Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Az MS-es gépemen jogtiszta az oprendszer, be van kapcsolva az autoupdate. A tűzfal szintén be van kapcsolva. Van jogtiszta NOD-om. Nem járok poresz oldalakra és crack, warez oldalakra sem vele. Nem adminként netezek. Így olyan heti 5 vírust, spy, etc szedek be.

    A céges gépeinkre jogtiszta XP-t vettünk. A belső hálózat nem érintkezik a nettel, így ott nincs is baj. Van el másik hálózat, az sem, viszont oda bejut egy két pen drive sajnos, így igen sok a viri.

    A főnököm ha bejön, folyamatosan netezik, poresz, miegyéb...átlag hetente térdel meg a rendszer. Szintén jogtiszta Win, NOD, stb. Meguntam. Egyik este nem volt kedvem ghostolni ismét a wint, ezért betoltam egy ubuntu gyári cd-t, és felraktam. Direkt adminként hagytam, adminként neteztünk, ott ugye nincs rezidens virkill. Ott is van autoupdate, és egy kicsit sűrübben is érkezik frissítés, mint a winhez.
    Nos, ennek már egy éve. És a főmököm, aki nem csak a linuxoz nem ért, hanem a winhez sem, lazán elkezeli. Se viri, se hibaüzenet, semmi. Gondoltam, biztos lehet valami, csak nem látom így elsőre, ezért kivettem a vinyót, hazahoztam, betettem az egyik itthoni gépembe, erről bootoltam, és a linux teljesen természetesen felállt. Tette mindezt úgy, hogy egy 2 ghz-es cerkából, compaq evo alapból hoztam el, és raktam be egy X2-5200+-ba, giga lapba. Az egyetlen kérdése a bejelentkezés után az volt, hogy felrakja e nekem az Nvidia drivert, mert az ugye nem gyári.
    Ezután újraindítás nélkül használtam nonstop a rendszert két napig egyetlen hibaüzenet nélkül. Nem találtam semmi rendelleneset. Visszavittem és azóta is használjuk. Nekem tetszik az összes eddig bemutatott fjúcsör, valamint az, hogy nem kell spyware, virkill progikat felraknom, ügyelni, hogy ki ,mit csinált, aggódni a főnököm leveleiért. Bekapcsolom és megy. Letöltöm a leveleket és nem csak a fejlécet. Megnyithatok minden csatolt fájlt. Ennyi. Az FTP és web szerverünk egy péhárom 500, debiannal. ..négy éve..és azóta nem is nyúltam a rendszerhez. Kellene, lehet, de nekem jó így is, semmi életbevágó nincs rajta.

    Egyébként, azt hittem, mindenki tisztában van itt azzal,. hogy a warez win is simán updatel. De tévedtem.

    Nagyon sokszor beszéltünk már arról, hogy miért nem használnak az emberek jogtiszta rendszert, és soha nem bírják a nagyok felfogni, hogy nem így és nem ennyiért kellene eladni.

    Amíg egy nem OEM win annyiba kerül, mint a rokonom fizetésének a 80%-a, addig ő nem fog wint venni. Office-t meg végképp nem.

    Ha nekem, magánszemélynek lehetne éves bérletre venni rendszert, persze nem csillagászati árakkal, lehet, hogy a Vistát is megpróbáltam volna jobban megismerni. De a béta idők alatt sajnos akkorákat csalódtam benne, valamint a notimon jogtisztát is helyet kapó szintén vista teljesen elvette a kedvem.
    Ha megállapítanának mondjuk egy évi 5000 ft-ot, monjuk 4 évre, megvenném mindegyik sorozatot. Így kitartok az XP-vel a sevenig.
    Bár egyre kevesebb lesz azon programoknak a száma, amit az ingyenes oprendszeren nem tudok megcsinálni. És ha eljön az az idő, amikor mindent meg tudok csinálni, teljesen félre fogom tenni az MS-t. Meg lehet ezen sértődni, durcás, hisztis ovis szellemi szintjén kiosztani a forumózókat. De talán el kellene gondolkozni. Legalább az okán. És azon is, hogy pont ebben a válságosnak mondott időben miért választja egyre több nonprofit intézmény a linuxot. Pedig ők sokkal kedvezőbben kapják, mint én. Azért több, mint figyelmre méltó, ha egy 40 milliós ország összes közintézménye átáll.

    Én elhiszem hogy itt egyesek, akik az MS-nek dolgoznak, fanatikusan védik a munkahelyük által kreált dolgokat. Én nem teszem. Engem ezért NEM fizetnek meg. Én csupán azt írom le, ami történik velem, amit tapasztalok. Azt is leírnám, ha linux szar lenne. Azt is, ha a win hibátlan lenne. Mindennek ellenére látom, hogy alakulnak a dolgok, foglalkoznak a problémával. talán lesz valami. Tetszik a 2008 server. De az nem tetszik, hogy egy 4 magos gép 50% cpu stress alatt van idle. Sok 2003-at láttam már igen közelről, éveken keresztül. Valahogy az szolidabb volt. Én elhiszem, hogy fejlődünk. De igen fura a 40 giga helyfelhasználása.:D. Lássuk be. Ebben nincs semmi specifikus szoftver sem.

    Vírusokat azok írnak, akik ezért baromi nagy pénzeket kapnak. Vannak köztük jó fej emberek, IT szakemberek akik hétköznap komoly cégeknél dolgoznak és harcolnak a vírusok ellen. De a pénz ellen nem fognak.

    Geller

  • Geller72

    veterán

    válasz moonman #75 üzenetére

    Nézd, én mint írtam is, csak azt pötyögtem be, amit tapasztalok. Én lepődtem meg a legjobban, hogy pont azokat a dolgokat emelted ki az írásomból, amik tények. És mint ilyenek, pont neked kellene tudni, hogy igazak. Miért hazudnék? Miért állna érdekemben? Én nem akarok eladni semmi olyat, amiért pénzt kapok. Én ebből nem profitálok. Ezek a tapasztalataim. A 40 gigánál nem server core-ra gondoltam, ott biztos nem lenne meg :DD.

    Egyébként a lenéző modorod nem fog több baráthoz juttatni, ez már biztos. De ahogy elnézem, nincs is rá szükséged..úgy is mindenkinek kuss lesz..akkor majd minden post a tiéd lehet..lassan így is..

  • Geller72

    veterán

    #79
    - Ha te ezt szó szerint értetted, akkor igen komoly problémád lehet a szövegértéssel.
    "És a főmököm, aki nem csak a linuxoz nem ért, hanem a winhez sem, lazán elkezeli." én ezt írtam..és te így adod vissza:
    "főnök, akinek kicserélik a rendszerét Linuxra és észre sem veszi... hagyjukmár.."

    Te miről beszélsz??

    #80 Azzal, hogy ilyen arányú a vírus fertőzöttség, nem feltétlenül arra akartam rámutatni, hogy ez kimondottan a win problémája. Lehetnek a vírkill programok is rosszak, felületesek.

    #81
    "Olyan sok alternatívnak titulált program van az Interneten, kérlek válassz."
    Ez a kijelentésed mosolyt csalt az orcámra..:DDD.
    Még hogy alternatívnak titulált.

    #82
    "Miért van az, hogy a Magyar ember mindent most akar és ingyen null befektetésből"

    Remélem, ezt nem rám értetted. Mert ha igen, akkor talán figyelmesebben is elolvashatnád a hsz-em.

    #83
    -Ezt biztos én találtam ki:
    "Component

    Requirement

    Processor

    • Minimum: 1GHz (x86 processor) or 1.4GHz (x64 processor) • Recommended: 2GHz or faster Note: An Intel Itanium 2 processor is required for Windows Server 2008 for Itanium-based Systems

    Memory

    • Minimum: 512MB RAM • Recommended: 2GB RAM or greater • Maximum (32-bit systems): 4GB (Standard) or 64GB (Enterprise and Datacenter) • Maximum (64-bit systems): 32GB (Standard) or 2TB (Enterprise, Datacenter and Itanium-based Systems)

    Available Disk Space

    • Minimum: 10GB • Recommended: 40GB or greater Note: Computers with more than 16GB of RAM will require more disk space for paging, hibernation, and dump files

    Drive

    DVD-ROM drive

    Display and Peripherals

    • Super VGA (800 x 600) or higher-resolution monitor • Keyboard • Microsoft Mouse or compatible pointing device"

    Szóval ha mondjuk van 16 giga ramom, akkor a lapozófájlokat biztos a zsebembe rakom..ugye?

    #84
    -Mint írtam a belső hálózaton, ahol dolgozunk, ott nincs net, nincs ökörködés, ott futnak azok a programok, amiket használunk.

    "Ez a része nekem nem tűnik furcsának, inkább a heti 5 virnyák..."

    :D Amiről nem tudsz, az nem fáj?

    #85
    Ha otthon én is net nélkül csak pasziánszoznék, nekem sem lenne biztos.:D

    Geller

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz moonman #107 üzenetére

    Hát barátom, te vagy a vicces, ahogy próbálod manifesztálni, árnyalni azt, ami evidens.

    Egy pici példa, ami cca 2 perce történt. Jogtiszta win, update on..stb, tök mindegy, mert kiba' nem számít..nna..szal msn kb 3x omlott össze 4 hónap alatt sógorom gépén, mert ő biztos troll és csak használja az msn.-t. Gondolta, ááá, talán a jelszó lehet rossz..(pass backup kipipálva, de hátha), kért új jelszót...azaz, csak kért volna..mert az ms support válasza a következő volt:

    "A biztonságos kapcsolat sikertelen
    A account.live.com érvénytelen biztonsági tanúsítványt használ.
    A tanúsítvány nem megbízható, mert a kibocsátó tanúsítványa lejárt
    A tanúsítvány nem érvényes eddig: 2008.12.10. 18:12.
    (Hibakód: sec_error_expired_issuer_certificate)
    "

    https://account.live.com/ResetPassword.aspx?mkt=HU-HU
    És mindez, mint látszik, egy https oldalon.

    Hát bammeg ember, kiben bízzak, meg, ha nem abban, aki a softot írta????
    De biztos én vok a troll, meg a kedves rokon. És csak a puszta véletlen, hogy azok a fránya "alternatívnak nevezett" programok, mint pl a pidgin soha nem omlik meg.

    Az MS supportja sajnos egy rakás xar, lehet itt mellébeszélni. Lehet toldozni foltozni...
    Az MS meg örülhet, hogy ingyen vannak béta testerei.:DDD.
    Az a gond, hogy az MS rettentően fél a buta usertől. Mert a buta user hibázik, nála előjönnek a leg lehetetlenebb hibák is. Ő kiabál, eláztatja az MS-t. És egyszerűen nem talált rá még megoldást. Próbálkozik, ennek a rettentő nevetséges próbálkozása az UAC. Gonsolom, egy percig sem kell magyarázni, hogy mennyivel egyszerűbb lenne egy egységes felület (máshol ez egy konfig fájl) ahol egyszer és mindenkorra be lehet állítani, merre, hány méter. Nem, ne gyere azzal, "de hát a winben van, te troll!". Mert mi a buta userekről beszélünk, nem pedig azokról, akiknek MCSE+M/S, MCTS vizsgája van. És sajna, a single userből vana több.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz For357y #109 üzenetére

    Abban az esetben, ha majd nem warez wined lesz, és nem lesz mind1, hogy az OEM XP-d hányszor engedi az MS felrakni annak ellenére, hogy te megvetted, akkor majd elgondolkozol, hogy mennyi poresz oldalon jársz.:DDD.

  • Geller72

    veterán

    válasz For357y #111 üzenetére

    Nem gondoltam, hogy warez wined van, csupán egy kicsit rá szerettem volna világítani annak a hátrányára, hogy valóban ésszel kell netezni. De hányan vannak, akik beállítják az msn-t, hogy csak és kizárólag a listájukon szereplő contactoktól kapjanak üzit, fájlt bármit. Kevesen. Ők nem is fognak annyira sűrűn szitkozódni..De mint mondtam, ők sokkal kevesebben vannak és itt van a baj. Ész nélkül netezik mindenki, és erre nehéz olyan védelmi rendszert írni, ami beállítások nélkül működne. Nem is itt van a baj, hanem vannak olyanok, akik azt mondják, hogy de igen lehet, és a mi rendszerünk működik. És nem látják be, hogy ez marhaság, hazugság! Nem mindenkinek szakember telepíti fel a wint. War win install, és már megy is a netre. Adminként, kikapcsolt tűzfallal, mert az belassít, meg ilyenek. Na az ilyen zombik ellen nincs gyógyszer. Ezt kellene elismerni, nem manifesztálni.
    Tudjuk, hogy a jól konfigurált rendszer töbnyire jól működik és kevesebb a támadási felület, a hibalehetőség. De sajna, ha azt nézzük, hogy kb 1.000.000 pc van Mo.-n,(hasraütöttem) abból minimum 900.000 nincs beállítva. És it van a gond.

    #112

    Szerintem ez még azért nem zárja ki azt, amit írtam. Tesz ellene, de tart is tőlük. Talán nem úgy gondolod, hogy a legtöbb hibát, vírusok általi megfertőzöttséget, zombi hálózatokat nem a hozzá nem értő userek okozzák? Ha a cég lazít pl a a tűzfalon, idegesíteni kezdi a usert, fogja és kikapcsolja. Ha lazít a dolgon, abból is baj lesz. Nehéz ügy ez.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    Sry, elírtam, és lejárt az időlimit. Palinak adott válaszomban a lazít-szigorít szót kevertem. Mindenki helyettesítse oda, ahova kell.:D.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz moonman #115 üzenetére

    Még szerencse, hogy úgy sem olvasod el, gondolom, azért is tudsz idézni, mert akkora isten vagy, hogy enélkül is kitalálod, mit írtam..:D.

    Érdekes, hogy kb 10 általam említett dologból folyamatosan csak egy dolgot ragadsz ki. Nekem ez épp elég.:DD. Ezek szerint csak egyben tévedek, a többi pedig igaz..kösz.:). Tetszik, ahogy félremagyarázod azokat a dolgokat, amit írok és ez, ahogy látom, nem csak nekem tűnik fel. Ilyen dolog a https is. Nem azt állítottam, hogy a https nem hiteles, hanem hogy a support nem működik, szar. Kattintottál a linkre? Neem? Akkor hogyan írhatsz bármi nemű véleményt? Ha meg igen, akkor te magad is láthattad. Veled ellentétben én nem mondom azt, hogy tévedhetetlen vagyok. Ezek az általam alkotott vélemények, amikben lehet hiba. De te soha nem vagy képes elismerni a hibáidat egyetlen egy topicban, egyetlenegy hsz-ben sem. Csupán ezért kezdtem el ide írni, mert látom, hogy te hibátlannak képzeled magad, másokat meg lenézel. Most sem alakult ez másképp. Valóban másik bolygón élsz..még szerencsére. Remélem, nem te leszel az MS Mo. élményközpontjának a vezetője.:DDD. Mert akkor lesz ám vééégkiááárusíítááás!.:)

  • Geller72

    veterán

    válasz VladimirR #116 üzenetére

    Ezért nem értettem én sem. A rendszeridő ok, a virkill lenne az első, ami nem működne. (mivel jogtiszta, licensz hosszabbítással. Megnéztem, októberben jár le)
    Olyan nem lehet, hogy a server rendszeridő tekeredett meg?

  • Geller72

    veterán

    válasz VladimirR #119 üzenetére

    Gondoltam rá, copyztam az IE-be, de gyakorlatilag u.az lett az eredmény. Közben telepített egy programot, én eljöttem tőle, volt egy reboot és most működik neki, automatikusan belépett.

  • Geller72

    veterán

    válasz moonman #123 üzenetére

    Csupán hatványozottan ferdítesz. Néhányan megemlítették már, hogy kiforgatod, elferdíted más hsz-it, mint pl az enyémet is. A #74-es hsz-emben, amire hivatkozol, miszerint napi 5 virit emlegetek, pontosan így szól:"Így olyan heti 5 vírust, spy, etc szedek be." Ami azért valljuk be, nem mind1.

    A vírus meg attól, hogy te nem látod, még nem biztos, hogy nem létezik. Páran erre már igen ráfaragtak. Pont az Exchange servert próbálták ilyen megborulásból az osztrákból érkezett MS-es kollegák a multkor két napon keresztül helyreállítani.
    Több, kevesebb sikerrel.

    "az meg gondolom nem komoly kérdés, hogy egy Windows-os vírus Windows-on fut-e. poén lenne, ha már ott tartanánk, hogy az alkalmazások csereszabatosak lennének."

    Ezt meg sem hallottam.:DDD. Hogy miért? Majd jön vki és elmagyarázza.

  • Geller72

    veterán

    Érdekes, hogy az ilyen akciókra van pénze a szoftvercégnek. A Blasternél is volt rá nekik ennyi. De pl most az XP nyugdíjba megy. Ok, ez evidens, eljárt felette az idő.

    Van egy kis pénégyem, original W2k-val. Most lesz egy XP-m, ami szintén kuka. Valóban nem stimmel itt valami, vagy csak beképzelem, hogy lehúznak?
    A cégnél van 4 kliens, amin XP fut. PII-P3-as gépek. Tudom, hogy öregek. Tudom, hogy ki kellene cserélni őket. De nincs rá pénze a cégemnek. Így is a múlt héten elküldtek egy embert. Most álljak a tulaj elé, hogy akkor pár százezerért vegyünk gépeket, meg rendszert?

    Kizárt. Mi marad? Ugye nem kell mondanom. Igen, az. Elmondtam már. Ha lehetne egy rendszert bérelni mondjuk 4 évre, évi 5.000 forintért, megtenném. Mert úgy is kidobom, ha megveszem. Lásd, az előbbi álláspontot. Így meg mindig lenne friss, ropogós rendszerem, amit megvennék. Használnám, és használnám a következőt is. Lehetne kedvezményt adni azoknak, akik új rendszer esetén hosszabbítanak...
    Tudom, mese.
    Sry.

    Geller

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz moonman #125 üzenetére

    Nekem a hiba 15:20-kor lépett fel, te meg jössz nekem egy 23:43-as képernyőképpel?
    Miért nem akkor csináltál egyet? Én is hibáztam, hogy nem csináltam akkor, ez igaz.
    De ettől még a hiba fenn állhatott a fent említett időpontban. Mint megírtam, miután eljöttem tőle, rövidesen reboot volt, és ezt követően működött az MSN. Nekem ez a shot nem mond semmit.

    Tudom, hogy az MS 5+5 évig (mainstream+extended support) támogatást ad az operációs rendszereire, a linux meg jó, ha kettőt. Nem is ezzel van a bajom, ha ez nem jött volna le. Hanem a finanszírozási feltételek.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz VladimirR #128 üzenetére

    Még ha te lennél az Atyaisten, sem jogosítana fel semmi arra, hogy lehülyézz valakit, mert te úgy gondolod.
    Nem gondoltam volna, - miközben az írásaidat olvastam,- hogy egy ilyen ember írta őket.

    Ez van.

  • Geller72

    veterán

    válasz virkir #131 üzenetére

    -Nem vagyok sem guru, sem gizda
    -Tisztában vagyok az árakkal
    -4x26990-et kell egyszerre letenni az asztalra, ha nem tűnt volna fel, nem pedig napi 4x562 ft-ot.
    Ne elméletileg oszt el, hanem ahogy fizetned kell érte. Én azt forszíroztam, hogy lehessen éves szinten fizetni.

    Ha ezt itt ti mind marhaságnak találjátok, akkor sziasztok.
    :R

  • Geller72

    veterán

    válasz bambano #135 üzenetére

    Részben jogos.

    A Fedora Core 1, 2 verziók három, illetve két éves korukban (amikor kiadták kb 2006 közepén a 6-ot) kevés idő leforgása alatt támogatás nélkül maradtak. A Red Hat 7.3 asszem 2002. májusában, míg a 9.0 talán 2003. márciusában jelent meg. 2006-ra ezek is support nélkül maradtak. A Suse 9.1 alig, vagy talán két évig sem húzta.

    A 8.04 ubi lts desktop 2008.04-2011.04-ig. Na jó, 3 év..:D.
    A 8.10 Ibex 2008.10.30--2010.04 itt meg nincs meg. A 7.10-nél sincs.
    Szóval eltérőek a supportok.

    Én így emlékszem, de lehet, hogy tévedek. És nem csak én.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák