Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #83 üzenetére

    Abban valóban jobb, h pl. egy Mintben csomó dolog gyárilag benne van, + egyebeknél (pl. frissítések) a rendszer, ez vitathatatlan. Ahogy az is, h sok open szoftver kevésbé, v alig elterjedt/ használt, pl. oktatásban és ez x év alatt sem változott és nagy kérdés, h valaha fog-e? Mindenesetre office téma kapcsán mostani, itthoni döntés alapján nemigen...

  • malnabokor

    senior tag

    válasz bambano #83 üzenetére

    "fogjátok már fel végre, hogy ez a topic pontosan arról szól, hogy ennek változnia kellene!"

    De mi van, ha pl. nekem teljesen megfelel a jelenlegi állás? :U 21 éves egyetemista vagyok, aki most marhára örül annak, hogy használhatok legálisan MS Office-t végre, és ezáltal mehet a gépemről a LibreOffice (mivel több hónap után sem tudtam megbarátkozni vele).
    Az a generáció vagyok, akinek a ribon menü sokkal jobban tetszik, és szíveseben használom, ahogy a csempékkel sem volt semmi bajom. Sima mezei felhasználóként nekem ennél nem kell több.
    És ez furcsán fog hangzani, de nekem magánvéleményem, hogy ne terjedjen a linux (és társai) felhasználói körökben, mert telefonos világban azt utálom a legjobban, hogy ez az app erre van meg az arra, neked nem küldhetem át bluetoothszal, mert Airdroppod van stb. stb. Ha valamilyen csoda folytán terjedne a linux, ezek mind előjönnének (jobban mint most, bár windowson belül én Vistával kezdtem szóval azóta nem volt ilyen problémám), ezért én inkább pártolom, hogy maradjon így az egész, mint hogy még nagyobb zavar legyen. Azt kihagynám. - és igen, ez is egy fajta vélemény. És ez szerintem a realitás, mert amit leírsz az nagyon szép és jó, de olyan mint a kommunizmus - idealista. Elméletben nagyon jó, de amíg lesznek egyenlőbbek a többieknél (jelen esetben olyan cégek, akik meg tudják fizetni, hogy őket használd, és erre megvan a bőséges erőforrásuk), addig csak rosszabb lenne a helyzet. - értelemszerűen neked jobb, mert eddig is Te ezeket használtad, és az rendben is van ha pártolod.

    Amúgy a kolléga szerintem a PS használatát egyből a grafikusi állásajánlatok körére értette, nem a takarító/mosogatóra)

    [ Szerkesztve ]

    köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

  • anulu

    félisten

    válasz bambano #83 üzenetére

    "berakom a windows telepítőt, kiválasztom az alapértelmezetten ajánlott installt, akkor ott pontosan milyen ofiszod települ? notepad? egyáltalán levelező lesz benne?"

    worpad (ami lazán hozza az LO szövegszerkesztőjének a szintjét, és az alap formátumokat kezeli (pont mint az LO...).
    van benne rendes mail kliens.

    köv kérdés?

    amúgy meg az első mondatodra: majd akkor változzon, ha nem 1000+1 különböző megoldás lesz ugyanarra a kérdésre. először legyen egy(!) olyan irodai csomag (és nem sok-sok forkolás csak azért, mert valakinek az ikonok mérete nem tetszik), ami AZ irodai csomag linuxon, lehet oktatni, stb. addig felesleges bármiről is beszélgetni.

    csak egy kérdés, korábbi hsz-edhez, vállalati ingyenesség, stb. láttál már server support árakat mondjuk RHEL-től? vagy nagyvállalatnál kértél már árajánlatot desktop supportra bármelyik cégtől? mennyire ültél a földre tőle? részemről érdekelne, mondjuk összevetve egy MS premier supporttal.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • #58000384

    törölt tag

    válasz bambano #83 üzenetére

    Látom egyáltalán nem sikerült a példámon tovább látni. A példa helyes, másodszor is az volt, erre nem tudsz semmit érvelni és belekötsz megint abba, hogy a PS a grafikusoknak van. Segítek: példa. De lehet akármilyen szoftver amire a vállalatnak szüksége van és nincs Linuxra. Ilyen bizony sok van. Értsd már meg, hogy ami eddig működött, amit megtanultak az alkalmazottak, amire az egész rendszer épül, azt nem fogják a kísérletezés kedvéért egy ingyenes akármire cserélni, mert az is qrva nagy baj, ha csak egyszer is szétcsúszik véletlenül az az 1100 oldalas fájl, vagy eltűnik belőle akár csak egy apró ábra. Pdf... ja, csak éppen szerkeszteni ne kelljen, ugye? A prezentációkról már írtam. És azt is fogd fel, hogy ha a Lázadó Kft. mindent lecserél ingyenesre, attól még a világ többi része nem fog, így a mi kis cégünk szopni fog, mint a kismalac, mert rengeteg kompatibilitási gondja lesz, és ez garantált.

    "ezt is csak olyan mondja, aki egyrészt nem ért hozzá"
    Nyilvánvalóan nem értenek semmihez az Adobe nevű garázscégnél a fejlesztők.

    Igen, nagyvállalati szinten sok Linux van, és azok szépen futkároznak a szervereken, de az alkalmazottaknak nem ilyen rendszer kell. Nekik alkalmazások kellenek, és hogy értsenek hozzá annyira, hogy ne kelljen informatikus minden gondhoz. Szerinted az IBM, Google, HP és társai mennyi pénzt költenek erre? Az alkalmazottnak az is elég, ha új a felület, vagy valamiért a terminált kell megnyitni, ami jelenleg a szarul frissített tárolók vagy egyéb hiányosságok miatt elkerülhetetlen.
    Egyébként tényleg marha jó ötlet kis cégeknek Linuxot felrakni, ha egy AMD drivert szétbarmol egy kernel update, aztán jön az ocsmány keret nélküli ablak, hogy baj van, vagy éppen csak a háttérkép jelenik meg. Erre aztán nem mondhatod, hogy ritkán fordul elő, tele a net meg minden fórum ezzel (mielőtt belekötsz, ami Linuxszal foglalkozik).
    És de, az open source megoldások nagyrészt olyan emberektől származnak, akik szabadidejükben fejlesztik az adott programot, tekintve hogy a nagy cégek sokszor magasról tesznek az egészre, ott a mindenki által használt Windows vagy éppen az OS X.

    Akkor most már mindenképpen maradok a grafikus témánál. Mivel a Dreamworks és a Disney is Linuxot használ (RHEL) a munkára és a renderelésre, ez azt jelenti, hogy az a rendszer nekem is tökéletesen megfelel és minden igényemet kielégíti? Mert ez pont annyira releváns, mint a Google vagy a Facebook példának. Ha én egy olyan számlázóprogramot használok, ami csak Windowsra van, akkor nem fogok nekiállni lemondani a támogatást (ha előfizetéses), meg Wine alatt szerencsétlenkedni azzal, hogy egyáltalán a menüsor működjön.

    "ajánlott installt, akkor ott pontosan milyen ofiszod települ?"
    Teljes. Két kattintás az egész, aztán beírom a kódot meg aktiválom, és készen is vagyok. Levelező is van benne.

    "ugyanez egy normális, elterjedtebb linux disztrónál hogy is van?"

    Hát van egy 2 hónapos Libreoffice, egy Pidgin, meg egy marhára ismert mail kliens (marhára ismert az 1% körében). Persze fel lehet rakni másikat is, de Windowson is. Ha meg Thunderbird van telepítve, azzal mi is a gondod Windowson? Ja, hogy telepíteni kell? Ha ez is gondot okoz, akkor miért is akarsz Linuxot?

    "mer az office se pakolja át a menüsorokat"
    Hát menüsorokat éppen nem, max. elemeket, de 30-as IQ felett nagyon hamar megtalálja az ember, vagy ott a súgó. Én arról beszélek, hogy a felületek közötti eltérés lehet nagyon nagy, lehet tök más névvel teljesen máshol ugyanaz a funkció, vagy a franc tudja, lehet hogy nem is tudja ugyanazt. A KDE legendás a bonyolultságáról (igen, a testreszabhatóságáról...).

    Az XP-ről meg szép számmal váltottak 7-re, ahol meg tökmindegy, ott fut az MS Office 2007, ami gond nélkül megnyitja a fájlokat, ellenben egy 2 hónapos LO-val, aminél várni kell az új frissítéseket, hogy hátha megoldja ezt meg azt a kompatibilitási gondot.

    Arról meg inkább ne is beszéljünk, hogy "történelmi" adatok alapján mondanék bármit. 12.04-es verzió óta használok Ubuntut (13.04 óta csak virtuális gépen figyelem, hogy nem fejlődik, de addig egyedüli rendszer volt a gépemen), de használtam Mintet, SuSe-t, Puppy-t, meg többféle felületet ezeken (KDE, XFCE, LXDE, Unity).

    Porthoszx: Én is pont ezt kérdeztem, de erre nincs válasz. Vannak az ötletek meg elméletek, meg a szép jövőkép, de megoldási javaslat (ami működne is), az nincs.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák