Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz bambano #122 üzenetére

    igen, tudom, hogy ez a vírus-téma állandó alapot képez a trollkodáshoz és a fikázáshoz. de törődj bele, hogy ha az xyz rendszer lenne túlnyomó többségben, akkor arra lennének vírusok. és ne gyere azzal, hogy nem, mert az jól van megírva. a Windows is jól van megírva, mégis megtalálták az utat, megtalálnák xyz esetében is. ezen kár vitatkozni.

    az meg gondolom nem komoly kérdés, hogy egy Windows-os vírus Windows-on fut-e. poén lenne, ha már ott tartanánk, hogy az alkalmazások csereszabatosak lennének. :)

    lehet, hogy én valóban másik bolygón élek, esetleg álmodtam az egészet, vagy csak szimplán hazudok, de nekem valahogy sosem volt vírusom, sem az általam telepített gépeken, eddig legalábbis egyiket sem hozták vissza vírussal. ha az Exchange szerverünk nem küldené a napi jelentésben, hogy aznap épp hány netsky worm-öt zúzott ki a spam-ekből (ez a leggyakoribb), akkor kvázi nem is tudnám, hogy léteznek egyáltalán számítógépes vírusok. manapság vírust két módon lehet "bekapni": szándékosan vagy szarul összerakott rendszer elé ultrabuta usert ültetve. szarul pedig bármit össze lehet rakni - annak ellenére, hogy a modern Windows-ok bizony igen biztonságosak, de hát azt is szét lehet barmolni. és nem tudok elfogadni semmiféle "magától bejött" meg napi 5 vírus mesét, mert egyszerűen nem hiszem el. (ahhoz hogy elhiggyem, tapasztalnom kéne nekem is, de valahogy nem sikerül.)

    viszont ne nagyon csodálkozzatok, ha mostantól nem nagyon szólok hozzá az efféle témákhoz, a vége úgyis mindig ugyanaz: nektek van igazatok én meg tolom az MS-marketinget és amúgy is hüje vagyok az egészhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák