Új hozzászólás Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    No megvolt a teszt, de nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek.
    Volt és van 1-2 kábelem hozzá és egy aktív mini DP átalakítóm.

    JoinR:
    Elsőnek a 2 DVI-t néztem meg, hogy mindkettő analóg képes-e, mert a csatlakozók analóg képesek a VGA-n (HD6950). Az eredmény amit már tudni lehetett, hogy az egyik tud csak analóg jellel bánni, a másik nem.
    2db ugyanolyan DVI-Dsub átalakítót használtam, még a jó öreg Radeon 9800-as korából. Mindkettő jó és mindkettő D-Sub kábellel van használva a mindennapokban.
    Ezután kipróbáltam, hogy az aktív átalakítóra, ha kötök egy DVI-Dsub átalakítót és arra kötöm analóg jellel a monitort, akkor mit csinál és nem kapcsolt be a monitor. Mivel 3 kijelző volt rákötve ezután próbáltam, hogy megy-e normálisan az aktív adapter és 3 monitornál 2-vel boot alatt is van kép, 3. csak win betöltésekor indul meg. No gondoltam utána megint tesztelek hátha nem vártam eleget és boot után kikapcs miatt nem volt kép.
    Kipróbáltam a 3 monitort rákötve, igaz valami gagyi felbontáson 3072x800 azt hiszem, de volt kínlódás.
    Nem tudtam a legkisebb monitort elsődlegesnek belőni és így beezel kompenzációnál átállítódott a felbontás a Hannspree-re, aminek 1280x1024 (elsődleges kijelző) és így a kicsi dobta is a képet. No beezelt elfelejtettem és valahogy rávettem az iR-t hogy menjen is, igaz vagy hardmadszorra sikerült.
    Első nekifutásra a kijelzők is meg voltak keveredve, de 10 perc alatt be tudtam állítani mindent.
    Zpeti-nek is meglestem, de nem tudtam frekit variállni amikor 3 monitor volt rajta, de erre a végén visszatérek.
    Kicsit babráltam iR-ben, de mivel egérrel nem tudtam irányítani (jobb-bal nem működött vmiért), ezért hagytam is a csudába... no meg 3 különböző méret miatt nem sokáig élveztem volna, de most már látom, hogy must have iR alatt a 3 kijelző. :))
    Ezután hogy Ferinek biztosat mondjak megnéztem ismét a kimeneteket.
    2 DVI nem ment ugye DVI-Dsub átalakítóval.
    Ezután rákötöttem csak az aktív adaptert amibe DVi-Dsub átalakítón keresztül hajtottam meg analóg jellel a monitort (Hanns G), és a Samu kapott először analóg jelet, mert Feri nálad is 2 analóg monitor lenne rákötve.
    2 monitornál sem volt kép az aktív átalakítón keresztül, holott látta a monitort.
    Ellenőriztem mindent, de akkor sem akarta az igazat. Így a Sapphire oldalán is jól van feltüntetve, hogy minimum 2 digi jellel etetett monitor kell mindenképpen.
    No viszont itt jön a csavar az egészben, mert hogy amikor ránéztem a Catalystra 75Hz-nek látta belőve a monitort. Ezt variáltam, mert nem tudtam, hogy a DP port 75 vagy 72Hz-et tud-e, de 60-ra állítva sem lett kép.
    Ezután még egy próba DVI kábel a Samsungba, DVI-Dsub a Hanss G-be és mint egy jó thriller végén itt is volt csavar, mert itt meg már nem tudtam kiválasztani a 75Hz-et, pedig elvileg a DVI-nek tudnia kellene nem?
    No mindegy (illetve nem) 2 dolog biztos:
    1
    Eyefinity-hez minimum 2 olyan monitor kell, amin van valamilyen digitális kimenet, az már mindegy, hogy HDMI, DVI, vagy DP portos, innentől már csak átalakító kérdése, persze AMD javaslatát érdemes betartani (min egy DP port használata), vagy Sapphire Flex. Szerintem Feri, ha olcsón meg akarod úszni, akkor Flex + egyik monitort eladod használtan és veszel helyette egy HDMI csatist, amit aztán már rá tudsz kötni a Flexre:
    DVI-DVI
    HDMI-HDMI
    DVI-Dsub
    DVI-s monitor meg ugye azért nem kóser neked, mert egyik DVI-ről lenne etetve Dsubon keresztül az analóg monitor, másikról pedig a mostani DVI-s monitorod. Ha már monitort veszel marad 2 verzió:
    HDMI-s monitor és nem kell átalakító Flex esetén
    DVI-s monitor és DP-DVI átalakító, viszont ebben az esetben nem kell Fexet venned.
    No jól megkutyultam, de érthető szerintem, majd írd meg mire jutottál.
    2: ZPeti: Nálad biztosat nem tudok mondani, de az lenne a tuti, ha egyforma monitorjaid lennének és minél kevesebb input laggal. Olcsóbb is mint a 120Hz-es monitor és nem biztos, hogy mindhármat kell cserélni. (Sőt ha most is olcsóbb monitorjaid vannak, akkor lehet hogy kis ráfizetéssel használtan, vagy akár outletből garosan megúszod) Ha viszont kis input laggos a monitorod, akkor cipzár a számon.
    Milyen monitorjaid vannak és hogy vannak rádrótozva a kártyára?

    Következő linkeket 1-2 héten belül törlöm:
    Cuccok
    iR próba :)

    DP-DVI átalakítóval inaktív módban látta a 75Hz-es Hanns G-t ami standby-ben maradt.
    Régebbi teszt, ahol megint nem ment a különböző frissítés, de lehet én babráltam el valamit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák