Hirdetés

2014. július 25., péntek

(#26001) krealon válasza Vhaerun (#26000) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ahol lehet allitani a LAN IP-t es le lehet kapcsolani a DHCP szervert, ott mukodik az AP /switch mod. Gyakorlatilag minden ma kaphato router-en.

Ha mar Cat6 kabel van, akkor erdemes gigabites portokkal rendelkezo routert valasztani, amibol a belepo szint 13-14 ezer Ft kornyeken kezdodik a TP-link TL-WR1043ND v2 -vel. Egyeb ajanlott eszkozok.

(#26002) Vhaerun válasza krealon (#26001) üzenetére

Vhaerun
(kvázi-tag)

TP-link 4300 vagy Asus N56U között vacillálok, megéri az Asus a többlet pénzt?

(#26003) Dot

Dot
(senior tag)

Hali!

Elvileg holnap fogják bekötni a digi féle 500Mbites netet. Minap ezért vettem egy új routert, de csak Cat5-ös kábelt adta hozzá (~1m) ami elég gagyinak tűnik(ezen spórol a tplink...)
Viszont ami kérdésem/problémám van, hogy jelenleg egy Cisco eszközhöz kapott szintén Cat5-ös, de STP kábellel(~5m) van összekötve a gép a routerrel. Szóval ezen a távolságon elég a cat5-ös stp kábel vagy csináljak cat5e-set a biztonság kedvéért?
Régebben mikor itt volt több gép akkor ~250-300Mbit fölé nem tudtuk vinni a másolást, lehet ez volt a baj?

szerk.: most gondolkodom, minek használok stp kábelt, mikor panelba nincs földelés a szobámba, ráadásul a routernek is műanyag a lyuka. :D

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!! | Megbízhatóság - awards: http://href.hu/x/aoqm

(#26004) Gubek-Einste válasza Vhaerun (#26002) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ez egyéni döntés, kinek mi jön be/bízik meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925

(#26005) Gubek-Einste válasza Dot (#26003) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

CAT5-ös kábellel nem fog menni 100 Mbps felett a net, ehhez már min CAT5E kell.
A két gép közötti másolását több minden befolyásolhatja, ha meg van a gigabites kapcsolati sebesség akkor elvilegben menni fog.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925

(#26006) LámaZ válasza Gubek-Einste (#26005) üzenetére

LámaZ
(őstag)
LOGOUT blog

Cat 6-os kábel pár száz ft.

Szakmai kérdés csak fórumban! * Na, bumm!

(#26007) whiskeys

whiskeys
(senior tag)

Lenne egy kérdésem. Wifin lehet korlátozni a sávot, ha meg akarom adni valakinek a netem? Mobilról használná az illető.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#26008) ElGatto válasza ElGatto (#25996) üzenetére

ElGatto
(lelkes újonc)

Hi erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#26009) Gubek-Einste válasza whiskeys (#26007) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ha a router-ben van erre lehetőség akkor igen.

(#26010) starpeter

starpeter
(senior tag)

Sziasztok!

Az miért van ,hogy az interneten ,csak a ".hu"-s oldalak jönnek be míg mondjuk a ".com" pedig nem.
DIGI-s vagyok ,ha ez érdekel :)

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#26011) Gubek-Einste válasza starpeter (#26010) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Szolgáltatói vagy custom DNS-t használsz?

(#26012) CloZee

CloZee
(tag)
LOGOUT blog

Vettem egy Tenda N630 -as routert (EU-ban nem kapható). Beállitottam "Universal reapeater-re", a router újra indult, majd el is ekzdett működni repeaterként, viszont nem tudom elérni, csak azt a routert, amiről wifi kapcsolaton keresztül tolja tovább a jelet. Tipp?

(#26013) starpeter válasza Gubek-Einste (#26011) üzenetére

starpeter
(senior tag)

Szolgáltatói (automatikus).

(#26014) Vhaerun válasza krealon (#26001) üzenetére

Vhaerun
(kvázi-tag)

Megcsináltam, az ssid / jelszó ugyan az legyen?
Az erősebb jelűhöz fog konnektálni a gépem?
Ha átmegyek a másikhoz akkor csak manuálisan lehet átváltani?

(#26015) krealon válasza Vhaerun (#26014) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Megcsináltam, az ssid / jelszó ugyan az legyen?"

Lehet nyugodtan, de akkor nem fogod eszevenni, ha atvaltott a masik AccessPoint-ra.

"Az erősebb jelűhöz fog konnektálni a gépem?"

Indulaskor valoszinuleg igen.
Az, hogy tobb lehetoseg (AP) kozul melyikre csatlakozik egy gep, nincs szabvanyositva, igy a nem tudom megmondani.

"Ha átmegyek a másikhoz akkor csak manuálisan lehet átváltani?"

Ha eleg nagy az eredeti AP jele, akkor nem fog lekapcsolodni rola a kliens gep. Ebben az esetben csak a manualis valtas segit.
A teljesen automatikus, megszakadas mentes WiFi roaminghoz (802.11r) vagy kliens oldali tamogatas kell (ugy tudom jelenleg csak az Apple termekeiben van megvalositva), vagy rendszerbe szervezett AP-kat (Ubiquiti Unifi, Cisco AP+Controller) kell telepiteni.

(#26016) Vhaerun válasza krealon (#26015) üzenetére

Vhaerun
(kvázi-tag)

Köszönöm a segítséget.Délután otthon próba... :)

(#26017) CloZee válasza CloZee (#26012) üzenetére

CloZee
(tag)
LOGOUT blog

Megoldottam. Hard reset után fix ip címet állítottam be neki és így elérem.

Egyéb: Mi a különbség ezek a repeater módok közt?

1.Universal repeater mode
2.WISP mode (Highly recommended)
3.WDS repeater mode.

(#26018) krealon válasza CloZee (#26017) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Egyéb: Mi a különbség ezek a repeater módok közt?

1.Universal repeater mode
2.WISP mode (Highly recommended)
3.WDS repeater mode.
"

A 2-es mod az nem repeater.
WISP = Wireless Internet Service Provider azaz Vezetek-nelkuli Internet Szolgaltato.

Ez annyit tesz, hogy az internetre kapcsolodashoz is a WiFi adapter kerul felhasznalasra, ugy hogy az egy darab fizikai eszkozon letrehozunk (illetve nem mi, hanem a firmware igy van megirva) tobb latszolagos AccessPoint-ot es azokat kulonbozo modban hasznaljuk.
Az egyik csatlakozik az Internetszolgaltatohoz, a masik pedig a helyi halozathoz. A ketto kozott pedig a router cimforditast vegez, valamint DHCP szolgaltatast nyujt a helyi halozat fele.

Az 1. es a 3-as a repeater mod.
Az 1-est szoktak meg Repeater-bridge -kent is emlegetni.

Hasonloan mukodik, mint a WISP, de itt a virtualis AP-k kozott nem tortenik cimforditas, hanem csak egyszeruen atteszi a szukseges csomagokat a router az egyikrol a masikra.

Elony:
- Itt nincs szukseg ismerni a "fo" AP tuljadonsagait, igy akarmelyikre ra tud csatlakozni.
- Tetszoleges titkositas hasznalhato
Hatrany:
- A kliensek (notebook, telefon, tablet, stb) egy kulonallo AP-kent ismerik fel (sajat MAC addresse van (BSSID)), ezert altalban lassu a valtas az AP-k kozott (pl a VoIP hivasok megszakadnak).

A 3-as (WDS) mod nem szabvanyos, szukseges a "fo" AP konfiguralalsa is, es tipikusan csak azonos chipsettel rendelkezo eszkozok kozott mukodik megfeleloen.
Elony:
- Gyorsabb a valtas az AP-k kozott
Hatrany:
- A "fo" AP-t is konfiguralni kell, hogy a repeater ra tudjon csatlakozni
- Azonos chipsetu AP-ket igenyel
- kulonbozo chipset-es AP-k eseten, legfeljebb WEP (konnyen feltorheto) titkositas elerheto

(#26019) CloZee válasza krealon (#26018) üzenetére

CloZee
(tag)
LOGOUT blog

Köszönöm! Akkor nekem a WISP lesz a megfelelő

(#26020) Gubek-Einste válasza starpeter (#26013) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Próbáld ki valamelyik custom DNS-t.

(#26021) petya2012

petya2012
(fanatikus tag)

sziasztok

az egyik kollégám xbox-ot szeretné látni ftp-n keresztül,megy is neki mihelyt rebootolja a routerjét,mihelyt újraindítja a laptopját egyből nem jó
én mint nem hozzáértő,azt mondtam neki,hogy mindig más ip-t oszt ki a laptopnak,ezért nem jó

tehát a kérdés:hogy lehet fix ip-t adni a laptopjának??

köszi a segítséget

Gigabyte F2A88XM-D3H AMD A8 6600K SAMSUNG 840 EVO

(#26022) krealon válasza petya2012 (#26021) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"tehát a kérdés:hogy lehet fix ip-t adni a laptopjának??"

Altalaban megoldhato, hogy a halokartyak MAC address-ehez allando IP-t rendeljunk.
Ez router tipusonkent mas es mas fele keppen megoldhato.

Pl a TP-link routereknel az DHCP --> Address Reservation menuben lehet beallitani a gyari firmware eseten.
Az OpenWRT-s LuCI feluleten Network --> DHCP and DNS --> Static Leasing reszben van ez.

(#26023) petya2012 válasza krealon (#26022) üzenetére

petya2012
(fanatikus tag)

köszi szépen megnézem majd :)

Gigabyte F2A88XM-D3H AMD A8 6600K SAMSUNG 840 EVO

(#26024) starpeter válasza Gubek-Einste (#26020) üzenetére

starpeter
(senior tag)

Most csináltam egy resetet és eddig jó.

(#26025) Vhaerun

Vhaerun
(kvázi-tag)

Szakemberek!
Mennyit érhet használtan egy SMCGS24C-Smart 24portos menedzselhető gigabites switch ?

(#26026) PumpkinSeed válasza Vhaerun (#26025) üzenetére

PumpkinSeed
(őstag)
LOGOUT blog

Jó állapot esetén lehet ér 20k-t. Újonnan lehet 26-28k-ért kapni, ezt figyelembe kell venni. :)

Igazából nem tudom milyen tudással rendelkezik, ezért reális árat nem tudok mondani. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26027) Vhaerun válasza PumpkinSeed (#26026) üzenetére

Vhaerun
(kvázi-tag)

Én új árban csak külföldi oldalakon láttam, átszámolva 60-70e

(#26028) PumpkinSeed válasza Vhaerun (#26027) üzenetére

PumpkinSeed
(őstag)
LOGOUT blog

Ezért mondtam, hogy nem ismerem mit tud, mert egy menedzselhető switch a tudásától lesz értékes, nem is mondtam rá biztos árat. Amit írtam árat hasonló SMC menedzselhető switch volt amit hazánkban is megkapni. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26029) egykori

egykori
(senior tag)

Sziasztok!
Router csere történt nálunk, az új routeren van USB, a régin nem volt. A probléma az, hogy mivel az én gépemen állítottam be a routert, csak erről lehet nyomtatni, a másik gépről nem. A káoszt az is növeli, hogy egy másik wifi nyomtatót egyáltalán nem tudunk használni, egyik gépről sem. A wifi megy, mert a telefonok használni tudják. A két gép látja egymást, fájlokat tudunk cserélni. A kérdésem, hogy lehet ezt az állapotot valahogy kitisztázni, vagy az egész otthoni csoportot, megosztást törölni kell, és újat létrehozni?

(#26030) Gubek-Einste válasza egykori (#26029) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Milyen router-ről van szó?

(#26031) varsam

varsam
(őstag)

üdv,

bridge módban a router a wifi beállításokat is átveszi az "anya" routertől és erősíti a jelét?

'98 VW Passat Variant 1.8

(#26032) Gubek-Einste válasza varsam (#26031) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Nem, teljesen külön beállítások vannak a két eszközön.

(#26033) varsam válasza Gubek-Einste (#26032) üzenetére

varsam
(őstag)

Viszont ha jól tudom, akkor brigde módban nem tudok belépni a setup menübe (vagy igen??), hogy utólag állítsam be a kívánt dolgokat. Ezt akkor előbb kell megtenni, majd utána brigde-be állítani a routert?

(#26034) egykori válasza Gubek-Einste (#26030) üzenetére

egykori
(senior tag)

Az új router: ASUS RT-N15U

(#26035) Gubek-Einste válasza varsam (#26033) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Megfelelő IP cím beállítással bármikor be lehet lépni.

(#26036) Gubek-Einste válasza egykori (#26034) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Eddig az egyik gépen keresztül volt megosztva a nyomatató ami most át került a router-re? Ha igen akkor törölni kell az eddig hálózati nyomatató és fel kell venni a router-re kötöttet.
A wifi-s nyomtatóval is ugyan így kell eljárni.

[ Szerkesztve ]

(#26037) varsam válasza Gubek-Einste (#26035) üzenetére

varsam
(őstag)

És azt hogy?

(#26038) Bonkheads

Bonkheads
(tag)

Sziasztok! Egy villámcsapás hatására a házunkban több készülék is elromlott. Többek között a modem biztosan. Nem érzékelte az elektromos hálózatot, ezért vettem egy újat amivel tökéletesen működik az internet, ha az UTP kábelt egyből a számítógépbe dugom. Ámde, nekem szükségem lenne, hogy routeren keresztül is működjön az internet, de ilyenkor a modemen a LAN LED nem világít. Így az internet se működik természetesen. Más változtatást nem végeztem. Mi lehet a gond?

Tanulni, nem szégyen!

(#26039) egykori válasza Gubek-Einste (#26036) üzenetére

egykori
(senior tag)

Igen, az USB az én gépembe volt bedugva, és ezen keresztül nyomtatott a másik gép.

Már kitöröltem délután a wifis nyomtatókat. A routerre csatlakoztatott nyomtató ugyanúgy van beállítva mindkét gépen, de csak az enyémről nyomtat.

Vagy arra gondolsz, hogy a nem működő gépről töröljem a nyomtatót és újra telepítsem fel rá a routeren keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#26040) Gubek-Einste válasza egykori (#26039) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Vagy arra gondolsz, hogy a nem működő gépről töröljem a nyomtatót és újra telepítsem fel rá a routeren keresztül?
Pontosan

(#26041) egykori válasza Gubek-Einste (#26040) üzenetére

egykori
(senior tag)

Oké, és így routeren keresztül helyi vagy hálózati módon kell feltelepíteni?
(Bocsi, hogy ilyen láma vagyok, de ezt már többször bevallottam itt a hálózati osztályon!) :B

[ Szerkesztve ]

(#26042) egykori válasza Gubek-Einste (#26040) üzenetére

egykori
(senior tag)

Újratelepítettem a nyomtatót helyi nyomtatóként, de a másik gép még mindig nem látja, nem érzékeli a routeren keresztül, hogy be van kapcsolva.
Gondolom a routerben nem lehet beállítási probléma, ha az én gépem látja a routeren keresztül a nyomtatót.
Volna valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#26043) egykori válasza egykori (#26042) üzenetére

egykori
(senior tag)

Na, megérte egy kicsit kínlódni, azért csak sikerült összehozni!!! :DD

(#26044) Claude Leon válasza Bonkheads (#26038) üzenetére

Claude Leon
(senior tag)

Az a villámcsapás a routered WAN portját is kisüthette, láttam már ilyet.
Ilyenkor legegyszerűbb a routercsere.

Ha a betegre telepíthető openwrt, és a chipsetje olyan,hogy a switchportok külön-külön rendezgethetők, áz egyik LAN portot is bekonfigurálhatod WAN-nak, de ebben részletekbemenően nem segíthetek, idevonatkozó ismereteim hiányában.

(#26045) Sordoran

Sordoran
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Üdv!
Adott most itthon 2 routerünk amiket már WDS-be is kapcsoltam, működik a dolog. A jó idő miatt akarom kivezetni a netet az udvarunkra, tehát a router elhelyezése lenne a kérdésem. A fő router (TP-Link TL-WR841ND) a ház egyik sarkában van, tehát az egész házon kell átvezetni a jelet, hogy átlósan kimenjen a ház másik végén az udvarra. Az al router egy TP-Link TL-WR740N lenne, tehát ezt kéne pozicionálni. Kérdés tehát az, hogy lehet-e ezt valahogy előre tervezni, hova rakjam, vagy (mivel falra kerülne) ragasszam a falra és teszteljem úgy előtte? Erősebb-e a vétele routernek mint egy telefonnak? Mert akkor elég megnéznem hol veszi még telefon a jelet és így besaccolni hova kerüljön (lényeg hogy ne szakadjon meg a kapcsolat két router között). A sebesség nem fontos annyira, udvaron úgyis csak FB menne, vagy hasonló.

Sony Xperia SP - Android 4.3 Stock / Sony Ericsson X8 - Android 2.3.7 (MiniCM7-ABuild v002)

(#26046) Nova96

Nova96
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok remélem jó helyre írok , ha nem akkor bocsánat. :R

Ma lett egy UPC új modemünk amibe van router, és mellette van egy TP-Link 741ND-m .
Szoktam néha-néha olvasni és van valami olyasmi, hogy a TP-link rácsatlakozna a UPC routere azzal a jelet erősítve, de hogy kell csinálni? :B :R

(#26047) Nudlee86 válasza Racecam (#1) üzenetére

Nudlee86
(újonc)

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem USB-s wifi adapterrel kapcsolatban.
Adott egy Win7-es rendszer és két különböző márkájú USB-s wifi adapter. XP alatt tökéletesen működik mindegyik. Win7-re feltelepítve pedig egyik sem. Az eszközkezelőnél felismeri, de a saját szoftvere nem látja, disconnected állapotjelzőt kap. Adapterek felsorolásánál "letiltva" állapotot jelez, az engedélyezésre kattintva semmi változás.
Kérlek, ha van valami ötleted a hiba orvoslására privát üzenetben tedd, köszönöm.

(#26048) krealon válasza Nova96 (#26046) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Szoktam néha-néha olvasni és van valami olyasmi, hogy a TP-link rácsatlakozna a UPC routere azzal a jelet erősítve, de hogy kell csinálni?"

A legegyszerubb Gargoyle firmware-t telepiteni a routerre es azon beallitani a repeater modot.

A Gargoyle firmware telepiteshez le kell tolteni a router hardver verziojanak megfelelo -factory.bin fajlt.
A hw verziot a router aljan levo kis matricarol kell leolvasni.

A letoltott .bin file nevet celszeru lerovoditeni, hogy a router gyari felulete elfogadja.
A firmware cseret UTP kabelen csatlakozott geprol erdemes vegezni, mikozben semmi mas gep nem csatlakozik a routerhez.

Ha megvan a firmware csesre, akkor kell tallani 1 IP cimet a UPC router tartomanyaban, ami nem utkozik a halozaton, ez lesz a repeater IP cime a kesobbiekben.

Az immar Gargoyle firmware-t futtato router-re eloszor bejelentkezve (http://192.168.1.1) meg kell adni egy jelszavat, amivel kesobb az adminisztarcios felulet elerheto lesz.

A Connection menu Basic opciojanal a "Wireless Bridge / Repeater" opciot kell valasztani a "Device Configuration"-nel.

A Bridge IP mezobe a korabban kijelolt nem utkozo IP cimet kell beiirni.
A subnet mask 255.255.255.0
Az "AP / gateway IP" mezobe a UPC router LAN IP-je kerul.

Connect via Client Bridge
Repeater Enabled
[Scan], majd a listabol kivalsztjuk az UPC router WIFi azonositojat es Password-hoz beirjuk a jelszavat.
Adhatunk masik nevet a megismetelet WiFi jelnek, de lehet azonos is a UPC-ssel.
[Save changes] utan ujraindul a router es Bridge IP erteken elerhetjuk a kezelofeluletet miutan csatlakoztunk UTP kabelen vagy WiFi-n a halozathoz.

(#26049) krealon válasza Nudlee86 (#26047) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Adott egy Win7-es rendszer és két különböző márkájú USB-s wifi adapter. XP alatt tökéletesen működik mindegyik. Win7-re feltelepítve pedig egyik sem. Az eszközkezelőnél felismeri, de a saját szoftvere nem látja, disconnected állapotjelzőt kap."

Nincs racionalis indok arra, hogy a WiFi adaptehez a gyari kezeloszoftvert (utility) feltelepitsuk.

Eleg a driver (meghajtoprogram), minden egyeb dolgot el lehet vegezni Windows alol.

(#26050) VeryByte válasza krealon (#26049) üzenetére

VeryByte
(fanatikus tag)

Némely esetben van, konkrétan némely Intel kártyánál bizonyos funkciókat és sebességeket csak a gyári utility-vel tudsz beállítani.
(Típust, egyebet nem tudok neked mondani, csak tudom, hogy pont ezzel szívtam egy évvel ezelőtt.)

Viszont általánosságban igaz amit írsz!!!!

Sony Xperia Z (4.4.2), Samsung GT-P7500 (4.0.4), Google Nexus S (4.1.2), Sony Xperia SP (4.3)

(#26051) Nudlee86 válasza krealon (#26049) üzenetére

Nudlee86
(újonc)

Jogos, próbálkoztam csak a driver használatával, de a probléma akkor is fennállt. Letiltva az adapter és nem tudom engedélyezni. Sajnos nem vagyok a téma szakértője, ezért kérnék segítséget. Lehet valami teljesen alap dolog felett siklok el. TP-Link WN321G adapterről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#26052) krealon válasza Nudlee86 (#26051) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hmmmm... Nekem van ilyen TP-LINK TL-WN321G (v3) adapterem, es Plug-and-Play mukodik Windows7-en, mint "RT73 USB Wireless LAN Card". Dirver Provider: Microsoft.

(#26053) Nudlee86 válasza krealon (#26052) üzenetére

Nudlee86
(újonc)

Az lesz az, alapból nekem is annak ismeri fel, viszont a kép ugyanaz marad, letiltva. Nem engedélyezi, hiába próbálom. Tehát driverrel és anélkül is ugyanez a kép. Hol kellene keresgélni, hogy mi tiltja le?

[ Szerkesztve ]

(#26054) cochy

cochy
(tag)

Sziasztok,
valakinek van ötlete, hogy miként tudok egy szervert elérhetetlenné tenni egyetlen kliens számára?
Azt szeretném, hogy az adott szerver teljesen láthatatlan legyen (legalábbis a szerver fájlszerver szolgáltatása) de csak egyetlen kliens számára. Próbálkoztam a hosts fájl szerkesztésével, de valamiért nem működik.
Ötlet esetleg? Köszönöm.

--- www.legkozelebbi.com ----

(#26055) G.I.JOE

G.I.JOE
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok. Telóról szeretném elérni az otthoni wifin keresztül a gépen futtatott ftp szervert egy Foldersync nevű progival. Filezilla ftp server-t felraktam, csináltam szervert és ugyanarról a gépről egy ftp klienssel elérem, de a telóról már nem. A gépről és a telóról is ugyanazokkal a paraméterekkel próbálkozok (192.168.1.100:18888, név, pass, de telefonról nem akarja. Van valami ötletetek, hogy miért?
Kikapcsolt telefon oldali tűzfallal sem megy, a gépen még nem próbáltam kikapcsolni, csak most jutott eszembe, de egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#26056) krealon válasza cochy (#26054) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"valakinek van ötlete, hogy miként tudok egy szervert elérhetetlenné tenni egyetlen kliens számára?"

Tuzfal szoftver segitsegevel blokkolod a kommunikaciot.

(#26057) cochy válasza krealon (#26056) üzenetére

cochy
(tag)

Köszönöm a választ. Próbáltam már korábban, mindenféle portot, kapcsolatot tiltottam egy IP címre, de valami miatt nem ment. Explorerben bejöttek a szerver megosztásai...
Megnézem újra.

--- www.legkozelebbi.com ----

(#26058) G.I.JOE válasza G.I.JOE (#26055) üzenetére

G.I.JOE
(senior tag)
LOGOUT blog

Megoldottam, mindenki megnyugodhat! :D CIS mellett csak bekavart a win tűzfal.

[ Szerkesztve ]

(#26059) laca500

laca500
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy adott egy Asrock FM2A75 PRO4 alaplapi hálókártya és egy TL-WDR4300-as router, amin keresztül a letöltési sebesség 220Mbit/s, mindaddig amíg újra nem indítjuk a gépet. Boot után a sebesség lentmarad 10-11 Mbit/s-en addig amíg az eszközkezelőben el nem távolítom a hálókártyát. Utána hardver változások kereséssel megkerestetem, ami automatikusan felismeri, majd telepíti hozzá a driver-t. Innentől kezdve minden tökéletes (220Mbit/s), mindaddig míg megint újra nem indítjuk a gépet. A feltöltés egyik esetben sem változik, az tökéletes (50Mbit/s). Kábellel van összekötve a kettő. Op rendszer WIN 8.1 (64bit).
Szerintetek mi lehet a probléma? Valakinek csinált már ilyet a gépe? Wi-fi-n keresztül is hasonló a tünet, csak ott max sebességnél 70-80Mbit/s a letöltés, újraindítás után meg csak 1-2Mbit/s. Aztán itt is minden megjavul eltávolítás és újra telepítés után. Addig amíg új............... Szóval itt is ugyan az ami Lan-on.

(#26060) kali válasza laca500 (#26059) üzenetére

kali
(Szakértő)

szia,

az alaplap gyártói honlapján, a letöltési részlegben lévő szükséges win 8.1 64 bit illesztők telepítve?

(#26061) laca500 válasza kali (#26060) üzenetére

laca500
(fanatikus tag)

Igen. :K
Minden fent van, chipset, lan.....

(#26062) Energie X

Energie X
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek (jelzem nem tudom hol tudnám feltenni kérdésem, ha nem itt légyszi irányítsatok át a megfelelő topikba).
Egy céghez kellene switchet venni. Jelenleg egy T-s D20-as csomagjuk van ami Wifi routeren dobja szét a netet, melyet a gépek wifi stickel fogadnak.. Jelenleg 7 gép van és 8 nyomtató melyeknek van lan portjuk. Szeretnénk fali aljzatokat feltenni, van patch panel, rack szekrény minden ilyesmi, a switchnél akadtunk el, hogy milyet lenne érdemes venni? Én valami olyanra gondoltam ami 24 portos, jó a 100-as is. Viszont nem tudom, hogy miket kell tudnia egy switchnek, melyik márkát érdemes megvenni, mit lehet rajtuk állítgatni. Ha tudtok segíteni, akkor valami nem túl drága kéne kb 25e max összegig. A lényeg, hogy egyszerű legyen és ha kell valamit beállítgatni akkor azt egyszerűen meg tudjuk tenni. Nem tudom milyen különleges dolgot kell még tudnia, esetleg ezek képesek bizonyos webcímek blokkolására?

Előre is köszönöm!

(#26063) mr bauer

mr bauer
(senior tag)

Sziasztok!
Volna egy aprócska problémám a net beállításommal. Notebookot (acer aspire E1-570) Win-7 -el. használok,eddig vezetékkel csatlakoztam a routerhez,minden remekül működött. Hétvégén el kellett utaznunk párommal,vittem magammal a gépet,és feltelepítettem a wifi progiját.Azóta nem tudok csak wifivel csatlakozni a nethez,pedig szükség lenne a vezetékes funkcióra. Mit kell beállítani hogy tudjam használni vezetékről is a netet? Van arra lehetőség hogy választani lehessen a wifi és vezetékes net használat között? Eddig csak csatlakoztattam a kábelt és már is volt internet. Most nem is reagál ha csatlakoztatom a kábelt,csak a wifi jön be.
Bocsi de analfabéta vagyok ehhez!! :B :B

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R :R

[ Szerkesztve ]

"Úgy cselekedj másokkal szemben,ahogy elvárod hogy mások bánjanak veled!"

(#26064) Bitpalace válasza mr bauer (#26063) üzenetére

Bitpalace
(senior tag)

Szia!

A legtöbb laptopon külön kapcsolóval ki lehet kapcsolni a wifi/bluetooth eszközt, de ha nem is külön kapcsolóval, akkor a Win billentyű mellett lévő "Fn" billentyűkombinációval ki lehet kapcsolni. Meg kell keresni hogy melyik billentyűn van a wifi piktogramm és azt lenyomni az Fn bill. nyomva tartása mellett. Ez általában a számok vagy az F billentyűzeteken szokták elhelyezni gyártótól függően.

Remélem tudtam segíteni!

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#26065) mr bauer válasza Bitpalace (#26064) üzenetére

mr bauer
(senior tag)

Szia!

Ezt a lehetőséget már próbáltam,sajnos nem oldotta meg! Nem reagál az UTP csatira sehogyan. Semmi nem lett babrálva,csak a wifi drivere lett pluszba feltelepítve...

"Úgy cselekedj másokkal szemben,ahogy elvárod hogy mások bánjanak veled!"

(#26066) mobilizmo válasza mr bauer (#26065) üzenetére

mobilizmo
(fanatikus tag)

Nézd meg a "Hálózati és megosztási központ\Adapter beállítások módosításában", hogy nincs-e letiltva a vezetékes adaptered.

Hirdetés

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.