2014. augusztus 1., péntek

(#26051) Nudlee86 válasza krealon (#26049) üzenetére

Nudlee86
(újonc)

Jogos, próbálkoztam csak a driver használatával, de a probléma akkor is fennállt. Letiltva az adapter és nem tudom engedélyezni. Sajnos nem vagyok a téma szakértője, ezért kérnék segítséget. Lehet valami teljesen alap dolog felett siklok el. TP-Link WN321G adapterről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#26052) krealon válasza Nudlee86 (#26051) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

Hmmmm... Nekem van ilyen TP-LINK TL-WN321G (v3) adapterem, es Plug-and-Play mukodik Windows7-en, mint "RT73 USB Wireless LAN Card". Dirver Provider: Microsoft.

(#26053) Nudlee86 válasza krealon (#26052) üzenetére

Nudlee86
(újonc)

Az lesz az, alapból nekem is annak ismeri fel, viszont a kép ugyanaz marad, letiltva. Nem engedélyezi, hiába próbálom. Tehát driverrel és anélkül is ugyanez a kép. Hol kellene keresgélni, hogy mi tiltja le?

[ Szerkesztve ]

(#26054) cochy

cochy
(tag)

Sziasztok,
valakinek van ötlete, hogy miként tudok egy szervert elérhetetlenné tenni egyetlen kliens számára?
Azt szeretném, hogy az adott szerver teljesen láthatatlan legyen (legalábbis a szerver fájlszerver szolgáltatása) de csak egyetlen kliens számára. Próbálkoztam a hosts fájl szerkesztésével, de valamiért nem működik.
Ötlet esetleg? Köszönöm.

--- www.legkozelebbi.com ----

(#26055) G.I.JOE

G.I.JOE
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok. Telóról szeretném elérni az otthoni wifin keresztül a gépen futtatott ftp szervert egy Foldersync nevű progival. Filezilla ftp server-t felraktam, csináltam szervert és ugyanarról a gépről egy ftp klienssel elérem, de a telóról már nem. A gépről és a telóról is ugyanazokkal a paraméterekkel próbálkozok (192.168.1.100:18888, név, pass, de telefonról nem akarja. Van valami ötletetek, hogy miért?
Kikapcsolt telefon oldali tűzfallal sem megy, a gépen még nem próbáltam kikapcsolni, csak most jutott eszembe, de egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#26056) krealon válasza cochy (#26054) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"valakinek van ötlete, hogy miként tudok egy szervert elérhetetlenné tenni egyetlen kliens számára?"

Tuzfal szoftver segitsegevel blokkolod a kommunikaciot.

(#26057) cochy válasza krealon (#26056) üzenetére

cochy
(tag)

Köszönöm a választ. Próbáltam már korábban, mindenféle portot, kapcsolatot tiltottam egy IP címre, de valami miatt nem ment. Explorerben bejöttek a szerver megosztásai...
Megnézem újra.

--- www.legkozelebbi.com ----

(#26058) G.I.JOE válasza G.I.JOE (#26055) üzenetére

G.I.JOE
(senior tag)
LOGOUT blog

Megoldottam, mindenki megnyugodhat! :D CIS mellett csak bekavart a win tűzfal.

[ Szerkesztve ]

(#26059) laca500

laca500
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy adott egy Asrock FM2A75 PRO4 alaplapi hálókártya és egy TL-WDR4300-as router, amin keresztül a letöltési sebesség 220Mbit/s, mindaddig amíg újra nem indítjuk a gépet. Boot után a sebesség lentmarad 10-11 Mbit/s-en addig amíg az eszközkezelőben el nem távolítom a hálókártyát. Utána hardver változások kereséssel megkerestetem, ami automatikusan felismeri, majd telepíti hozzá a driver-t. Innentől kezdve minden tökéletes (220Mbit/s), mindaddig míg megint újra nem indítjuk a gépet. A feltöltés egyik esetben sem változik, az tökéletes (50Mbit/s). Kábellel van összekötve a kettő. Op rendszer WIN 8.1 (64bit).
Szerintetek mi lehet a probléma? Valakinek csinált már ilyet a gépe? Wi-fi-n keresztül is hasonló a tünet, csak ott max sebességnél 70-80Mbit/s a letöltés, újraindítás után meg csak 1-2Mbit/s. Aztán itt is minden megjavul eltávolítás és újra telepítés után. Addig amíg új............... Szóval itt is ugyan az ami Lan-on.

(#26060) kali válasza laca500 (#26059) üzenetére

kali
(Szakértő)

szia,

az alaplap gyártói honlapján, a letöltési részlegben lévő szükséges win 8.1 64 bit illesztők telepítve?

(#26061) laca500 válasza kali (#26060) üzenetére

laca500
(fanatikus tag)

Igen. :K
Minden fent van, chipset, lan.....

(#26062) Energie X

Energie X
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Segítséget kérnék tőletek (jelzem nem tudom hol tudnám feltenni kérdésem, ha nem itt légyszi irányítsatok át a megfelelő topikba).
Egy céghez kellene switchet venni. Jelenleg egy T-s D20-as csomagjuk van ami Wifi routeren dobja szét a netet, melyet a gépek wifi stickel fogadnak.. Jelenleg 7 gép van és 8 nyomtató melyeknek van lan portjuk. Szeretnénk fali aljzatokat feltenni, van patch panel, rack szekrény minden ilyesmi, a switchnél akadtunk el, hogy milyet lenne érdemes venni? Én valami olyanra gondoltam ami 24 portos, jó a 100-as is. Viszont nem tudom, hogy miket kell tudnia egy switchnek, melyik márkát érdemes megvenni, mit lehet rajtuk állítgatni. Ha tudtok segíteni, akkor valami nem túl drága kéne kb 25e max összegig. A lényeg, hogy egyszerű legyen és ha kell valamit beállítgatni akkor azt egyszerűen meg tudjuk tenni. Nem tudom milyen különleges dolgot kell még tudnia, esetleg ezek képesek bizonyos webcímek blokkolására?

Előre is köszönöm!

(#26063) mr bauer

mr bauer
(senior tag)

Sziasztok!
Volna egy aprócska problémám a net beállításommal. Notebookot (acer aspire E1-570) Win-7 -el. használok,eddig vezetékkel csatlakoztam a routerhez,minden remekül működött. Hétvégén el kellett utaznunk párommal,vittem magammal a gépet,és feltelepítettem a wifi progiját.Azóta nem tudok csak wifivel csatlakozni a nethez,pedig szükség lenne a vezetékes funkcióra. Mit kell beállítani hogy tudjam használni vezetékről is a netet? Van arra lehetőség hogy választani lehessen a wifi és vezetékes net használat között? Eddig csak csatlakoztattam a kábelt és már is volt internet. Most nem is reagál ha csatlakoztatom a kábelt,csak a wifi jön be.
Bocsi de analfabéta vagyok ehhez!! :B :B

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R :R

[ Szerkesztve ]

"Úgy cselekedj másokkal szemben,ahogy elvárod hogy mások bánjanak veled!"

(#26064) Bitpalace válasza mr bauer (#26063) üzenetére

Bitpalace
(senior tag)

Szia!

A legtöbb laptopon külön kapcsolóval ki lehet kapcsolni a wifi/bluetooth eszközt, de ha nem is külön kapcsolóval, akkor a Win billentyű mellett lévő "Fn" billentyűkombinációval ki lehet kapcsolni. Meg kell keresni hogy melyik billentyűn van a wifi piktogramm és azt lenyomni az Fn bill. nyomva tartása mellett. Ez általában a számok vagy az F billentyűzeteken szokták elhelyezni gyártótól függően.

Remélem tudtam segíteni!

üdv!

[ Szerkesztve ]

(#26065) mr bauer válasza Bitpalace (#26064) üzenetére

mr bauer
(senior tag)

Szia!

Ezt a lehetőséget már próbáltam,sajnos nem oldotta meg! Nem reagál az UTP csatira sehogyan. Semmi nem lett babrálva,csak a wifi drivere lett pluszba feltelepítve...

(#26066) mobilizmo válasza mr bauer (#26065) üzenetére

mobilizmo
(fanatikus tag)

Nézd meg a "Hálózati és megosztási központ\Adapter beállítások módosításában", hogy nincs-e letiltva a vezetékes adaptered.

(#26067) laca500 válasza mr bauer (#26063) üzenetére

laca500
(fanatikus tag)

Szia!
Nekem tegnap volt hasonló, csak nekem a wifi-vel nem akart az istenért sem csatlakozni.
A megoldás az volt, hogy a jobb alsó sarokban jobb gombbal rákattintasz az internet ikonjára, a felugró ablakban pedig a hibaelhárításra. Elméletileg megfogja találni a hibát és ha tudja, akkor ki is fogja javítani. Nekem a wifi adapter le lett tiltva, csak engedélyezni kellett. Szerintem nálad meg a hálózati kártya van csak letiltva.

(#26068) mr bauer válasza laca500 (#26067) üzenetére

mr bauer
(senior tag)

Sziasztok!

Köszönöm a segítőkészségeteket! :R :R (#26066) mobilizmo Neked is köszönöm! :R

Amint írtam megnéztem a hálózati központot és nem is jelezte hogy lenne hálózati kártya. Megoldása végül is teljesen egyszerű volt,elővettem a telepítő cd-t,telepítettem a hálókártya drivert,és voálá,már is van UTP-s kapcsolati lehetőség,működik is,és lehet választani a wifi és vezetékez kapcsolat között.
Csak egyet nem értek... amikor telepítettem a wifi drivert (ugye előtte minden rendben volt),egyszerűen eltűnt az UTP-s kapcsolati lehetőség,pedig nem uninstaláltam semmit. Egyszerűen eltűnt a driver a hálózatról. Amikor a hálózati központban a windowsal kerestettem a hibát kiírta hogy nincs adapter driver,ezért gondoltam feltelepítem azt is a wifi mellé. És ennyi volt a baj. Van erre értelmes magyarázat?? :))

(#26069) Bitpalace válasza mr bauer (#26068) üzenetére

Bitpalace
(senior tag)

Hálózat terén sose keress értelmes magyarázatot, mert van olyan eset is mikor minden úgy van beállítva ahogy kell, de mégse úgy működik ahogy kéne! :DDD Sajnos ez ilyen...
A fene se tudja miért volt így neked, a lényeg hogy megoldódott. Esetleg az szokott lenni, hogy Win7 OS-nél nem szoktat drivereket feltelepíteni, vagy ha igen azt is Winfos Update-en keresztül, ami csak arra jó hogy jobban bekavarjon! A Win7 megkeresi a működéséhez feltétlen szükséges drivereket a neten keresztül és sokan ezért nem is telepítenek, mert szerintük megfelelően működik. Ez tapasztalatból mondom!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#26070) mezis válasza mr bauer (#26068) üzenetére

mezis
(PH! addikt)

Van amikor meg egy frissítés tesz működésképtelenné egy eszközt...

mezis

(#26071) neil_mullen válasza mezis (#26070) üzenetére

neil_mullen
(tag)

sziasztok!

Olyan próblémám van, hogy az otthoni 50 megás netet a laptopom csak 20 asnak látja (speedtest). A routerünk 54Mbps-re képes, a gépemben pedig intel 5300-as wifi kártya van ami elvileg 150Mbps-re képes. Aida64 is 54Mbps-nek irja a létrejött wifi kapcsolatot. Szóval nem értem miért ilyen lassú, miközben az asztali gépeken ahol vezetékes net van simán megvan az 50 mega. Még egy érdekesség hogy a router 11Mbps üzemmódjában pedig csak 5-6Mbps a sebesség.

elóre is köszi :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!! 06307859854

(#26072) Claude Leon válasza neil_mullen (#26071) üzenetére

Claude Leon
(senior tag)

Mert a wifi protokollja eléggé "időigényes".
Magyarul pl. 54Mbit esetén a legzavartalanabb körülmények között fér bele annyi átvinni való adat, amiből te 1 másodperc alatt 27Mbittel találkozol.
Pl. vegyük a teherszállítást, az is jóval nagyobb súlyokkal játszik, mint a hasznos teher.
Vasúton kisebb a különbség, levegőben negyobb ott is.

A másik, hogy ha még 54Mbites, a bele sem erősebb, mint hogy ennél sokkal több átférjen rajta, akkoriban a pár Mbites kapcsolatokkal nem is volt igény ekkora teljesítményre, miért is építettek volna erőművet jóval drágábban, ventillátoros hűtéssel?

[ Szerkesztve ]

(#26073) Gubek-Einste válasza neil_mullen (#26071) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Egy G-s kapcsolaton megfelelő körülmények között kb 20-22 Mbps ami valósan átmegy. Ha ennél több kell akkor váltanod kell N-es eszközökre. A wifi esetén fele/harmada a valós sebesség a kiírt link sebességnek.
A laptopban lévő N150-es adapterrel összejöhet a valós 50 Mbps kapcsolat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925

(#26074) neil_mullen

neil_mullen
(tag)

Claude Leon, Gubek-Einste köszi a válaszokat. Megfontolom az uj routert.

üdv

Privát üzenetre illik válaszolni!!! 06307859854

(#26075) Mentolka

Mentolka
(fanatikus tag)

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, hogy van-e ötletetek a következőre:
Tegnap délelőtt gond nélkül használtam a PC-m, mint mindig. Délután bekapcsolás után viszont, nem volt net. Megnéztem a beállításokat, és azt látom, hogy az Adapterbeállítások ablakban nem látható a hálózati kártya.
Mi történhetett (közben SLEEP állapotban volt a gép)?
P5K, alaplapi LAN.

Seedni, vagy nem seedni. Ez itt a kérdés!

(#26076) PumpkinSeed válasza Mentolka (#26075) üzenetére

PumpkinSeed
(őstag)
LOGOUT blog

Nem volt vihar? POE-n nem kaphatott egy villámot?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26077) Mentolka válasza PumpkinSeed (#26076) üzenetére

Mentolka
(fanatikus tag)

Volt egy kis zuhé, de a többi eszköz jól működik (router, TV, wifi).

(Mi az a POE?)

[ Szerkesztve ]

(#26078) PumpkinSeed válasza Mentolka (#26077) üzenetére

PumpkinSeed
(őstag)
LOGOUT blog

Power Over Ethernet. Akkor ha a router is jó nem hinném, hogy ilyen probléma volt. Windows frissítés esetleg?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#26079) Mentolka válasza PumpkinSeed (#26078) üzenetére

Mentolka
(fanatikus tag)

Ja.
Nem tudok frissítésről, de nem hiszem, hogy az volna a baj - AIDA, Everest sem látja...

(#26080) PumpkinSeed válasza Mentolka (#26079) üzenetére

PumpkinSeed
(őstag)
LOGOUT blog

Csak nem tudom elképzelni, hogy mi volt a kiváltó oka a hibának.

(#26081) Mentolka válasza PumpkinSeed (#26080) üzenetére

Mentolka
(fanatikus tag)

Állítólag, volt villámlás, de mondom, a többi eszköznek nincs baja, ami ezen a vonalon található (Telekom IPTV gateway-ből [ez a router] megy még madzag a TV STB-be is; illetve a WiFi rész is működik).

Olyan, mintha egy hardvermanó kiszedte volna az integrált hálókártyát az alaplapról... :DDD

(#26082) PumpkinSeed válasza Mentolka (#26081) üzenetére

PumpkinSeed
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem egy kis túlfeszt kaphatott vagy nem tudom :D

(#26083) sityuka80

sityuka80
(tag)

Sziasztok.

Nem tudok belépni a wr-841n menüjébe.
Szolgáltató (Z-net) úgy állította be, hogy semmi nincs a wan portba dugva és 192.168.10.1-re átírták.
Ötlet valakinek?
Nemrég frissítettem firmwaret.
Azt vettem még észre, hogy wifi sincs.

[ Szerkesztve ]

(#26084) krealon válasza sityuka80 (#26083) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Nem tudok belépni a wr-841n menüjébe.
Szolgáltató (Z-net) úgy állította be, hogy semmi nincs a wan portba dugva és 192.168.10.1-re átírták.
Ötlet valakinek?
Nemrég frissítettem firmwaret.
Azt vettem még észre, hogy wifi sincs.
"

A Firmware frissites minden beallitast alap helyzetbe hoz, igy most mindent ujra be kell allitani.
Ha a szolgaltato nem irta le neked az adatokat, akkor hivd fel es kerj tole segitseget.

(#26085) sityuka80 válasza krealon (#26084) üzenetére

sityuka80
(tag)

A fura, hogy most is van internet.
Onnét írok.
Ha alapba állt volna vissza akkor a 192.168.1.1-el be kellene lépnem de nem megy.
Megpróbáljam átdugni a wan portba amíg konfigurálni akarom?
Én is azt hittem, hogy alapra visszaáll azért csináltam is egy mentést a beállításokról.
Mi lett akkor most a router ip címe?

[ Szerkesztve ]

(#26086) krealon válasza sityuka80 (#26085) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"A fura, hogy most is van internet.
Onnét írok.
"

Ezek szerint szerencsed van.

"Ha alapba állt volna vissza akkor a 192.168.1.1-el be kellene lépnem de nem megy."

Az ujabb firmware verziokban attertek a 192.168.0.1 alapertelmezett LAN IP hasznalatara.

"Megpróbáljam átdugni a wan portba amíg konfigurálni akarom?"

Nem kell semmi masnak bedugva lenni a routerbe, a konfiguralu gepen kivul.

"Én is azt hittem, hogy alapra visszaáll azért csináltam is egy mentést a beállításokról."

Ez abszolut no komment. Hinni a templomban kell.
A konfig mentes-visszallitas csak azonos firmware eseten mukodik.
De ezek mind-mind le vannak irva a firmware letoltesi oldalon, vagy a firmware melle csatolt leirasban.

"Mi lett akkor most a router ip címe?"

Valoszinuleg http://192.168.0.1, de az

ipconfig /all

parancs kimeneteben a DHCP szerver sorban bizosan megtallahato a helyes ertek (ha semmi mas nincs a router-re (841) kotve csak a konfiguralo gep).

(#26087) sityuka80 válasza krealon (#26086) üzenetére

sityuka80
(tag)

Szia.
Így van 192.168.0.1-re állt vissza.

"A konfig mentes-visszallitas csak azonos firmware eseten mukodik.
De ezek mind-mind le vannak irva a firmware letoltesi oldalon, vagy a firmware melle csatolt leirasban."
Ezt nem tudtam.
Köszönöm.

"ipconfig /all

parancs kimeneteben a DHCP szerver sorban bizosan megtallahato a helyes ertek (ha semmi mas nincs a router-re (841) kotve csak a konfiguralo gep)."
Az ablak pedig csak felvillan.
Nem tudom olyan gyorsan leolvasni.

Köszönöm a segítséget!

(#26088) Gubek-Einste válasza sityuka80 (#26087) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

cmd-ben kell beírni a parancsot, akkor látható lesz a kimenet is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925

(#26089) krealon válasza sityuka80 (#26087) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"ipconfig /all

parancs kimeneteben a DHCP szerver sorban bizosan megtallahato a helyes ertek (ha semmi mas nincs a router-re (841) kotve csak a konfiguralo gep)."

Az ablak pedig csak felvillan.
Nem tudom olyan gyorsan leolvasni.

Ez esetben javaslom a

start cmd /k ipconfig /all

futtatasat. Ekkor megmarad a command ablak.

(#26090) rdi

rdi
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Üdv,
probléma a következő:
pingre és tracertre látszó, _külföldi_ honlapok nem jelennek meg a böngészőben.
Csak a külföldi honlapokkal van probléma. Bármelyik böngészővel.
Másik szg -ről, mobilról minden rendben.
Oprendszerv win 8.1.
Segítséget kérnék...

Fej! Tor! Potroh!

(#26091) Gubek-Einste válasza rdi (#26090) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Mi a kapott hiba jelzés?
DNS szolgáltatói vagy custom?
Az összes külföldi vagy csak bizonyosak?
Milyen böngésző/kiegészítő/biztonsági programok vannak használatban?
Mióta áll fent ez?

(#26092) Bookerr

Bookerr
(újonc)

Sziasztok.

A problémám a következő lenne. Adott 2 PC, nevezzük A és B PC-nek és egy tablet. Az androidos tabletről a Windows 7 (A PC) összes particióját eltudom érni, pedig csak néhány mappát osztottam meg. Gondolom ez nem normális, főleg úgy hogy a Win 7-es B PC-ről normálisan csak az A PC megosztott mappáit érem el. A kérdésem ez lenne, hogy mit kell beállítani a Windowsban, hogy az androidos tablet is csak a megosztott mappákat lássa?

(#26093) kisgege12

kisgege12
(újonc)

Üdv!

Remélem tudtok segíteni. Van egy asztali gépem, egy TP LINK tl wn722n-vel csatlakozok a netre. Nem tudom miért, de a gépem csak az elérhető sávszélesség negyedét engedi magába. Úgy, hogy csak ez az eszköz használja éppen a hálózatot. Ez mitől lehet? Az usb sticket kipróbáltam más gépen, ott jól működött. Köszi

(#26094) PumpkinSeed válasza Bookerr (#26092) üzenetére

PumpkinSeed
(őstag)
LOGOUT blog

A partíciók jogosultságát. Jobb klikk a partíción, megosztás, speciális megosztás.

(#26093) kisgege12

Szóval sticken kapod az internetet, de azt nem tudjuk az mitől kapja. Gondolom a wifi jelerőssége vagy a túloldali router a gyenge hozzá.

(#26095) kisgege12 válasza PumpkinSeed (#26094) üzenetére

kisgege12
(újonc)

Akkor miért van az, hogy ugyan abban a szobában a másik gép fullon kapja a sávszélességet ugyanerről a stickről?

(#26096) kisgege12 válasza PumpkinSeed (#26094) üzenetére

kisgege12
(újonc)

Ja és azt elfelejtettem mondani, pedig elég lényeges, hogy kábellel is megpróbáltam csatlakozni, és ugyanez volt a probléma.

(#26097) Bookerr válasza PumpkinSeed (#26094) üzenetére

Bookerr
(újonc)

Sajnos ez nem járható út, mivel a partició nincs megosztva. Egy próba idejére megosztottam és a speciális megosztás részben az engedélyeknél minden írás és olvasási jogosultságot letitltottam, de a tablet ugyanugy látja (írni és olvasni is tudja).

(#26098) krealon válasza Bookerr (#26092) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Az androidos tabletről a Windows 7 (A PC) összes particióját eltudom érni, pedig csak néhány mappát osztottam meg. Gondolom ez nem normális, főleg úgy hogy a Win 7-es B PC-ről normálisan csak az A PC megosztott mappáit érem el. "

Ha az android-os tabletrol a C$, D$ stb megosztason keresztul ered el a particiokat, akkor nincs hiba.

A $-os vegu megosztasokat a Windows-os gepek nem mutatjak, de az Android-nak senki sem szolt, hogy ezt "csak igy szabad".

Alapvetoen ezekhez a rejtett megosztasokhoz csak Adminisztratori jogosultsagu azonositas utan lehet hozzaferni, igy ha nem adminisztrator felhasznaloval probalkozol, akkor a "hozzaferes megtagadva" lesz a jutalmad.

(#26099) func93

func93
(fanatikus tag)

Üdv!

Holnap kapnak barátnőmék egy wifis Linksys routert. Valaki pár lépésbe le tudná írni, hogy-hogy kellene beüzemelni, mert rám hárították a feladatot.

iPhone 5 - Note 2 - BB Z10

(#26100) Bookerr válasza krealon (#26098) üzenetére

Bookerr
(újonc)

Igen, azokon keresztül érem el a particiókat. Az érdekes az volt, hogy a másik Win 7-es gépem particióit is látta a tablet, de csak a megosztott mappákat tudta kezelni. Pedig mindkét esetben adminisztrátor jogu felhasználóval csatlakoztam. A megoldás az UAC volt, mert az első gépen ki volt kapcsolva. A bekapcsolása után már csak a megosztások érhetőek el tabletről is. Sajnos ki kellett megint kapcsolnom az UAC-ot, mert sok automatikusan induló program nem indul el miatta (pl. sidebar, logitech vezérlőpult).

(#26101) krealon válasza func93 (#26099) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

"Holnap kapnak barátnőmék egy wifis Linksys routert. Valaki pár lépésbe le tudná írni, hogy-hogy kellene beüzemelni, mert rám hárították a feladatot."

Ime:
1, Felahsznaloi kezikonyvet elovenni vagy letolteni az internetrol
2, A benne foglalt utasitasokank megfeleloen belepni a kezelo feluletre es beallitani a szukseges dolgokat. Ehhez a legtobb esetben szukseg van 1 PC-re vagy notebookra, amin UTP kabellel osszekotheto (RJ45 csatlakozos) halozati kartya van, illetve egy darab UTP patch kabelre (ezt neha mellekelni szoktak a routerhez).

Kelleni fognak meg az internetelelreshez szukseges adatok (kapcsolat tipusa, szukseg eseten felahsznalonev, jelaszo stb).

(#26102) func93 válasza krealon (#26101) üzenetére

func93
(fanatikus tag)

UPC-s kapcsolat milyen szokott lenni? dinamikus vagy statikus? gondolom nem ADSL.

iPhone 5 - Note 2 - BB Z10

(#26103) Gubek-Einste válasza func93 (#26102) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ha coax kábelen jön be akkor dinamikus/automatikus/DHCP beállítás kell.

(#26104) andras888

andras888
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Megpróbáltam otthoni hálózaton átmásolni pár cuccut de 16 kb/sec el megy, majd ideg bajt kaptam, egyszer ismerősöm laptopját telepítettük újra és akkor 60 Gb adat simán átment. Googliztam találtam is sok ilyen hozzászólást de megoldást egyik sem mutatott. Valaki tudja mi lehet a gond?

"Soha nem akartam olyan klubhoz tartozni, amelyik elfogadott volna tagjának."

(#26105) gboszi

gboszi
(fanatikus tag)

Sziasztok,
láttam, hogy ajánlott router a tp-link wr1042. Kérdés, hogy a 1042 és a 1043 közt csak a plusz antenna a különbség? Ha igen az mivel jobb nekem? Valami más alternativa? Használtan garival ilyen 8-9k, annyit szánnék rá. A cserélhető antenna szimpi nekem, hogy esetleg, ha nem jönnek be a számitásaim, tudjak lépni.
Köszi a segitséget.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#26106) Gubek-Einste válasza gboszi (#26105) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

A 1042 teljesen más hardverre épül mint a 1043, a 1043 ajánlott azt vedd meg.

(#26107) gboszi válasza Gubek-Einste (#26106) üzenetére

gboszi
(fanatikus tag)

Köszönöm. A v1- (1.8) verziot szabad venni, vagy csak az uj(jabb) ajánlott?

(#26108) andras888 válasza andras888 (#26104) üzenetére

andras888
(fanatikus tag)

megvan a megoldás, ha kell valakinek leírom.

(#26109) Gubek-Einste válasza andras888 (#26108) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Ne tarts magadban, mondjad hátha valakinek majd jól jön.

(#26110) Gubek-Einste válasza gboszi (#26107) üzenetére

Gubek-Einste
(Szakértő)
LOGOUT blog

Újonnan már csak v2-t vegyél, használtan jó a v1 is ha olcsón van.

(#26111) Mentolka válasza Mentolka (#26081) üzenetére

Mentolka
(fanatikus tag)

Tegnap délután beledugtam egy PCI LAN kártyát, és amikor bekapcsoltam a gépet: ott virított az adapterek közt az alaplapi is. Anyját!

(#26112) andras888 válasza Mentolka (#26111) üzenetére

andras888
(fanatikus tag)

Egy regi gepet pofoztam ki kb 3 honapja ugyan igy jartam. Ne tud meg mennyit szivtam vele. :W

(#26113) gboszi válasza Gubek-Einste (#26110) üzenetére

gboszi
(fanatikus tag)

Sztem használt lesz mindenképp...olyan max 8k a keret. Az uj azért (hiaba v2) felette van

(#26114) premierpark

premierpark
(fanatikus tag)

sziasztok,
adsl internet automatikus csatlakozást számítógép bekapcsolásánál hogyan lehet beállítani?
adsl net van (t-home)

köszönöm

(#26115) andras888 válasza premierpark (#26114) üzenetére

andras888
(fanatikus tag)

Van rutered?

(#26116) premierpark válasza andras888 (#26115) üzenetére

premierpark
(fanatikus tag)

nincsen

(#26117) krealon válasza premierpark (#26114) üzenetére

krealon
(Szakértő)
LOGOUT blog

A masodik opcio itt:
Internet beallitasok --> Kapcsolatok

(#26118) premierpark válasza krealon (#26117) üzenetére

premierpark
(fanatikus tag)

ilyen nekem nincsen sajna :(

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.