2016. február 10., szerda

Gyorskeresés

(#32901) Anubis_9 válasza Multibit (#32900) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

Sajnos változatlanul fűrészfogas a sebesség-görbe... :( Meg fogom próbálni a többi channel-el is. Meg elviszem majd a laptopot, kipróbálni egy másik WIFI hálózaton. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több...

(#32902) Multibit válasza Anubis_9 (#32901) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

változatlanul fűrészfogas a sebesség-görbe
Nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez a router hibája.

szerk:
Próbáld meg, hogy a routerben és a kliensen is azonos csatorna szélességet állítasz be. A 20 MHz-et és a 40 MHz-et is teszteld!

[ Szerkesztve ]

(#32903) Gubek-Einste válasza Anubis_9 (#32901) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

A router milyen verziós? v1 vagy v2/v3?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#32904) Anubis_9 válasza Gubek-Einste (#32903) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

V2-es a routerem.

Multibit: egyre inkább erre gyanakszom én is. Rögtön ki fog derülni, amint átviszem egy másik házba megpróbálni egy másik hálózaton.

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több...

(#32905) cooi111

cooi111
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék a Wifi megoldási lehetőségekről.
Mi a különbség a Wi-Fi usb adapter---Wi-Fi hálózati kártya és az
Alaplapra szerelt Wi-Fi rádiós egység között?
Az ár különbség leginkább az alaplapin látni!

(#32906) claire78 válasza claire78 (#32884) üzenetére

claire78
(fanatikus tag)

Sajnos, maradt a problémám.
Vázolnám a gondomat, talán van valakinek ötlete.
ONT: .1.2, DHCP .3-.254
AP: .1.1, DHCP OFF, átjáró .1.2
A két eszköz LAN-LAN van összekötve.
WLAN van mindkettőn, különböző adatokkal.
Az ONTbe vannak dugva az eszközök, többek közt egy NAS is, amit ha az ONT wifijére csatlakozok, nem látom a hálózaton. NAS .50 fix IP-n található.
Net, DHCP egyébként minden szuperul működik mindkettőn.

[ Szerkesztve ]

(#32908) helkis

helkis
(PH! addikt)

üdv all!

raktam össze egy media servert itthonra (openmediavault), gigabites hálón, természetesen minden komponens tudja a gigabitet, a jelenség a következő: szeróról notira (win10) (lan) 100MB/s -el tudok másolni, notiról (lan) szeróra viszont csak 20-25MB/s minden ugyanaz csak a másolás iránya változik, mi lehet ennek az oka? ill. mit lehet tenni, hogy mindkét irányba meglegyen a 100MB/s

(mindkét mérésnél: más hálózati dolog tudtommal nem futott a háttérben, csak ez a másolás ment..)

előre is köszi!

>>>>> ''Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'' <<<<< >>>>>>> 3Dmarkillers - hwbot.org <<<<<<

(#32909) Anubis_9 válasza Multibit (#32902) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

Ez egy olyan hálózat alatt készült, hogy 841N-es TP-Link router működik. Ez sem folyamatos, hanem vannak magasabb és alacsonyabb letöltési sebességértékek.

Valószínű, a laptop lesz a ludas?

A kevesebb több...

(#32910) Multibit válasza Anubis_9 (#32909) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Miért gondolod, hogy annak a diagramnak teljesen laposnak kéne lennie?
Nálam most ilyen (egy 23 GB-os fájlt másolok NAS-ról notira):

(#32911) Anubis_9 válasza Multibit (#32910) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

Mert kábeles letöltés alatt teljesen egyenletes a sebesség...

A kevesebb több...

(#32912) claire78 válasza claire78 (#32906) üzenetére

claire78
(fanatikus tag)

Még egy információ: különböző eszközök különböző hálózatra csatlakozva érik el a NASt. Például tablet az AP-re kapcsolódva, telefon az ONTre csatlakozva. Fordítva pedig nem. Nincs nekik fix IP. Nem látok semmi különöset a címkiosztásnál, router DNS ugyanaz. :W :F

(#32913) Multibit válasza Anubis_9 (#32911) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Ez most komoly? Arra számítottál, hogy a wifi hozza a vezetékes kapcsolat stabilitását? :W

(#32914) Anubis_9 válasza Multibit (#32913) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

Reménykedtem benne... Ezek szerint tévesen... :W

A kevesebb több...

(#32915) Multibit válasza Anubis_9 (#32914) üzenetére

Multibit
(PH! addikt)

Elvileg hozhatja, gyakorlatilag nem szokta.

(#32916) t256

t256
(senior tag)

Sziasztok!

Hanewin NFS server segítségével megosztottam egy mappát a laptopomról, hogy lássa a WD TV médialejátszóm. A lejátszó látja, filmeket játszik róla.

Utána a laptopra rádugtam egy külső merevlemezt (igazából egy régebbi 2,5-ös 500 GB asztali HDD egy külső rackben). Ezen van két mappa filmekkel és sorozatokkal. A WD TV nem látja. Mi lehet ennek az oka?

Az egész megosztás wifin történik. Beletekerésnél kicsit lassú. Mondjuk ez általánosságban igaz a WD TV-re. UTP kábellel gondolom gyorsabb lesz.

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like tears...in...rain. Time to die.

(#32917) Anubis_9 válasza Multibit (#32915) üzenetére

Anubis_9
(őstag)

Akkor beletörődöm ebbe a helyzetbe. :O Vagy kábelen lehozatom a netet a felső szintről a szolgáltatóval. :P

A kevesebb több...

(#32918) cooi111 válasza Borisz76 (#32907) üzenetére

cooi111
(fanatikus tag)

Szia!
Szeretnék egy mini ITX
PC-t, ehhez USB-s Wifi adapter lenne számomra az esztétikus.
Vélemény erre?
:R

(#32919) Borisz76 válasza cooi111 (#32918) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Ez csak egy házikó.

Innentől 2 lehetőséged van :

1. Olyan alaplapot választasz amin integrálva van a Wi-Fi modul.
2. USB-s WiFi vevő

Illetve a 3. és legjobb megoldás az UTP kábeles kapcsolat. ( Gyorsabb és Stabilabb ! )

Ha csak simán netezni akarsz majd a géppel akkor elég a Wi-Fi.
Ha töltögetni , illetve megosztani mappákat, filmeket akkor a kábeles kapcsolatot javaslom.

Én egy ilyet vettem a fiamnak és hiába van beépített Wi-fi-je azért elhúztam addig a kábelt !

[ Szerkesztve ]

Üdv : Borisz76

(#32920) mezis válasza claire78 (#32906) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

DHCP: ...3 - 254 és a NAS fix ...50 ? :Y
Szükséged van mind a 252 dinamikusan kiosztható IP címre ? :F

mezis

(#32921) helkis válasza helkis (#32908) üzenetére

helkis
(PH! addikt)

UP! erre valaki?

[ Szerkesztve ]

>>>>> ''Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'' <<<<< >>>>>>> 3Dmarkillers - hwbot.org <<<<<<

(#32922) claire78 válasza mezis (#32920) üzenetére

claire78
(fanatikus tag)

Nem, nincs.
Gondolod emiatt nem működik rendesen? :U

(#32923) Gyurka6 válasza helkis (#32921) üzenetére

Gyurka6
(fanatikus tag)

Hali!
Megnézném egy másik géppel először.

Gyurka

(#32924) Gubek-Einste válasza claire78 (#32922) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Nem, csak furcsa, hogy ekkora tartomány van megadva neki.
Fix-ált IP címet tartományon kívülre szokás felvenni, hogy ne legyen emiatt semmilyen baj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#32925) numera007

numera007
(kvázi-tag)

Kérdezném, hogy a hálózaton engedélyezve van a DHCP, akkor azoknak az eszközöknek amiket statikus IP-val akarok ellátni, az IP címe ne szerepeljen a DHCP tartományban?
Vagyis ha a nyomtató 192.168.1.2-n van, akkor a DHCP az 192.168.1.3-tól induljon?

(#32926) helkis válasza numera007 (#32925) üzenetére

helkis
(PH! addikt)

Mindegy, a lefoglaltakat nem fogja kiosztani másnak..

(#32927) numera007 válasza helkis (#32926) üzenetére

numera007
(kvázi-tag)

Ok. köszi. Még egy kérdés. Azt, hogy hány darab Statikus IP osztható ki, azt routere válogatja?

(#32928) Gubek-Einste válasza numera007 (#32927) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Igen, van ahol csak egy korlátozott számú (10-20 db) de pl CFW alatt ennél több is kiosztható.
Érdemes a fix-ált IP címeket tartományon kívülre megadni.

(#32929) mezis válasza Gubek-Einste (#32924) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Nekem olyan sejtésem van, hogy a szolgáltatók direkt foglalják le DHCP-vel a teljes maradékot.
Talán azért, hogy a újabb routert csak a WAN port-jával lehessen csatlakoztatni, vagy csak úgy nehezíteni a használatát...

mezis

(#32930) Gubek-Einste válasza mezis (#32929) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

De ennek mi értelme van? (Nem kell válaszolni ha nem akarsz.)
Ha könnyű az átállítás akkor még rendben van de akkor is...

(#32931) claire78 válasza mezis (#32929) üzenetére

claire78
(fanatikus tag)

Esetemben sem engedi az ONT a fixeket a dinamikus tartományon kívülre. Egyébként véleményem szerint sem okoz gondot, és nálam sem ez lehet a hiba. Csak tudnám mi?! :W
Lehet jobban járok, ha a NASt állítom be DHCP szerverként?

(#32932) Gubek-Einste válasza claire78 (#32931) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Sajnos van 1-2 eszköz amelyik csak tartományban engedi a fix-ált IP-ket beállítani, az értelmét nem értem.

(#32933) mezis válasza Gubek-Einste (#32930) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

[link]

mezis

(#32934) Gubek-Einste válasza mezis (#32933) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Értelmes indok nincsen?

(#32935) mezis válasza Gubek-Einste (#32934) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Nem elég indok ez ? A vezetők vagy mások úgy gondolják, hogy így nagyobb lesz a bevételük. Az internet szolgáltatók a kezdetekkor szinte tiltották a router-t. Addig már eljutottak, hogy nincs értelme.
Ők bizonyára nem olvassák a fórumot.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32939) efi99

efi99
(senior tag)

Üdv.
Van olyan program, ami szoftveresen emulálja a hálózati kábel kihúzását, majd újracsatlakoztatását?
A probléma az, hogy nem minden esetben van kapcsolat a modemmel (de legalábis az internettel), amit 80%-ban az Ethernet adapter alapba állítása sem old meg (javítás a hálózati ikonnál..). 99%-ban meg szokta viszont oldani, ha fizikailag ki van húzva a kábel, majd vissza. (Win 8.1 + kábelnet).
A kábel jó, más kábellal is csinálja és ha már van kapcsolat sosem szakad meg magától.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#32940) Intruder2k5 válasza efi99 (#32939) üzenetére

Intruder2k5
(TOPIKGAZDA)

Szia!

Az eszközkezelőben tiltsd le, majd engedélyezd újra a hálózati adaptert, vagy a vezérlőpultban a hálózati kapcsolatot. Persze lehet jobb lenne igazi megoldást keresni a problémára.

(#32941) aaron111

aaron111
(fanatikus tag)

Üdv.

A koliban van egy TP-LINK WR941ND típusú routerünk. A barátnőmmel wifin keresztül szoktunk néhanapján NFS Most Wanteddal, LAN-ban szórakozni. Hozzáadtuk a tűzfalhoz az engedélyezett alkalmazások közé az indító fájlt, minden rendben van, tudunk játszani. Viszont a szobatársam is szeretne csatlakozni, de ő nem tud, mivel nem látja a szervert.

A probléma a következő: én tudom őt pingelni parancssorban, ő viszont az én gépemet nem. Kikapcsoltuk már a tűzfalat, AVG-t letiltottuk, így sem sikerült a pingelés, szóval a játékban sem látja a szervert. A vicc az, hogy a barátnőm gépén Win 8.1 van, az enyémen 10, valamint van egy otthoni kliens is, azon pedig XP. Ezeken mindegyiken működik a dolog, egyedül a szobatársam Win 7 gépénél van probléma.

Mit ajánlanátok? Gondolom egyszerű a megoldás, csak már annyi mindennel próbálkoztunk, hogy valamit kifelejtettünk.

"A közgazdász az a szakértő, aki holnapra tudni fogja, hogy azok a dolgok, amiket tegnap jósolt, miért nem következtek be ma..."

(#32942) mezis válasza aaron111 (#32941) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Üdv.!

Próba erejéig tiltsd ki a PC-król az IPv6-ot.
(Aztán ha így már működik minden, hagyd is úgy...)

mezis

(#32943) dobobazsy

dobobazsy
(őstag)

sziasztok!
hogyan lehet beállítani, hogy az IPTV-m (Telekom) rendesen menjen egy ASUS RT-N18U routeren keresztül?
először meg se mukkant, de utána addig eljutottam az IGMP bekapcsolásával, hogy már van adás, viszont megállítani, visszatekerni már nem tudom azt. az én set top box-om nem merevlemezes, viszont a nappaliban lévő az igen, ám az nem az asus routeren keresztül csatlakozik, hanem közvetlenül a cisco modemra.
eddig volt a router és a modem között egy tp-link switch, azzal minden probléma nélkül ment a dolog. csak ezt a switchet szeretném kiiktatni ha lehetséges
itt egy kép a router IPTV beállításairól:

köszönöm előre is

[ Szerkesztve ]

(#32944) mezis válasza dobobazsy (#32943) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Kapcsold a routeredet switch üzemmódba.

mezis

(#32945) dobobazsy válasza mezis (#32944) üzenetére

dobobazsy
(őstag)

tehát az én esetemben a leírás alapján az ASUS lenne az R2? DHCP ki, és LAN portba lenne dugva az internet? ez járna valamilyen hátránnyal a routert illetően?

(#32946) aaron111 válasza mezis (#32942) üzenetére

aaron111
(fanatikus tag)

Megpróbáltuk, sajnos nem jártunk így sem sikerrel.

"A közgazdász az a szakértő, aki holnapra tudni fogja, hogy azok a dolgok, amiket tegnap jósolt, miért nem következtek be ma..."

(#32947) aaron111 válasza aaron111 (#32946) üzenetére

aaron111
(fanatikus tag)

Közben sikerült megoldani, mindketten csatlakoztunk egy HomeGroup-hoz és így a pingelés megy. A szervert viszont nem látja egyik gép sem, akármelyikről csinálunk is...

(#32948) mezis válasza dobobazsy (#32945) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Azt már nem nevezném "internet"-nek, ami kijön a T-Home routerének egyik LAN portjából, annak ellenére, hogy elérhető róla az internet.
Ahogy írva vagyon: LAN -ból LAN-ba. (De először a T-home routerével kell foglalkoznod.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32949) eastsider

eastsider
(PH! nagyúr)

Sziasztok
Adott Digi kábel, és egy Cisco EPC3208G, ez csatlakozik a TP-LINK WDR3600 routeremhez.
a gond a következő
router kap publikus címet, de a router a modemtől már csak privátot.
tehát a router wan portján megjelenik egy 192.168.0.10-es cím, amit DHCP-n oszt a modem a routernek.

van valami tippetek, hogy tudnám kikapcsolni ezt a "ficsőrt" a modemen? böngészem az admin felületet, de sehogy sem találok rá erre a beállításra

előre is köszi

képeim: https://www.facebook.com/mateee.photo + http://www.flickr.com/photos/mateeee/

(#32950) efi99 válasza Intruder2k5 (#32940) üzenetére

efi99
(senior tag)

Na, ezt szeretném automatizálni valahogy.

(#32951) Intruder2k5 válasza efi99 (#32950) üzenetére

Intruder2k5
(TOPIKGAZDA)

Automatizálni? Mit? Az eszközletiltást?

(#32952) eastsider válasza eastsider (#32949) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

úgy néz ki megy. másik topikban segítettek

képeim: https://www.facebook.com/mateee.photo + http://www.flickr.com/photos/mateeee/

(#32953) Gyurka6 válasza eastsider (#32949) üzenetére

Gyurka6
(fanatikus tag)

Hali!
Az a modem már modem + router, bridge módba kellene tenni....

Gyurka

(#32954) eastsider válasza Gyurka6 (#32953) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

hali,
csak nem jöttem rá, hogy lehet :F

de végülis megoldódott a dolog

(#32955) Gubek-Einste válasza mezis (#32948) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Az Asus-ban van dedikált AP mód így nem kell az esetében ez a trükközés.

(#32956) Gyurka6 válasza eastsider (#32954) üzenetére

Gyurka6
(fanatikus tag)

dmz?

Gyurka

(#32957) eastsider válasza Gyurka6 (#32956) üzenetére

eastsider
(PH! nagyúr)

ezt megtettem, és ez volt a megoldás :)

(#32958) claire78 válasza Gyurka6 (#32953) üzenetére

claire78
(fanatikus tag)

Szia!
Melyik az a topic, mert nekem is jól jönne a segítség. :)

(#32959) szanozs

szanozs
(tag)

Sziasztok!
Lehet, hogy láma a kérdés, de segítséget szeretnék kérni.Két routert szeretnék WDS-be kapcsolni. A beállításhoz a fő routert Wan portjába kötöm a modemet, az egyik LAN-t pedig összekötöm a PC-vel. Jelenleg is így van, el tudom érni a router beállítás. Az alroutert ha átviszem a másik helyiségbe csak be kell kapcsolni? Hogyan fogom tudni azon is beállítani a dolgokat? A beállításról találtam infókat, de hogy az alrouterrel mit kell csinálni arról nem.

(#32960) Intruder2k5 válasza szanozs (#32959) üzenetére

Intruder2k5
(TOPIKGAZDA)

Szia!

- Az "alrouter" kábellel lesz összekötve a fő routerrel?
- Mi a fő router LAN IP címe?

(#32961) efi99 válasza Intruder2k5 (#32951) üzenetére

efi99
(senior tag)

Igen: letiltás+vissza.
Mégis csak elegánsabb, mint 10-ből 9-szer a LAN kábel végét kotorászni kihúzni, bedugni, mert addig nincs net.

(#32962) Gyurka6 válasza claire78 (#32958) üzenetére

Gyurka6
(fanatikus tag)

Itt

Gyurka

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.