Új hozzászólás Aktív témák

  • Mauzes

    őstag

    válasz Jorus #51768 üzenetére

    Köszi, így megoldódott.

    Viszont miért lehet a következő probléma: a földszinten a gyenge wifi-jű szolgáltatói router-hez kábelen kötöttem egy Asus N65U-t, hogy jobb legyen a wifi elérés és az emeleten a jelerősítőként használt másik router is jobban kapja az adatot az N65U-hoz csatlakozva. Működött is rendben. Viszont egy ideje beszart az N65U hálózata és azt vettem észre, hogy
    - ha lecsatlakoztatok róla minden eszközt, akkor utána a telefonommal akár az emeletről is viszonylag jó wifi-t kapok róla
    - ha a fenti router jelerősítő módban kapcsolódik az N65U-hoz, akkor beszarik a wifi hálózat és a teló vagy egyéb eszköz sem kap róla netet
    - ha a fenti router nem csatlakozik hozzá, hanem csak simán egy laptopot akarok még wifi-n csatlakoztatni, akkor is beszarik a hálózat, és nincs wifi elérés semelyik eszközön
    - ha ezután a laptopot lecsatlakoztatom, akkor a telón megint jól jön a wifi
    - de ha mondjuk azt próbálom, hogy a telót csatlakoztatom le, hogy csak a laptoppal próbáljam ki, akkor a laptopon megint csak nincs net (tehát csak a telefon tud csatlakozni, de csak a laptop nem tud)

    Ezután azt próbáltam ki, hogy az N65U-t kihagyom a rendszerből, és a fenti router-t a szolgáltatói routerhez kapcsolom jelerősítő módban, akkor működik minden rendben (csak gyenge a net).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák