Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Az MS-es gépemen jogtiszta az oprendszer, be van kapcsolva az autoupdate. A tűzfal szintén be van kapcsolva. Van jogtiszta NOD-om. Nem járok poresz oldalakra és crack, warez oldalakra sem vele. Nem adminként netezek. Így olyan heti 5 vírust, spy, etc szedek be.

    A céges gépeinkre jogtiszta XP-t vettünk. A belső hálózat nem érintkezik a nettel, így ott nincs is baj. Van el másik hálózat, az sem, viszont oda bejut egy két pen drive sajnos, így igen sok a viri.

    A főnököm ha bejön, folyamatosan netezik, poresz, miegyéb...átlag hetente térdel meg a rendszer. Szintén jogtiszta Win, NOD, stb. Meguntam. Egyik este nem volt kedvem ghostolni ismét a wint, ezért betoltam egy ubuntu gyári cd-t, és felraktam. Direkt adminként hagytam, adminként neteztünk, ott ugye nincs rezidens virkill. Ott is van autoupdate, és egy kicsit sűrübben is érkezik frissítés, mint a winhez.
    Nos, ennek már egy éve. És a főmököm, aki nem csak a linuxoz nem ért, hanem a winhez sem, lazán elkezeli. Se viri, se hibaüzenet, semmi. Gondoltam, biztos lehet valami, csak nem látom így elsőre, ezért kivettem a vinyót, hazahoztam, betettem az egyik itthoni gépembe, erről bootoltam, és a linux teljesen természetesen felállt. Tette mindezt úgy, hogy egy 2 ghz-es cerkából, compaq evo alapból hoztam el, és raktam be egy X2-5200+-ba, giga lapba. Az egyetlen kérdése a bejelentkezés után az volt, hogy felrakja e nekem az Nvidia drivert, mert az ugye nem gyári.
    Ezután újraindítás nélkül használtam nonstop a rendszert két napig egyetlen hibaüzenet nélkül. Nem találtam semmi rendelleneset. Visszavittem és azóta is használjuk. Nekem tetszik az összes eddig bemutatott fjúcsör, valamint az, hogy nem kell spyware, virkill progikat felraknom, ügyelni, hogy ki ,mit csinált, aggódni a főnököm leveleiért. Bekapcsolom és megy. Letöltöm a leveleket és nem csak a fejlécet. Megnyithatok minden csatolt fájlt. Ennyi. Az FTP és web szerverünk egy péhárom 500, debiannal. ..négy éve..és azóta nem is nyúltam a rendszerhez. Kellene, lehet, de nekem jó így is, semmi életbevágó nincs rajta.

    Egyébként, azt hittem, mindenki tisztában van itt azzal,. hogy a warez win is simán updatel. De tévedtem.

    Nagyon sokszor beszéltünk már arról, hogy miért nem használnak az emberek jogtiszta rendszert, és soha nem bírják a nagyok felfogni, hogy nem így és nem ennyiért kellene eladni.

    Amíg egy nem OEM win annyiba kerül, mint a rokonom fizetésének a 80%-a, addig ő nem fog wint venni. Office-t meg végképp nem.

    Ha nekem, magánszemélynek lehetne éves bérletre venni rendszert, persze nem csillagászati árakkal, lehet, hogy a Vistát is megpróbáltam volna jobban megismerni. De a béta idők alatt sajnos akkorákat csalódtam benne, valamint a notimon jogtisztát is helyet kapó szintén vista teljesen elvette a kedvem.
    Ha megállapítanának mondjuk egy évi 5000 ft-ot, monjuk 4 évre, megvenném mindegyik sorozatot. Így kitartok az XP-vel a sevenig.
    Bár egyre kevesebb lesz azon programoknak a száma, amit az ingyenes oprendszeren nem tudok megcsinálni. És ha eljön az az idő, amikor mindent meg tudok csinálni, teljesen félre fogom tenni az MS-t. Meg lehet ezen sértődni, durcás, hisztis ovis szellemi szintjén kiosztani a forumózókat. De talán el kellene gondolkozni. Legalább az okán. És azon is, hogy pont ebben a válságosnak mondott időben miért választja egyre több nonprofit intézmény a linuxot. Pedig ők sokkal kedvezőbben kapják, mint én. Azért több, mint figyelmre méltó, ha egy 40 milliós ország összes közintézménye átáll.

    Én elhiszem hogy itt egyesek, akik az MS-nek dolgoznak, fanatikusan védik a munkahelyük által kreált dolgokat. Én nem teszem. Engem ezért NEM fizetnek meg. Én csupán azt írom le, ami történik velem, amit tapasztalok. Azt is leírnám, ha linux szar lenne. Azt is, ha a win hibátlan lenne. Mindennek ellenére látom, hogy alakulnak a dolgok, foglalkoznak a problémával. talán lesz valami. Tetszik a 2008 server. De az nem tetszik, hogy egy 4 magos gép 50% cpu stress alatt van idle. Sok 2003-at láttam már igen közelről, éveken keresztül. Valahogy az szolidabb volt. Én elhiszem, hogy fejlődünk. De igen fura a 40 giga helyfelhasználása.:D. Lássuk be. Ebben nincs semmi specifikus szoftver sem.

    Vírusokat azok írnak, akik ezért baromi nagy pénzeket kapnak. Vannak köztük jó fej emberek, IT szakemberek akik hétköznap komoly cégeknél dolgoznak és harcolnak a vírusok ellen. De a pénz ellen nem fognak.

    Geller

Új hozzászólás Aktív témák