Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JoinR

    senior tag

    válasz zpeti2 #312 üzenetére

    Azért hallgass meg másokat is, én korábban azt hiszem már leírtam nagyjából az álláspontom, most kicsit bővebben:
    Fórumokon sokan ódákat zengenek a 120 Hz-es élményről, én még nem próbáltam, de én is érzem néha - főleg hirtelen irányváltásoknál, hogy a valósághoz képest nem elég "smooth" a kép, persze az igények különbözők, én elfogadom, hogy jelenleg az elérhető árú technika itt tart.
    Mivel AMD kártyád van, nem lehet, hogy microlag okozza a problémát? Próbáltad már kikapcsolt AA-val, anizoval? Nekem pl ha füst közelében vagyok, erőteljes szaggatás van még 60+ FPS-sel is (HD 7670M). Bár én még nem próbáltam kikapcsolni, iracers fórumon nekem ezek próbálgatását ajánlották. Szerintem vegyél le mindent minimumra, és próbáld ki úgy. Ha úgy is azt látod, hogy nem elég folyamatos a kép, akkor valószínűleg tényleg érzékeny vagy a képfrissítésre.
    Elvileg működne különböző képfrissítésen, de hogy a teljes képernyős alkalmazás hogyan viselkedik, azt nem tudom.
    A válaszidő csak azt mutatja, hogy a monitor attól a pillanattól, hogy megkapta az adatot, mennyi időbe telik neki megjeleníteni (megváltoztatni a pixeleket), tehát nincs visszahatása semmire. A képet 3 ms-mal hamarabb látnád a középső monitoron, de szerintem azt nem lehet észrevenni.

  • JoinR

    senior tag

    válasz zpeti2 #327 üzenetére

    semmi baj :))
    Hát igen, egyértelműen látszik a különbség. Azért többmindent érdemes lehet megvizsgálni.
    Ha csak 1 60 Hz-es monitor van bekötve, akkor is így szaggat? A 120 Hz-es monitor 60 Hz-en használva megcserélve a 2 monitort?
    Ki lehetne próbálni, hogy másik 60 Hz-es monitor is így viselkedik-e, vagy másik típusú portban is így viselkedik-e.
    Én még mindig nem tudom egyértelműen azt mondani, hogy ez a 60Hz problémája, mert annyi lehetőség van:
    1. tényleg a monitor
    2. a port, input lag, több helyen olvasni róla, bár inkább HDMI-nél, te azt írtad aktív DP van
    3. videókártya hardveresen küzd (annak ellenére, hogy az FPS megvan, lehet hogy utána a kiküldésnél mégis van valami gixer)
    4. videókártya szoftveresen - ehhez nem kell kommentár, szerintem a szoftver bármit képes elrontani :DDD

    (egyébként én emlékszem a CRT-monitoros korszakokban engem sokkal jobban zavart a perifériában működő 60 Hz-es monitor, mert azt konkrétan láttam villogni, míg ha az éles látókörben volt, arra koncentrálva nem vibrált annyira zavaróan, de a TFT persze totál máshogy viselkedhet, csak mondom)

    [ Szerkesztve ]

  • szacsee

    nagyúr

    válasz zpeti2 #327 üzenetére

    Másik fórumon válaszoltam, de itt több a "szaki" úh. inkább ide copy-zom:

    Ez nem lagg, illetve nem akkora mértékű, inkább utánhúzás ghosting ami zavaró Nálad. Overdrive
    Itt teszteld le. Alúl a stopperórás tesztel nézheted a válaszidőt, felette levő futó csíkokkal pedig az utánhúzást.
    PH tesztekben PixArt képes teszt van. Letölthető innen
    Csinálsz pár tesztet és leírod a PH-n a monitoros topikba is, ott tudnak segíteni, de előtte pl birizgálnék a monitor menüjében.
    Képjavítókat lelőném, megcserélném a kábeleket, ha mód van rá (lehet digi-analóg konverzió miatt csinálja) stb.

    Ja és max ha jól sejtem SofTH-val menne, ha menne az eltérő képfrissítés 60-120-60 Hz. Eyefinity-ben sanszos, hogy ugyanaz a képfrissítése mindegyik kijelzőnek. Ferinek még megnézek valamit ma, ha végzek vele van egy ósdi 15"-os digi képkeret nagyságú monitor azon meg tudom nézni, mert elvileg a monitorom fürgébb.... megy-e más frekin.

    Az elengedhetetlen stopwatch progi .
    RTC, vagy Overdrive néven menüben, vagy servíz menüben babrálható (monitorfüggően)
    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák