Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    Akusztika percek

    Már mindenem megvan az akusztikai panelekhez, csak meg kell csinálni :) Még az akusztikai anyagon gondolkodtam mostanában, hiszen a legtöbb esetben nem elérhető adat a sűrűségét, hiába kérdeztem utána. Nem tudják. Szóval vettem Obi-s heterogén szivacsot és Muziker-es Jiliana Antinoise-t is, mindkettő 100x50x3cm-es darab.

    A Jiliana-ból 3 darab is még kicsit könnyebb, mint 1 darab heterogén szivacs. Porous Absorber Calculator-ban a Jiliana elnyelési grafikonja alapján úgy állítottam az értékeket, hogy megfeleljenek a közöltekkel és így jött ki, hogy a mostani 70mm-es Mega Acoustic szivacsom ugyanazt tudja, mint amit a 3 darab 3cm-es Jiliana Antinoise fog tudni, ugyanis a Mega Acoustic-ról találtam adatot, hogy 20 000 a Flow resistivity-je az Antinoise-ra kapott 7 000-resével szemben, ami illik a valóságba, hiszen tényleg nehezebb és sűrűbb a Mega Acoustic szivacsom. Ha az Obis heterogén szivacsot használnám, azzal eléggé megnőne a súly és a tömörsége miatt 100 és 300 Hz között körülbelül 0,1-gyel nőne az elnyelés a kalkulátor szerint, de ezt nem igazán tartom olyan különbségnek, ami kompenzálná a sokkal nagyobb súlyt. Maradok a Jiliana-nál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák