Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szupermacs

    veterán

    válasz Polllen #159 üzenetére

    Nincs konzolom.
    De mi van a használt játékokkal?

    És köszi az infót.

  • szupermacs

    veterán

    válasz Polllen #161 üzenetére

    Ha mondjuk eladok használt játékot.
    A használt szoftverekből már nem kap pénzt a fejlesztő/kiadó. És azért eléggé mennek azok is.

    A Win7-tel kapcsolatban tudnál írni még privátban?

    [ Szerkesztve ]

  • szupermacs

    veterán

    válasz Polllen #163 üzenetére

    Wareznál is megvásárolom a szoftvert, amit aztán felrakok a megosztó oldalra, hogy bárki le tudja onnan szedni.
    Én mindig így képzeltem el, hogy kellett, legalább 1 ember, akinek megvan eredetiben és az alapján crackelik és töltik fel.

  • szupermacs

    veterán

    válasz Polllen #166 üzenetére

    Így máris rend van a fejemben. :R

    Én is örülnék, ha kulcsokat tovább lehetne adni.

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz Polllen #170 üzenetére

    Köszi, tudok róla (azért is írtam feltételes módban), de ezzel én nem értek egyet.
    Tiszteletben tartom a döntést, de a jogérzékemmel ez ellenkezik.
    A szoftver más mint pl. egy autó. A szoftver nem öregszik, nem használódik el, a másodlagos vevő ugyanazt a minőséget kapja mint az eredeti vásárló, de ez csak az egyik fele, nem ezért meleg ez a jogszabály, hanem azért is, mert lehetőséget biztosít egy csomó visszaélésre és még ezen kívül is van nyomós indok, de nem ragozom tovább.

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

  • ^Clown

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #176 üzenetére

    Az avulást, támogatás idővel bekövetkező megszűntét stb. elfelejti. De etessétek csak tovább :C

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz Polllen #176 üzenetére

    Ezzel az, hogy torzítja a piacot.

    Tegyük fel, hogy egy cégnek szüksége van x db szoftverre.
    Ha ezt másodkézből be tudja szerezni, nyilván olcsóbban, akkor a versenytárshoz képest előnyhöz jut, hiszen míg a másik rezsikalkulációjában mondjuk 35 % a szoftver ára, addig nála ez lehet sokkal kevesebb.

    Ennél is nagyobb a gond a speciális szoftverek esetében, mert ott a piac is meglehetősen szűk. Valami nagyob értékű analizátor programot, vagy más célszoftvert a piaci szegmens ismeretében fejleszt a fejlesztője, tisztában lévén azzal, hogy az ő szoftvere mondjuk 70-100 potenciális vásárlót érdekelhet.
    Ha azonban e kevés számú vásárló is redukálva lesz a szoftvert továbbértékesítésének joga okán, akkor az a céget csődbe is viheti.

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

  • micafighter

    nagyúr

    válasz Polllen #159 üzenetére

    Konzol más tészta mint a PC. Zárt rendszer, az SWt gyakorlatilag a HWvel együtt veszed. A játékokat nyilván külön, de azokat meg kijátszás után (vagy bármikor) el tudod adni ha akarod, más meg tud vele játszani. Ilyet a PCs játékokkal nem tudsz.

    [ Szerkesztve ]

  • csongi

    veterán

    válasz Polllen #152 üzenetére

    Nem ragadtam sehol. :"Egyedul a cd esetben.....
    Es ott van meg az lp, ami ujra divatba jon. Es meg mindig a lemez kiadok csinaljak a cirkusz java reszet. A hatterben ok vannak, plusz az ado terhek amikkel kepesek terhelni a termekeket. Itthon az adat tarolokon is dij van. Azert is fizetsz, pedig, lehet sosem lesz rajta jogdij koteles adat. Es sorolhatnam :).
    A CD pelda volt. A lenyege, hogy jelenleg keves a kulon megvasarolhato zene, illetve kevesen engedelyezik ezt a format. Legalabbis a vilag zenei mennyisegehez kepest. A lenyeg az elven van. Eddig zsirosra kerestek magukat, most alkalmazkodni kellene de nem akarnak, inkabb bekjo es vas kalap a szemlelet.
    Valahol megertem, valahol nem ertem ezeket. A leghangosabbak a piocak, akik eletukben egy alkotast tudtak lerakni es kesz. Aki kepes megujulni es iranyt teremteni, azok teszik a dolgukat, es nem cirkuszolnak. Lasd U2 legutolso lenezuk ingyenes, elsokent leptek be a szamokkenti ertekesitesbe itnues.Rajottek valamire amire sokan meg nem. :). De a ketlemezes pistula joska aki ebbol a ket alkotasabol akar elete vegeig megelni illetve adott esetben a jogutotja, nem akarok Magyar zenei muveszeket megnezni inkabb, verik a a nyalukat a legjobban. :).
    Nekem is van alkotasom, megsem verem a melkasom, es sajnos mar szembesulok vele, hogy lenyultak, kar volt startup oldalon beadnom. :). Mindegy, nem cirkuszolok meg pereskedem, arra oszpontositok, mivel lehetne elojonni ami egy retek nagy baromsag, megis adnanak ra penzt. Ettol fuggetlenul valaki mar jol leirta, lassan az is jogdijas lesz es fizetni kell, ha hangosabban szol a zene a kocsiba es masok is halljak. :).
    Ertem, a CD-re reagalasod, csak sajnos meg mindig eletszeru es valosagos a helyzete ennek az adat tarolonak.

    szupermacs: Oo Istenem, :) anno a Star Warst vettem fel kazira, akkkor az jogserto volt? :).
    Amugy tisztaban vagyok vele, letezik a shazam hasznalom is, es egyes eloadoknak utanna nezek, mit is alkotnak. Szerencsere van you tube. :) De ha ezeken a xar arcuakon mulna akkor buntudatom kellene higy legyen mert megnezem es meghallgatom, INGYEN!! Es nem csak azt amit a diktatura es iranyitott kulturalis rendszeruk engedne. :D
    Szemet egy dolog ez a tecsö, itt szerettem bele a szimfonikus zenebe ami a kulturalis hanyatlasom resze . :O

  • szupermacs

    veterán

    válasz Polllen #243 üzenetére

    De arra van jogom, hogy torrentről bármit letöltsek, vagy bármilyen más fájlmegosztóról, mivel nem bünteti a törvény.
    Ha pedig megvásároltam, akkor szintén ugyan ez a helyzet.

    Ennek a Steam family share-nek utánanézek még, nem hallottam róla.

  • szupermacs

    veterán

    válasz Polllen #246 üzenetére

    És az eddig már megvásárolt dolgaimat sem tölthetem le jogosan, ha bizonyítani tudom, hogy pénzt adtam ki érte és számlám is van?
    Tényleg nem szívesen vásárolnám meg a dobozos verziókat digitálisan is egy netbook miatt. És pénzt sem akarok kiadni CD/DVD olvasóra.

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz Polllen #316 üzenetére

    Számára az, hogy azonosulni próbál egy bűnözővel és ha azt "jókvánságokkal illetik" akkor úgy érzi, őt és az ő "értékrendjét" támadják. Hadd ne mondjam mi okból. :)

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

  • hommeros

    őstag

    válasz Polllen #316 üzenetére

    Mármint, hogy számodra idegen embereknek a halálát kívánod? Semmi. Ez teljesen normális. Mint ahogy RoundRopi egyszerre adja elő magát jogtudósnak és pszichológusnak. Ezek szokványos dolgok. Néha még gyógyszert is szoktak felírni rá.

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • Areturus

    tag

    válasz Polllen #316 üzenetére

    "...s effajta megnyilvánulások nem méltóak és teljes mértékben megengedhetetlenek egy 'ármester' rangú ember tollából..."

    Ha jól emlékszem olyan 150 körülig olvastam a hozzászólásokat amíg a piros telefonos kisgyermek fel nem tűnt, mert utána már nem volt érdemes. Az viszont ezekből a hozzászólásokból látszik, hogy a téma iránt nagy az érdeklődés, sok embert érdekel és ez rendkívül jó dolog. Könnyen el tudnék képzelni valami hasonló topikot itt PH-n ahol jogi alapon lehetne segíteni egymásnak, s leírni mi az ami büntethető és mi nem, mivel rengeteg félreértés van a fejekben.

    hommeros Én csak digitális tartalmakra vonatkozóan gondoltam jogi segítségnyújtásra, de lehet igazad van és nincs rá szükség mert akkor a jogi fórumban is ki lehet tárgyalni a joggyakorlatot :R

    [ Szerkesztve ]

  • hommeros

    őstag

    válasz Polllen #321 üzenetére

    Valami olyasmi volt, hogy rohadjon meg a börtönben. Szerintem leírták már előttem páran, szépen, kulturáltan, mit nehezményeznek a szövegezésben. Ahogy én is írtam, hogy véleményként kezelem, még ha vehemensebb is.
    Attól még nem okés, mert vannak bizonyos értékrendek, írott és íratlan szabályok, így ha nem hangulatkeltés a cél, akkor bizony szót érdemel, így is elég sok az oktalan gyűlölködő ember, aki csoportokat helyez rasszba, hülyéz vagy férgezz le.

    Nem hiszem, hogy csak Kim reagálhatna egy ilyen kommentre.

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • hommeros

    őstag

    válasz Polllen #323 üzenetére

    A világ változik, vagy vele változnak vagy meglátjuk, hova vezet ez az út. Van, aki ezt felismeri és létrehozza pl a netflixet, van aki nem, és lejárt lemezt hajt oda vissza!

    Attól, még hogy habzó szájjal tapsolnak hozzá, még nem biztos, hogy helyes az ilyesfajta megnyilvánulás, mivel a közzétett vagy számunkra elérhető információ mindig elég kevés, még ha úgy is tűnik, hogy milyen sok. Kitudja, mi van ha csak egy stróman? Nem tudhatom. Persze mindenki szeret a jól informált bőrbe bújva előadni egy kicsit. Ezekből az emberekből lesznek akarva / akaratlanul az uszító emberek, akik jól felcseszik a többit és a fejét követelik a szóban forgó személyeknek.

    Nekem nem szimpatikus a kivagyiság, ő meg elégé rongyrázó alkat.
    Az viszont nekem is meglepő, hogy milyen durván tudta (tudja?) manipulálni az embereket.

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • RoundRobin

    aktív tag

    válasz Polllen #323 üzenetére

    "Meggazdagodott és még szimpatikus is maradt az embereknek."

    Véleményem szerint ez a szimpátia nem kim dotcom személyiségének, sokkal inkább a megaupload mikulás bácsijának szól, aki ingyenesen tette elérhetővé más produktumait kis, és meglehetősen olcsón nagy mennyiségben.

    Vennék: 286-os (esetleg XT) alaplapot.

  • sirály12

    őstag

    válasz Polllen #394 üzenetére

    "Meg az sem jó, hogy a kiadók foggal-körömmel harcolnak egy elavult rendszer életben tartásáért és nonszensz kártérítéseket kérnek és próbálnak kriminalizálni."

    Ez itt a lényeg. A kiadóknak nem teszik, hogy már nem a netes idők előtti berendezkedés van, hogy le tudod tölteni. Nekik az tetszene ha mindenki cd-vel meg kazettával, lemezzel járkálna, mert az nekik jó. De szerencsére az idő nem halad visszafelé. Kicsit haladniuk kellene a korral!

    "A lopás helyett meg mindegy milyen szót használunk, a lényegen nem változtat. Amúgy amikor felnyomnak egy szervert és jogosulatlanul hozzáférnek egy rakás adathoz, azt adatlopásnak hívjuk. Amikor valaki jogosulatlanul fér hozzá audiovizuális tartalomhoz, azt miért nem lehet ugyanúgy (adat)lopásnak hívni?
    Értem én, hogy erős szó és a Bibliában is benne van, hogy ne lopj, de akárhogy hívjuk, a lényegen nem változtat."

    Ezt azért nem lehet igazából lopásnak mondani, mert akármilyen keveset is de fizetünk érte. Azt most ne firtassuk, hogy mennyit, lényegtelen, de a lényeg, hogy fizetünk, innen pedig már nem lehet lopás! Ha nem lenne az adathordozók árában benne a jogdíj, akkor lehetne lopásról beszélni. Persze az tény, hogy kevesebbet fizetünk érte, mint amennyiért megvehetnénk, de akkor is fizetünk érte valamennyit. Ezért nem jó a lopás szó erre! Ez a díj ezért van, ha tetszik, ha nem.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • hommeros

    őstag

    válasz Polllen #394 üzenetére

    Szerintem ez is egyfajta szélsőség és általánosítás, hogy pusztuljon a tartalomgyártó. Most beszélhetnénk a netflix exkluzivitásokról, letöltöd, mert nem férsz hozzá. De hogy pusztuljon a tartalomgyártó!? Szerintem egy köztes értékből induljunk ki, hogy az emberek rendelkeznek alap intelligenciával és műveltséggel, és tisztában van azzal, hogy ha a tartalomszolgáltató vagy gyártó megszűnik, a kedvenc sorozata is félbe szakad...
    Nálunk kimagasló a warez!? Igen. Ahogy EU-ban itt a legtöbb szegény, itt a legkevesebb a munka és itt éhezik a legtöbb gyerek... Jól lakott ember könnyen elbeszélget az éhezővel és könnyen eshet abba a hibába az ember, hogy magaslóról osztogatja az észt. Okoskodni lehet, de mivel teljesen más a kulturális kép, amit lát a két oldalon álló alany, jó eséllyel a büdös életbe nem tudja átérezni az ő problémáját. (lásd a Zsiga Marcel nyilatkozata szerint meg lehet élni 47!? forintból) Felesleges ismételgetni, hogy de a jog a jog. A jog láthatóan nem segített ezeken az embereken, sőt, az 1 kulcsos adó és a szociális hálók megszüntetésével még le is nyomta a fejüket a víz alá. A jogvédők hazai eszement és gusztustalan mentalitásáról nem is beszélve. Nem hiszem, hogy ildomos ezt a témát feszegetni a jelenlegi gazdasági helyzetben. Majd ha lesz lecsó és nem az ország 30% tartja el a többit, akkor lehet a fejekben ködöt oszlatni, iskolákban prevenciós előadást tartani. De jelenleg sok iskolában még krétára sem telik, sőt a klikk azt nyilatkozta nekem, hogy nem kell a kisebb iskoláknak email cím és honlap, használjanak GMAIL-t. A kisebb iskolában ezért javarészt warez windóz és egyéb került fel az OKJ-s rendszergazdák közreműködésének köszönhetően, míg a puncsos egyetemeken szép apple gépek virítanak.

    És amúgy le a kalappal, a torrent oldalak népszerűsége leáldozóban, az emberek az ismerősi körömben egyre több legális dolgot vásárolnak. Mondom ezt most már 15 év távlatából leszűrve. Azért annyira nem rossz a helyzet, de ennyi jelenleg a keret. A fogyasztó meg nem az az elit, aki az ország 30%-át ha képviseli, hanem az a 70% aminek a 40%-a mély szegénységben él, és ahol a középréteg is csúszik szépen lefele.

    A fentiek fényében gusztustalan a jogvédők filléresedő, pénzhajhász mentalitása. Csak a profit érdekli, ami szembemegy az EU-s alapértékekkel. Ez nem Amerika, nem lehet társadalmi rétegeket kifosztani, csak hogy ő aranymedencébe fürödjön. És nem, nem irreleváns, mennyi pénze van a szerzőnek. Van a tisztességes haszon és profit, amiről már a bank vegzálásakor is előkerült, mint kérdés. Ha már megtérült a bekerülés és bőven profitált is belőle, akkor már bizony nem nagyon húzhatja a száját a warez miatt, főleg úgy, hogy a gyártási költségektől egészen a warez statisztikákig sok mindent a gyártó vagy tartalom előállító érdekeltségei vagy kapcsolati körein belül ügyesen tud manipulálni.

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

  • sad_Vamp

    őstag

    válasz Polllen #394 üzenetére

    "Nem, nem sajnálom senkitől, de akinek van annyi pénze mint nekem vagy több, ahelyett had ne én fizessek."

    ez jó ez nagyon jó.... nézz körül EU-ban (nyugatra term.) az árak u.o.-ok vagy még jobban, miközben a legtöbb áru minőség JOBB (egyszerű példa, hozzass ismerőssel németből CocaCola-t tedd le a magyar mellé majd gortyolj mind2őből.... hát igen a német CUKOR van és nem édesítő kemikáliák) és ezt még sorolhatnám?
    Az angol mért jogosult 1fontért blackberry-re amikor 2 évig 20-30fontot fizet én ha 2 évig 20-30€-t fizetek mért csak 150€-t adják oda u.a. azt a telefont??! Ha a német 3000+ €-t fizet és ő 50€-t fizet egy játékért nekem mért kell ugyanúgy 50€-t fizetni ha csak 400€-t keresek? Austriába pl miért nem kell fizetni vízdijat? nálunk meg már drágább sok fejlett országnál.

    És akkor elvárják, hogy ugyanúgy (de inkább azt hogy még többet) tejeljünk mint nyugat.... amíg ebben nem lesz igazság (és a jogvédői sz@rságokban) addig várhatja bárki, hogy én majd mindenért fizetek mint a jógyerek. Sírtok rítok itt a zenészeken... meg lehet nézni hogy egy CD árából mennyit kap az előadó.... ő baja ha képes rossz szerződést aláírni rossz kiadóval, nem az enyém. Főleg, ha olyan zenét gyárt ami nem hogy nem rádiózható, de még csak nem is koncertezhető...

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • sirály12

    őstag

    válasz Polllen #409 üzenetére

    Amíg a nyugathoz képest ennyire le leszünk maradva mind anyagi mind egyéb szempontokból, ez nem fog változni! Egy olyan országban ahol a népesség nagy hányada létminimumon vagy az alatt él, ott hiába is akarsz változtatni ilyen dolgokon. Értem hogy hogyan kellene ennek mennie, de jelenleg ez magyarban kivitelezhetetlen!

    [Jóhiszemű iskolákat sarcolnak meg a szalagavatókért]
    De mondhatom azt is, hogy amíg a kiadók és jogvédők így állnak a dolgokhoz nem fog változni sok minden.
    Sok iskola a téli fűtést sem tudja fizetni, vagy nem tud enni adni a gyerekeknek, ezek meg lehúzzák még ezeket is! Szegény gyerekeknek még egy normális ballagása se legyen. Gratulálok! Tényleg ezt kell csinálni? Így?

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • hommeros

    őstag

    válasz Polllen #407 üzenetére

    Bocs, ha nem jól értelmeztem az írásod!
    Találkoztam én is ilyen emberrel, de ahány ember annyi féle indok. Bár nem is nagyon feszegetem, hogy ki, miért nem veszi meg, ez nálam a magánügy kérdése.
    Itthon a kapitalizmus nem egyenlő az amcsi kapitalizmussal. Itt hibrid rendszer van, ezt Orbán is megmondta. Bár ezért lehet, rám olvas egy közgazdász. Szerkezet, eszme és rendszerváltás. De már a Tőke című könyv szerzője is megfogalmazta, hogy a pénzt vissza kell osztani, létezik a tisztességes profit. A világ leggazdagabbjai is rengeteg pénzt visszaosztanak, az EU-ban is látható véleményem szerint a szemlélet váltás, jelenleg a fogyasztói jogok kiszélesedése bizonyítja, hogy nem minden a profit. Így ma már erről beszélni kell és nem utópisztikus gondolat a részemről. Erőltetni kell, hogy igenis a fogalom gyökeret ereszthessen az emberek fejében, hogy ne intézzük el a kizsákmányolást egy „ilyen a kapitalizmus” kijelentéssel. Ez az igazi össztársadalmi érdek.

    A politikai részben egyetértek veled! Ne essünk abba a hibába, hogy az embereket hibáztatjuk a politikusok által elkövetett bűnökért. Szerintem ilyen terheket nem lehet az emberekre róni. Nem kell felesleges bűntudatot kelteni. A politikai bűnökért csak az elkövető a felelős. Hogy ki mit tett és mit nem, ezzel nem tudom, hányadán állok, de valahogy nem tudok haragudni arra, aki semmit nem tesz a jelenlegi rezsim ellen: folyamatos a megfélemlítés (facebook megosztásért per), sokak napi 12-16 órát dolgoznak itthon is, lehetőségük sincs arra, hogy bármilyen kinyilatkoztatást tegyen. A fizetéstől függ a középréteg, így nagyon ugrálni nem lehet, hisz a legnagyobb munkáltatóknál azért mindig befigyel a politikai érdek is. Majd a választáson max. behúzza a másikra az ikszet, de most komolyan, már attól fél a többség, hogy ugyanaz a lemez fut majd, csak majd más néven. Akinek lelkiismeret furdalása van, ahogy írtad is, majd elszámol magával. Azt szoktam mondani, mindenki maga építi a saját egzisztenciális börtönét.

    A szellemi terméket érintő kérdésben is igazad van, én csak azt akartam kihozni, hogy ahol is egyes megyék az EU legszegényebb rétegeihez tartozik, ott ne feszegessük ezeket a kérdéseket, amíg nem lesz olyan gazdaság és fogyasztói réteg, ahol tényleg a pofátlansággal azonosítható a letöltés. Persze, akinek telik rá, vegye meg – ez nem kérdés, viszont kizárólag lelkiismereti kérdés, de ez jelenleg a kisebb réteg lenne, tehát egyelőre így kell elfogadni, hogy lehet, hogy ők sem veszik meg. Mivel ok-okozati összefüggés van a gazdaság és a warez között, így ideológia gyártása vagy anélkül is jelen lenne a warez, így ha gyárt is valaki, az semmin nem változtat a jelenlegi helyzeten. A büszkeség az más kérdés, az már a köznépi megítélés alá esik szerintem. A megítélése az én olvasatomban: ma már az introvertált tartalomfogyasztóra asszociálok.

    5 éve még nem ezen a véleményen voltam, akkor még ők jelentették szélesebb rétegnek magát a tartalmat. Annak viszont örülök, hogy a google is módosította a min. árakat playen, 1 dollárra vitte le a régiótól elkülönítve minket, mert ők is észrevették, mennyire csóreszek vagyunk. Ilyen szempontból nem jó az EU-hoz tartozni, hogy egy kalap alá vesznek például Angliával.

    azbest Még az uccsó kommentjébe is hülyeséget beszélt, hogy a tartalom gyártók nem tudnak régióra specifikálni és közünk sincs hozzá. Ha így lenne, nem lenne a steam régió záras és a ruszkik nem fél áron vennék a játékokat. :U

    [ Szerkesztve ]

    Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

Új hozzászólás Aktív témák