rendezést" kell választani, alkalmaz és utána mehet profilba. Talán itt a bug, hogy a csoportba rendezést csak akkor ajánlja fel, ha engedélyezett az eyefinity, talán semmi jelentősége, mert ezzel a meghajtó verzióval megy mindenhogy. Nem tudom, de nekem így sikerült.
    Picit azért morci lettem volna, ha csak ccc-ből megy, az nettó kényelmetlen. A béta driver az oké, hogy nem mindig megy. Ott magadra vess című nóta megy, saját felelősségre teszed fel vagy jó vagy nem jeligére.
    Itt Omegában azért elvártam, hogy menjen, de megy is, szóval béke van :R

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz proci985 #1355 üzenetére

    Win7, de a win+p egyébként nem használható erre nálam.
    A menü persze felugrik a win+p lenyomása után, de ott bármit választok nem történik semmi jó.
    Egyedül a "csak számítógép" opció kiválasztása után történik valami, konkrétan azzal kinyomja az Eyefinity-t, de klónra teszi mindhárom monitort annak meg semmi értelme, hogy háromszor látom ugyanazt. Ráadásul visszaváltani Eyefinityre nem lehet utána teljes mindegy mit választok nem történik semmi, szóval a win+p menü nálam semmire nem jó.
    (Pontosítva a "csak kivetítő" pont kiválasztása után is történik valami: egyik monitoron sincs kép :DDD )

    Hála Istennek nem kell drivert frissítenem, mert nem használok olyan játékot ami miatt kénytelen lennék, nekem ez így most megfelel... nagyon nem nyomoztam, hogy ez a win+p mit hív meg és hogyan és akinél megy annál miért megy... egyéb GPU nálam most nincs, se CPU-ban, se alaplapon, elvileg egyszerű a helyzet, mint a faék.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Lehet mégis van egy kis kehéje a dolognak?

    Eyefinity mellé kiterjesztve + egy TV esetén nálam nem megy a win+shift+nyíl gyorsgombbal az aktív ablak egyik monitorról a másikra pakolása. Nektek megy?

    Nálam néha a kikapcsolt TV-re teszi az éppen megnyitott program ablakát és emiatt csak úgy tudom láthatóvá tenni, ha bekapcsolom a TV-t és onnan egérrel áthúzom, mert billel nem megy.

    Ha nálatok sem, akkor nekem kelleni fog egy harmadik profil ami nem teljesen tiszta hogy lesz, meg klónozni kell az Eye képét a TV-re kiterjesztés helyett.

    Azért nem tiszta a harmadik profil, mert a TV-ből a HDMI-t nem fogom állandóan kihúzni. Viszont amikor átkapcsolom Eye-ról kiterjesztettre és az 1 monitorból 3 lesz, akkor a bedugott TV meg egy negyedik lesz gondolom, mert magától felismeri ha be van dugva hiába mentem el úgy, hogy nincs bedugva és ha felismerte akkor arra fog kerülni párszor egy-egy ablak ismételten, szóval munkához kéne az a gyorsgomb eléggé.

    Pláne, hogy most nézem, hogy nekem kiterjesztett módban sem megy nem csak Eye melletti kiterjesztésben :(((

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz proci985 #1383 üzenetére

    HDMI kábel átalakítóval. Ha nem szoftverhiba akkor valószínűleg az átalakító miatt tesz rá ablakot kikapcsolt állapotban is a TV-re. Neked megy a gyorsgomb az ablak monitorok közötti dobálásához?
    Nálam korábban egy TV volt monitorként, szóval a rövid HDMI kábel adott volt.

    4 kimenet van a VGA-n: DVI, HDMI és 2db miniDP

    A monitorokon csak DVI-D van az analógon kívül és ezeknek a kínai passzív átalakítóknak szokott lenni egy pici átmeneti ellenállásuk, ezért egy átjátszásban nem tanácsos kettőt sorba kötni.

    Szóval úgy vannak a monitorok, hogy
    1: DVI-DVI,
    2: DVI to HDMI passzív átalakító után HDMI-HDMI kábel megy bele a VGA HDMI kimenetébe,
    3: DVI-DVI kábel a VGA felöli végén aktív DVI to mini DP átalakítóba megy

    A TV meg 10méter HDMI-HDMI a VGA felöli végén passzív HDMI to miniDP átalakítással.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz proci985 #1385 üzenetére

    Nahh, akkor a 14.12-vel vajon ez a gebasz van vagy mi van, mert nekem nem dobál a win+shift+nyíllal semmit sehová.

    Vagy a driver, vagy az átalakító vagy az ozone bill szívat. Faja. Tipikusan az a probléma amit lusta leszek megoldani és időről időre szívatni fog. :(((

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz ZSZS-CMSC #1387 üzenetére

    Végül is le lehet tiltani, szóval még egy profil és még egy macro key a billen a váltáshoz, de hárommal már körülményes. Sosem tudod éppen melyikben vagy..

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Gyááj :W

    14.12-ről frissítettem 15.7-re.

    Nem értem most mi ez a kavarás. Tényleg.
    14.12-vel minden ment tökéletesen.
    Most van 3 monitor eye-ban, ez egyetlen asztal. Van 3 monitor kiterjesztettben. Tök jó. Szeretném a fullHD TV-t negyediknek néha. Eye mellé vagy extend mellé igazából tökmindegy, DE.

    Ha csatlakoztatom a TV-t eye mellé akkor csinál egy cserét, mindhárom monitort letiltja és az egyetlen asztalom a TV-re kerül. Azt kiterjeszteni csak egy monitorra lehet, utána nem csinál semmit a gyökér, hiába kattintok a második letiltott monitrnál a kiterjesztésre.

    Ha csatlakoztatom a TV-t úgy, hogy a 3 monitor kiterjesztettben van akkor a háromból kettőt letilt magától és nem tudom engedélyezni.

    Szóval mi ez az új gyökérség, hogy csak letiltott monitorra lehet kiterjeszteni és mi ez a gyökérség, hogy itt össze-vissza forszolja nekem a tiltást egy kijelző csatlakoztatásának pillanatában, de utána meg nem lehet engedélyezni.
    Most mi a rák van? Nem is értem.
    Mi köze az asztalnak ahhoz, hogy egy kijelző le van e tiltva vagy nem és ha nekem van egy asztalom 3 monitorból és csatlakoztatok egy TV-t amire az egyetlen asztalom ki szeretném terjeszteni ahogy eddig, akkor hogy a rákban lesz ennek logikusan az az eredménye, hogy az összes monitort letiltja?

    Elvesztettem a fonalat, hogy ez hogyan logikus. Amíg nincs TV addig minden ok. Amint bedugom gyakorlatilag nincs 3 monitorom mert engedélyezhetetlen. Legalább kettőn nincs kép.

    Báhhhhhze. Mivaaan? Ne vagyok egy hisztis típus, de most mi vaaan? Ezt hogy hozták össze?

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kzkz #1404 üzenetére

    Tedd a szélsőket a keret belső széléig a középső mögé valahogy így
    és akkor csak egy keretet fogsz látni és nem kettőt. szemből nézve.

    15.7-es CCC másnak is vacak 4db megjelenítővel, vagy csak nekem marhult meg?

    (#1406) szacsee

    Nem ott lesz a gond. Directx környékén több gixer lesz szerintem. Játékos gépre még korai. Várjál még ki inkább. Nekem fent van a HTPC-n a 10 egyébként és gyönyörűen felment rá a forceware driver, magától feltette, ezért gondolom a CCC-vel sem lenne gond, ha meg az fent van akkor megy a 3 monitor is, csak egy játék már annyira nem biztos...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kzkz #1411 üzenetére

    Szerintem a fejmagasságod nem jó. Ha mögé állítod be, ahogy én akkor nem mindegy ám, hogy egymáshoz képest milyen magas a szék és az asztal, tehát hogy a végén hová kerül a szemed. Az a praktikus, ha jó magas az asztal is és a monitor talpa is, szóval pivot monitor előnyben.

    Próbáld ki, hogy mögé teszed ahogy én, behúzol egy ablakot a két monitor közé, hogy átlógjon a teteje a középsőről az egyik szélsőre majd függőlegesen mozgatod a fejed csak a szemmagasságod változtatva. Úgy látszik, hogy csak a hátrébb lévő két szélső monitoron fog mozogni a kép fel és le.

    A képed alapján talán az lehet a gond, hogy túl alacsonyan vannak a monitoraid. Ha pivot a monitor és a talpa ezért nagyot emel az asztaltól akkor az asztallap kb. 80cm magasan kell legyen. Nekem csak 77 és liftes széket ezért koppra le kell engedni, hogy tökéletes legyen és a karfája stimmeljen a bill. tartó magasságával.
    Koppra leengedve viszont pattog, ahogy mocorgok rajta és a halálba idegel meg a pedálsorhoz sem kényelmes, szóval állítgatnom kell. Nem az igazi.
    Egy ilyen állványt bevállalnék, de ez egy kiló :Y én meg 25k-ért vettem a 3db monitort :DDD szóval nekem ezt nem fogják eladni.
    Valami az asztallapra felépített cuccban gondolkodom, de még nem találtam ki mit használok oszlopnak. A gyári lapra szerelt vackoknál úgy van, hogy a távtartó csavarra kell ráhúzni egy műanyag hengert és úgy látszik, mintha az tartaná a polcot. Ehhez át kell fúrni az asztallap tetejét.
    Én csináltam az asztalt, de alulról fel van rá csavarozva egy erősítő, fejegység, fejhallgató erősítő meg a kábelezés stb. szóval elég munkás volt. Ezt az asztallapot nem szívesen fúrnám ki. Viszont vizuális típus vagyok, ezért csak akkor döntöm el, hogy tetszik e, ha már a végeredményt látom.
    Sajnos kb. 10cm-nél magasabb nem lehetne a monitortartó (mármint a monitor talpat tartó) és tartok tőle, hogy hülyén fog kinézni. Ha az asztalhoz építem, akkor ki kéne menjen a sarokelemek fölé is, hogy valahogy kinézzen, ha az asztal fölé akkor meg túl közel van az asztalhoz.
    Legegyszerűbb az asztalt tartó két bútorlapot lenne nagyobbra cserélni, hogy eleve magasabb legyen az asztal csak már hozzá van fúrva a falhoz több helyen, hogy kormányzáskor ne tudjam rángatni. Szóval van gond. :)

    Kéne valami ocó monitortartó állvány.

    Legegyszerűbb

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kzkz #1413 üzenetére

    Gondoltam a falra, de a bill. tartó miatt és a kormány miatt is távolabb ülök, szóval messze van sima fali tartóval.
    Ami, ilyen karos fali tartó és olcsó azzal meg vigyázni kell, mert szerintem mind lekonyulós sajnos. Meg kell alaposan nézni, hogy vétel után fel lehet e házilag tuningolni, mert mind vacak. Melóhelyen vettünk olcsó hangfaltartót. Reggelre mindig magától előre bukott a hangfal, hiába húztuk meg a tartót, mert egyszerűen gagyi. Nem tudod úgy meghúzni gyári formájában, hogy max pár nap után előre ne bukna.

    Meg persze az olcsónak is van azért 5k körül darabja és 3x az már 15k. Szóval, ha azt veszem, hogy annyiból a lapszabászatban egy kisebb asztal összes darabját leszabatom úgy, hogy még él fóliázva is van, akkor az sem olyan nagyon olcsó. 100k-ért az a gyári állvány meg kész rablás.

    Az FF nem tudja rázni, inkább én ráztam régen, az FF inkább csak zúg. Hallani inkább hallatszik, de nem zavar. Fejem a fejes, mert a motorhanggal eleve nem terhelem inkább a környezetet.

    Az zavart, amikor még nem csavaroztam a falhoz az asztalt és a TV volt rajta. Na, az úgy gázos volt. A kormányban a motor ellendolgozik, mert centerbe akarja pörgetni a kormányt, ezért amikor egy „S” kanyarnál rárántottam olyat lengett oldalra az egész asztal mindenestül, hogy egy pohár víz tuti kilöttyen, ha rajta van.
    A TV meg csak ott lengett a talpán minden irányba. Ez a lapra szerelt technika sehol nem elég stabil az ilyesmihez, nincs elég önsúlya. Bitos, hogy kinyírtam volna a TV-t ha úgy marad.
    Így viszont, hogy két oldalon dobtam rá két sarokelemet, ami két-két karomnyi dübellel belemegy a falba már áll, mint Katiban a gyerek. Így jó, így már téphetem minden irányba. Meg sem tud moccanni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kzkz #1415 üzenetére

    Nekem elég szerencsésen vékony a műanyag burkolat. 12mm a keret szélessége, de a dupla még így is zavar ezért teszem inkább mögé. A tiédet is elég szélesnek látom, ezért nem kattantam rá ilyesmire.

    Maga az ötlet egyszerű és nagyszerű. Mivel a sínt simán rá tudod facsavarral fogatni laminált bútorlapra ízléses talpat össze lehet hozni él fóliázással, de én nem vacakolnék vele. Így hogy egy síkban van a mind a három én a helyedben a falra tennék bútorlapból „dobozt” és a monitorokat süllyeszteném bele, mint álmennyezetbe a spotot. Manapság divat a falra szerelni a szekrénysort is. Első gondolatra el tudom képzelni úgy, hogy nem ciki.

    Egyébként a meleg levegő felfelé száll. Nem véletlenül vannak furatok a burkolaton. Szerintem nem szerencsés megfordítani, nem értem miért fejjel lefelé? Van valami oka?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kzkz #1418 üzenetére

    A „doboz” avagy monitor tartó szekrény filléres lesz és mivel mindent méretre vágnak és fóliáznak otthon csak csavarozni kell, szóval elrontani sem nagyon lehet. Ahhoz viszont, hogy bútor legyen a dobozból (mivel a falon van) kellene profilléc is, meg a monitorok keretét takarandó díszlécek. Na, ezek a díszlécek többe fognak fájni, mint a „szekrény”viszont előre meg kell venni, hogy a bútorlappal együtt méretre vágják szépen. Szerintem, ha nem akarod a polctartó sínt méretre vágni úgy, hogy csak ott legyen, ahol a szekrény takarja, akkor hagyd a fenébe a szekrényt, mert azzal bután fog kinézni. Tökmindegy milyen szekrényt villantasz, ha felfelé ott előbújik az a sínpár az betesz neki, mert hiába profilozod a tetejét akárhogy, bután fog kinézni.
    Látom a kábelekkel meggyűlik a bajod. Spirált ismered?Én az asztallapon most azt használok. Praktikus. Lehet port törölni, nem fogja meg a dzsuvát.
    Amit látsz az a kormánytól 3db kábel a konnektor, a pedál és a PC felé, meg a 3 monitorból a 6db kábel. A lyuk az egy hatvanas furat és a 9db kábel ellenére bőven férne még bele, de nem csak ez az előnye. Ahogy összefogja a vezetékeket a spirál minél vastagabb annál jobban tartja az alakját. Meghajlítod és úgy marad. Arra megy amerre szeretnéd és nem tekereg össze-vissza.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz priti #1402 üzenetére

    Át kell dugni a VGA-n egyik aljzatból a másikba a TV-t megcserélve az Eye monitorok közül valamelyikkel és addig cserélgetni, amíg jó nem lesz.
    Valami low level kavarás vagy szemetelés miatt marhul meg szegény és a probléma megértése nélkül csak így lehet rajta segíteni. Én le szoktam gyalulni a régi drivert teljesen törölve az ATI mappákat is mielőtt frissítek, de valahol marad valami dzsuva. Regedit is kéne gondolom, de CCC topicban ezen a szinten az ember már magában beszél.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz szacsee #1422 üzenetére

    Én a helyedben vennék ilyet amit bútorlapra kell felfogatni és magát az bútorlapot csinálnám meg sínesre. Így van a legtöbb hely.
    Az asztallap tetején még egy azonos színű bútorlap, ami hátratolva annyi, hogy az asztal hátsó 30 centije picit magasabban van, de így nem vesz el a vízszintes felületből ha dolgozol. A 60-70cm elég sok előre húzni, tehát vagy a talpnak használt bútorlapot kell szélesre venni, hogy a sín a két szélén lehessen és ne kerülhessen írófelület alá, vagy asztallapba süllyeszteni az egészet és az elejére harmonikaajtó, hogy ne fusson az öledbe, de az munkás lesz.

    Ha engednél a 60-70cm-ből akkor futhatna az egész az asztallap alatt és csak a tartó cső szélességét kéne kivágni az asztallapból. Mivel alatta van az azonos színű bútorlap átlátni az asztalon nem lehet majd, szóval szerintem nem lenne gáz, ahogy kinéz. Mondjuk a kivágott részt belülről élfóliázni nem tudom lehet e szépen.... ott egy kicsit necces, ha lehet, akkor gyári hatású lehetne a végén. Viszont ha 70cm hosszban kivágod az asztallapot kettétörik az asztal. Az sok, szerintem max 40cm.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz szacsee #1427 üzenetére

    Én első körben arra gondoltam, hogy ebből veszek hármat, mert ezekkel a középső mögé lehet tenni a két szélsőt. 10k darabja+PK

    Csak a kábelrendezés miatt nem szedegetem le a kormányt az asztalról, ha meg az útban van, akkor tökmindegy, hogy a monitorok talpon vannak vagy állványon, mert nem azon az asztalon fogok dolgozni úgy sem.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Chrys_ #1432 üzenetére

    Megy 4 digit bemenetes megjelenítő a 4 digit csatiról, viszont itt jön elő az alacsony szintű sorrend, mert van olyan eset, amikor mindenáron azt a monitort akarja az eyeinfinity-be belekeverni, amelyikre az eyefinity asztalát ki szeretnéd terjeszteni. Ilyenkor fel kell tudni cserélni a kábeleket a VGA-n, mert a CCC grafikus felülete egyszerűen nem ad megoldást a problémára, mert az az eyefinity engedélyezésének pillanatában keletkezik és azzal hogy ebben a pillanatban a CCC letilthat és engedélyezhet monitort teljesen mindegy, hogy mit állítasz be előtte. Ráadásul rossz sorrend esetén az sem segít, ha az eyefinity engedélyezése után csatlakoztatod a negyedik monitort, mert ilyenkor szétesik az eyefinity asztal, szóval ha hasonlót tapasztalsz cseréld fel a kábeleket a VGA-n, mert könnyen el lehet vele tolni az időt...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz szacsee #1441 üzenetére

    WTF? Power over DP kábel? Te se szarral gurítasz. :)
    Vájá mi van, hogy a VGA DP out felöl fesz táp molexen vagy mi van, atya ég, ott mi van. Befixáltad? Jóvan. :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz szacsee #1443 üzenetére

    az egen, azt elföldelted :R
    ...és ezt egy kábelcserével megfixáltad, jól nyomod, ríszpekt :))

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák