Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    Magyarul mondva: 'Kit érdekel, majd a versenyszféra megoldja!' :)
    Közben ez teljesen igaz is, azért világviszonylatban benne vagyunk a top10-ben.

    Aki járt már keleten faluban, vagy nézett már TV-t, az pontosan tudja, hogy ezek a falvacskák halálra vannak ítélve. Felesleges pénzpazarlás milliárdokért a puszta közepére bevezetni a gyors internetet.
    Nos! Miért is mondom ezt?
    A hónap végén költözöm, és a lakás egyik fontos tulajdonsága az elérhető netkapcsolat volt. Nem, nem úgy döntöttem, hogy, huh, ez jó hely, és majd addig verem az asztalt, míg meg nem kapom azt a netet fillérekért, ami nekem megfelel.

    Munka szempontjából is ez a lényeg: oda megyek, ahol meló van, és nem a segíjért állok sorba, meg sírok, hogy teremtsenek munkahelyet.

    Ugyanmár! Az interneten dolgozók száma minimális. A magyarok szinte nullák idegen nyelvből. Az internet segít a tanulásban, de arra jó, hogy a falusi is megpályázhasson egy állást, amiért el kell onnan költöznie → kihalnak ezek a falvak. Az ilyenre nem kell nagysebességű net!

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz Kassadin #16 üzenetére

    Egyrészt: A törvény mindenkire vonatkozik. Tehát a parlamentben nem lehet kijelenteni, hogy az életképes faluk előnyt szerezzenek a kihalófélben lévőkkel. De az internetszolgáltató megteheti.
    Másrészt: Az uniós törvény/irányelv/akármi is az elérhetőséget firtatja. Ergo: nem, nem lesznek városi árak. Sőt! A pizzát sem fogják kiszállítani ingyen. Ugye megérted.

    Narxis: nem a falukat ítéltem halálra, hanem kijelentettem azt, hogy számos faluban itt a környékemen az átlag életkor 50 év felett van. Akik itt dolgoznak, meg 90%-ban az önkormányzatnak. Törvényileg rákényszeríteni bárkit is, hogy márpedig ezekre a helyekre vezessék be a gyors internetet badarság lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz bambano #26 üzenetére

    És?
    Aki falun él fizessen többet a netért, én meg nem termelek magamnak krumplit, nincsenek gyümölcsfáim, és nem hízlalok otthon disznót, hanem sok pénzért megveszem a boltban. Milyen kegyetlen ez a világ, ugye?

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz bambano #35 üzenetére

    ...állami támogatás hálózatfejlesztésre vagy segélykény...'
    Na erre kérek egy kimutatást! Tehát mutass nekem egy olyan magyar falut, ahol az internet bevezetése (még csak nem is nagysebességű netet írok) észrevehetően csökkent a munkanélküliség! Egészen addig az idézett szövegben a 'vagy' szót lecserélném 'és'-re.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz bambano #71 üzenetére

    Én a Pest környéki falvakban hiszek, ahova pest gazdag rétege menekül. Hasonló Miskolcon Sajóecseg. Ezeken a helyeken az internet előfizetők százalékosan kb. 99. De ide eljut a T is.
    Viszont, mint már írtam, államilag nincs lehetőség különbséget tenni falu és falu között.

    Ami nem megy, azt veszni kell hagyni, nem milliárdokkal támogatni.

    Az USA is tele van szellemvárosokkal. Itt is az a sors vár rájuk, kivéve, ha nekünk adózóknak fenn kell tartani őket.

    De még mindig nem mutattál példát arra, hogy egy faluban csökkent a munkanélküliség az internetnek köszönhetően.
    Szóval tartom magam addig ahhoz, hogy iszonyatos pénzpazarlás, amire te vágysz.

    Véleményem, hogy a piac megoldja a falusi internetet ott, ahol kell, és ez államilag sosem működne értelmesen.

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz bambano #73 üzenetére

    Mert egy terméket szállítani kell. Sőt! Bevallom, hogy olyan helyre nem épül gyár, ahol nincs értelmes net. Viszont én ismerem a kistérségi multicégeket. Pontosan tudom miről beszélek. Azokról a cégekről, akik azért telepítenek oda egy gyárat, mert minimálbéren dolgoznak négy műszakkban, szaktudás nélkül, és embertelen körülmények között valóban 200%-ot teljesítenek, mert nincs más lehetőségük.
    Ez a te elképzelésed? Ülj be a kocsidba, és menj el a legközelebbi falusi céghez, majd kérdezd meg az ott dolgozókat!

    Most durván elmondom, hogy mi az elképzelésem rólad: Van egy céged, ami szolgáltat egy kistérségben. Iszonyatos költségeid lehetnek, hogy oda eljusson a net, és az előfizetőid meg panaszkodnak, hogy miért nem digi net-et kapnak. És minden elismerésem a tiéd, hogy kitartasz, úgy hogy, közben nem x6-os bmw-vel rohangálsz, hanem épp, hogy fennmaradsz a víz felett.
    Én megértelek (amennyiben nagyjából eltaláltam).
    Viszont még mindig úgy gondolom, hogy milliárdok befektetése helyett hagyni kellene a falvak 70%-át veszni.

    Gonosz vagyok? Igen, az! Onnan jövök, és oda megyek, ahova az élet sodor. Sosem igényeltem állami támogatást, és nem is maradok ott, ahol nem tudok megélni. És nem is szeretném, hogy az én adómból azok élvezzenek előnyt, akik semmit nem tettek!

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz Ghoosty #77 üzenetére

    Az a 3 millió homeless jelenleg 3 millió eltartott munkanélküli. Mit csinálunk velük? Havi 28k segélyt küldünk nekik. Ez jobb?

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák