Új hozzászólás Aktív témák

  • Kipróbáltam két monitorral pár játékot eyefinity segítségével. Nagyon megtetszett de a káva zavart. Mivel már szedtem szét pár lapos monitort (főként notiból) ezért azt gondoltam hogy közel kávamentessé (fél káva) egész könnyen át lehet alakítani az átlag monitorokat.
    Egyetlen probléma hogy nem mindegy hol van a háttérvilágítás. Kísérleti célból két kijelzőt össze tudok hozni, de így is elég nagy keret marad (két kijelző között egy centi vastag). Ha a keretet leszedem azzal meg megvan az esély hogy totál elcseszem a kijelzőt mivel a keret védi az érintkezőket, ha azok elmozdulnak akkor van gáz. (viszont ekkor a felére csökkenthető a keret)

    A másik dolog inkább csak elmélet, és nehezebben megvalósíttató viszont sokkalta látványosabb:
    Akár milyen monitorral kivitelezni többmonitoros beállítást (akár CRT-vel!), majd a monitorokat távolabb rakni egymástól. A monitorok elé megfelelő szögben lencséket helyezni (nagyítóként), annyit ahány monitor van és úgy hogy a több monitor képe fókuszálódjon az előttük lévő lencsékre. A lencsék között csak egy vékony elválasztó lenne, így gyakorlatilag milliméteres lenne a keret, csak egy vékony csík látszódna a képen. Úgy működne mintha a monitorok lennének projektorok és egy egybefüggő valami lenne a képük. Elméletben működik, gyakorlatilag passz.

    Na tehát a legolcsóbb, legkevesebb kávájú monitort keresem vagy valami olyant ami gyárilag keretmentes. Mindezt egyenlőre csak elméletben!

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák