Hirdetés

Ösztöndíj végzős informatikusoknak

Hirdetés

Az informatikus pálya iránt elhivatott ifjú tehetségek felkutatására és képzésére indít ösztöndíjprogramot a NetAcademia Oktatóközpont. A NetAcademia Ösztöndíjat pályázat útján nyerhetik el a diplomatéma-választás, illetve diplomaírás előtt álló, felsőoktatásban tanuló informatikushallgatók. Az évente több alkalommal is meghirdetésre kerülő pályázat két fő témakörben – informatikai rendszerek fejlesztése (DEV), illetve üzemeltetése (ADMIN) – teremt lehetőséget a piaci igényeknek megfelelő szakmai továbbfejlődésre. Az ösztöndíjat elnyert hallgatók hozzáférnek az összesen több mint 100 témakört lefedő oktatási anyagokhoz. A NetAcademia ezen kívül személyre szabott, egyenként 1,5 millió forint értékű informatikai képzéscsomagot biztosít számukra, ami lehetőség teremt elismert nemzetközi – például Microsoft Certified Professional (MCP) – minősítések megszerezésére is. „A NetAcademia Ösztöndíj végzősei így a munkaerőpiacon is jobb esélyekkel indulhatnak” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezető igazgatója.

A program keretében az elméleti oktatáson túl gyakorlati tapasztalatokat is szereznek a hallgatók, olyan – a diplomamunka témájaként is szolgáló – informatikai projektekben, melyek eredménye tényleges felhasználásra kerül. „A két témakörön belül több különböző fejlesztéshez, illetve üzemeltetéshez kapcsolódó projektet vihetnek végig az ösztöndíjasok, így biztosítva van a gyakorlati tapasztalatszerzés” – tette hozzá az ügyvezető.

A NetAcademia Ösztöndíj a felsőoktatási intézményektől független program, de az oktatóközpont szakmai együttműködésre törekszik az informatikai képzésben részt vevő egyetemekkel, illetve főiskolákkal. Az aktuális pályázati lehetőségekről a NetAcademia elektronikus hírlevél útján értesíti az érdeklődőket, melyre a központ honlapján lehet feliratkozni, ahol a programról is bővebb információ található.

Azóta történt

Előzmények

  • Ingyenkönyv a titkosításról

    A Google könyvprojektjének nem kellett, így a hazai kiadó tette fel az internetre a Titkosítás és adatrejtés című munkát.