Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz regent #463 üzenetére

    te sem vagy vállalkozó, én sem, és az ismerősöm sem
    úgyhogy ne a vállalkozó rokonoddal példélózz, hanem vagy magaddal, vagy senkivel

    én értem mit mondasz, igazad van, jogi meg mindenféle szempontból

    csak etikátlannak tartom, hogy olyan kurvakönnyen dobálóztok a " ... vegyen fel hitelt a semmire...."-vel, meg jösz a rokonoddal, aki ott lépett be a történetbe, hogy "vállalkozó" és fel tudott venni több 10milla hitelt, hanem 100millát, mert egy nyomdai digitális gép, vagy gépek már ez a kategória, továbbá bérleti díj, rezsi, szóval ő egy előnyös helyzetből indult, hogy ezt meg tudta tenni, szóval ne példálózz vele, nem egy kategória sem veled, sem velem, sem szóban forgó emberrel

    ha __te__ most önálló programozó szeretnél lenni, 0 pénzed van, a programozáshoz szüksélgs gép szerintem bőven 200.000 alatt van (persz kérdés mit fejlesztesz, ha 3D, meg játék, akkor többszázezer) de megveszed a gépet. És választhatsz, hogy

    - amíg kiderül, tudod-e csinélni, addig krekkelt programokat használsz, fejlesztői környezetet, és ha már növekzik a bevételed, akkor próbálsz meg a programok táján rendet tenni
    - vagy egyből, infntilis módon beruházól hitelből egy 2 milliós szoftverre, és lehet egy év múlva le kell húznod a rolót, visszamész alkalmazottnak, a hitelt meg fizetheted a banknak, aki ennek nagyon örül. A program meg van véve, a Borland nagyon örül, állam is örül adó miatt, csak te kavartad magad szarba feleslegesen.

    Megtennéd?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák