2016. május 30., hétfő

Gyorskeresés

(#33801) Borisz76 válasza Lacielvtars (#33800) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Úgy is megy ahogyan írtad ...de akkor már 3 db router menne switch módban.

Nem lenne egyszerűbb egy 8 portos gigabites switch ?

Ilyenek....

Létezik belőlük 5 -8 10 portos...

Routerből 1 db kábel megy a switch-be a maradékok pedig kimenetként szolgálnak a PC-knek, TV-nek , stb...
Nem kell konfigurálni sem, csak áramot igényel.

[ Szerkesztve ]

Üdv : Borisz76

(#33802) Lacielvtars válasza Borisz76 (#33801) üzenetére

Értem, köszönöm a válaszod :R
Vegulis igazad van.
De amit nem irtam, azert fontos a router mert kell a WiFi, mert a három router harom külön szobába lenne használva es minden szobában fontos a wifi. Vályog falak :K

[ Szerkesztve ]

„Retkes emeleten, nedves helyen tesped eme rettenthetetlen hentes szerzetes szerkesztette ehetettlen meggyleves!!!” by Habugi

(#33803) Borisz76 válasza Lacielvtars (#33802) üzenetére

Borisz76
(őstag)

Ez esetben érthető.
Főleg ha sok olyan cuccosod van otthon, ami wi-fi-t igényel.
( Okostelefon, tablet , laptop, komolyabb e-book olvasókban is van wi-fi stb...)

Én a kábeles kapcsolat híve vagyok mert sokkal gyorsabb és stabilabb.
Nekem mindössze egy telóm van amivel néha csatlakozom a hálózatra.
Minden másra ott a kábel.

A lényeg, hogy egy újabb router switch módban segít a gondodon.

Üdv : Borisz76

(#33804) Lacielvtars válasza Borisz76 (#33803) üzenetére

Ez pontosan így van ahogy írod :K
Igazából az a durva hogy a t-s wifit akarom kivaltani vele mert a gyerek tableten akadozik a net.
Ha masik szoba routerei csatlakozik a tablet akkor nem akadozik.
A tableten mar csináltam rendszert vissza allitast is, meg rendszeresen ujra inditom a t eszkozt is.
Kábelen rendben van a net. De a t eszközről hiányolom az antenna lehetőséget :(

Szerk, van hogy napokig nincs gond, de van hogy naponta többször is elojon a jelenség :U

[ Szerkesztve ]

„Retkes emeleten, nedves helyen tesped eme rettenthetetlen hentes szerzetes szerkesztette ehetettlen meggyleves!!!” by Habugi

(#33805) rokafiu77 válasza krealon (#33787) üzenetére

rokafiu77
(őstag)

szia!
megnéztem, kipróbáltam. Fájltipusokra remekül lehet szűrni, hogy melyikből mekkora van, köszi.
Már ez is egy segítség.
Sajnos a listát jobban lebontani nem tudja, hogy van-e ismétlődés, melyik a legnagyobb méretű 100 fájl és melyek azok,
illetve hogy melyik felhasználó hozta létre a fájlokat.
Ilyenre valakinek nincs ötlete Win7 rendszeren?
üdv.

Doogee X5 LTE, Microsoft Lumia 640 LTE, Panasonic TX-P50U30

(#33806) Doky586 válasza rokafiu77 (#33805) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

?

[ Szerkesztve ]

(#33807) rokafiu77 válasza Doky586 (#33806) üzenetére

rokafiu77
(őstag)

szia, ez azért nem jó, mert 2-3 felhasználó foglalja a legtöbb helyet, akik a fényképeket felmásolják a tárhelyre.
Windows 2008 szerverben beépített funkció van erre, ezt a szoftvert keresném win7 alá.
Bíztam benne, hogy létezik és könnyen beszerezhető. :(

Doogee X5 LTE, Microsoft Lumia 640 LTE, Panasonic TX-P50U30

(#33808) Djandreas

Djandreas
(lelkes újonc)

Kérdésem lenne hozzátok, hátha tudtok segíteni. Egy Tp Link Archer D7-esem van. Átjöttem másik szolgáltatóhoz (DIGI NET1000), ahol viszont nem ADSL kábelen megy a net hanem RJ45-ös LAN kábelen. Működhet így ezen a hálózaton ez a router és ha igen miket és hol kell beállítanom?

(#33809) Gubek-Einste válasza Djandreas (#33808) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Megvalósítható amit szeretnél.
A LAN4-es port használható WAN portnak, ebbe kell kötni a bejövő kábelt, webfelületen az Advanced/Operation Mode menüpont alatt állítsd át a DSL Modem Router Mode-ről Wireless Router Mode-ra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#33810) Djandreas válasza Gubek-Einste (#33809) üzenetére

Djandreas
(lelkes újonc)

Köszönöm szépen! Így már tökéletesen működik :))

(#33811) bajnokpityu

bajnokpityu
(PH! nagyúr)

Srácok, az itthoni hálózatot építem újra. Most cat5e-n megy, ezzel ugye az 1Gbit érhető el.
Fel akarok készülni a következő generációra.
csati
kábel
-t néztem ki. Ezek jók lehetnek a majdani emészthető árú 10GBites hálózathoz?
Illetve biztos nem láttam, de lehet, h létezik már 4 portos ilyen swich, emberi áron, nem?

(#33812) Gubek-Einste válasza bajnokpityu (#33811) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Még nem érdemes otthoni körülmények közé 10 Gbps-s hálózatot tervezni, az még odébb van egy kicsit, hogy megfelelő eszközök legyen minden szinten "normális" áron.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#33813) bajnokpityu válasza Gubek-Einste (#33812) üzenetére

bajnokpityu
(PH! nagyúr)

Nézd, annyira nagy meló a falba bepakolni a kábeleket, hogy inkább nem csereberélném pár év múlva. Annyira nem horror már a kábel, és a csati ára. Hálózati eszközöké még az, de az szerencsére nincs beépítve, könnyen hozzáférhető. Kell vagy 10m, 2 csati a gerincre, nem túl nagy tétel egy felújítás során.

Akkor úgy kérdezem, hogy a cat7 szabvány szerinti szabványokat ez a páros elvileg már tudja, nem?

(#33814) bajnokpityu

bajnokpityu
(PH! nagyúr)

BP,n v pest megyében hol lehet kapni ilyesmi kábeleket raktárról, méterre?

(#33815) Doky586 válasza bajnokpityu (#33813) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Szerintem azt akarja ezzel mondani hogy inkább egy masszív ütvefúrót vegyél sok porvédő maszkkal és takarófóliával. Ezzel tudsz a legjobban rákészülni a pár évente esedékes falfeltöréseknek, újrakábelezésnek...

Ja és persze pár nagy sátor se árt hogy azt a pár hetet átvészeld majd benne a családdal.. :DD

(#33816) bajnokpityu

bajnokpityu
(PH! nagyúr)

no,köszöntem a segitséget.

(#33817) Alarikman válasza bexinho23 (#33765) üzenetére

Alarikman
(újonc)

Helló!

Én is hasonló problémával küzdök(Dynu.com-os nem frissül). Azóta sikerült valamit elérni, hogy működjön?
Ráadásul a router log-ja semmit sem közöl, hogy valami hiba lenne.

Ha sikerült elmondanád, hogy van beállítva port, a hostname és a domain név?
Gondolom így:
hostname: valami
domain name: dynu.com

Találtam amúgy ilyet is no-ip-hez:

Szolgáltató: dyndns
Kiszolgáló neve: dynupdate.no-ip.com
Szolgáltatásport: 80
Domain név: amid van
Felhasználó/Jelszó: értelem szerint

Ma este kipróbálom.

Üdv: Gyula

[ Szerkesztve ]

Galaxy S5 - xposed, xprivacy...privacy freak vagyok :-)

(#33818) Viktoár

Viktoár
(őstag)

Sziasztok

Kinéztem egy D-Link GO-SW-8G tipusú switch -et, mert a routeremnek 4 portja van ami kevés.
Azt szeretném kérdezni hogy ennél a switch-nél mindegy melyik számú portba dugom a netet,elérhető lesz az összes porton?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#33819) krealon válasza Viktoár (#33818) üzenetére

krealon
(PH! addikt)

"Kinéztem egy D-Link GO-SW-8G tipusú switch -et, mert a routeremnek 4 portja van ami kevés.
Azt szeretném kérdezni hogy ennél a switch-nél mindegy melyik számú portba dugom a netet,elérhető lesz az összes porton?
"

Pontosan.

(#33820) Viktoár válasza krealon (#33819) üzenetére

Viktoár
(őstag)

Köszi szépen. :R

(#33821) Djandreas

Djandreas
(lelkes újonc)

Sziasztok! Egy kis segítség kellene, mert én egyedül nem jöttem rá a megoldásra. Digi net1000 csomagom van. Van egy TP-link Archer D7 router, Wireless Router Mode-ba kötve. Van is WIFI jel, de sokszor eldobálja, vagy nagyon alacsony sebességen van. A gépemre direktbe LAN kábellel kötve simán megy a 700-900 Mbps letöltést. Amikor mobiltelefonon végzek sebességmérést a sebességem sokszor 0,2 körüli, de a feltöltés szinte mindig 70-200 Mbps körüli. Mi lehet a hiba? Mit nem állítottam be jól? Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#33822) Gubek-Einste válasza Djandreas (#33821) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Mik a pontos wifi beállítások?
Milyen telefonnal próbálkozol?
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva?

(#33823) Djandreas válasza Gubek-Einste (#33822) üzenetére

Djandreas
(lelkes újonc)

Ezek a beállítások. DHCP: Enabled, IPv6 LAN, Prefix Length: 64, Autoconfiguration Type: RADVD,
- Wireless 2.4GHz Status: Enabled, Schedule: Disabled, Channel: Auto(Channel 8) Channel Width:Auto, Mode: 11bgn mixed, Security: WPA/WPA2-Personal, Max Tx Rate: 450Mbps, WDS Status: Disabled,
- Wireless 5GHz, Status: Enabled, Schedule: Disabled, Channel: Auto(Channel 36) Channel Width: Auto, Mode: 11a/n/ac mixed, Security: None, Max Tx Rate: 1300Mbps, WDS Status: Disabled

Telefon Samsung GS5, GS4 illetve Sony Z3 is lett próbálva. A videókat mindegyik akadozva játssza le, a Facet nehezen vagy egyáltalán nem tölti be, viber beszélgetés szinte használhatatlan. Földszinti panel lakás egyik sarkában van a router, beton, max 3 fal, de igazából közvetlen mellette is hasonló jelenség tapasztalható.

inSSIDer3/Wifi Analyzer: Signal -25 és -50 között ugrál, Channel: 8, Security: Wap2-Personal, Linke Score: 36, Co-Cannel: 0, Overlapping: 15, Max rate: 405, csak a 2,4 Ghz-ben van mozgás az 5Ghz üres.

Igazából nem tudom milyen adatra van még szükség, de szívesen küldöm, csak írd le mi kell.

[ Szerkesztve ]

(#33824) Gubek-Einste válasza Djandreas (#33823) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Képernyő mentés jobb lenne mert így elég katyvasz az egész.
Csatornákat fix-áld le.

(#33825) Djandreas válasza Gubek-Einste (#33824) üzenetére

Djandreas
(lelkes újonc)

Ez az inSSIDer képem: http://kepfeltoltes.hu/view/160528/Wifi_problem_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#33826) Djandreas válasza Djandreas (#33825) üzenetére

Djandreas
(lelkes újonc)

Ez pedig a inSSIDer4-el. Sajna nem jöttem rá mi értünk csatorna fixáláson. Remélem így is használható? http://kepfeltoltes.hu/view/160528/Wifi_problem_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#33827) Doky586 válasza Djandreas (#33826) üzenetére

Doky586
(PH! addikt)

Szerintem teljesen felesleges reklámokat linkelned ide...

Javaslom ha nem tetszik ezen fórum képfeltöltés lehetősége akkor a kepfeltoltes.hu legalsó /view/ nélküli linkjeit csatold legközelebb..

(#33828) Djandreas válasza Doky586 (#33827) üzenetére

Djandreas
(lelkes újonc)

Rendben, elnézést kérek! Nem akartam reklámot belinkelni. Itt az előző kép inSSIDER-el:

(#33829) Gubek-Einste válasza Djandreas (#33825) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Sok a zavaró hálózat, ellene csak 5 GHz-re átállással lehet tenni.
Azért kell fix-álni a csatornát mert akkor egy viszonylag jól használhatón lesz az eszköz.

(#33830) Djandreas válasza Gubek-Einste (#33829) üzenetére

Djandreas
(lelkes újonc)

Letiltottam a 2,4 Ghz-t, de nemhogy javult volna, hanem a teljes router megadta magát. Hiába konfigurálom újra és kapcsolom vissza a 2,4-et, indítom újra. Nincs jel se wifi-n se kábelen! Jelet kap kábelen a laptop az biztos. :(

(#33831) Gubek-Einste válasza Djandreas (#33830) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Nem legyen ugyan az a SSID mindkét sávon, legyen jelölve melyik melyik.

(#33832) t72killer

t72killer
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kérdés: az újabb powerline cuccok tudnak forgalmazni biztosítékon esetleg mérőórán túl? Céges ingyenwifit szeretnék két emeletnyit és egy fél épülethossznyit arrébbhozni, viszont addig seregnyi kábel van, és tartok tőle, több kábel->kábel ugrást kéne végeznie a jelnek. Olyan eszközt tudtok esetleg javasolni, ami egyúttal wifi->wifi repeater is?

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#33833) Gubek-Einste válasza t72killer (#33832) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Ilyen környezetben biztosan nem tudod használni a Powerline-t.

wifi->wifi repeater
Ez alatt azt érted, hogy vegye az első eszköz a wifi-t (kliens mód). majd küldje át a másiknak ami szórja az új helyszínen azt (AP)?
Az AP módot biztosan tudja az összes wifi képes eszköz, a kliensben nem vagyok biztos (valószínűleg nem) de legrosszabb esetben kell erre a célra egy újabb eszköz amely tudja a kliens módot.

(#33834) t72killer válasza Gubek-Einste (#33833) üzenetére

t72killer
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Igen, kliens módra gondoltam:R Bár én is erősen tartok tőle, hogy a powerline esélytelen, esetleg a saját gépemre egy komolyabb antennát teszek. Amúgy a helyemtől kb 4 falnyira normál laptoppal még fogható a jel.

Antennákkal kapcsolatban egy ilyen eszköztől mennyire számíthatunk?

(előny, hogy usb-n megy tovább a net, nem veszteséges koaxon)

Ezenkívül van még parabolikus és Yagi ("dobozos" ill "pucér") Mondjuk jó lenne, ha az antenna többféle frekin is használható lenne, erre tudtommal a Yagi-k nem ideálisak.

[ Szerkesztve ]

(#33835) Viktoár

Viktoár
(őstag)

Sziasztok

A routerhez (ami 10/100-as) vettem egy D-Link GO-SW-8G switch -et.
Na most ha jól gondolom ugye összekötöm a routert a switch-el addig 10/100-as lesz a (internet) hálózat.
Azonban ha minden mást a switch-be dugok akkor azok az eszközök egymás között tudják a gigabites hálózatot? (PL: 2 asztaligép a switch-be dugva egymás között gigabites hálózatot tudja használni,míg az internetelérés "csak" 10/100-as hálózattal lehetséges a router miatt?)

A másik kérdésem hogy a gigabites hálózathoz jó a "hagyományos" hálókábel vagy figyelni kell hogy milyent kábelt használunk? Hagyományos kábel alatt azt értem amit a hálózatis kütyükhöz szoktak adni a dobozban azok a ~1m-es tyúkbelek. :)

Bocs a hülye kérdésekért csak szeretnék rendet rakni a fejemben. :)

(#33836) Pulsar válasza Viktoár (#33835) üzenetére

Pulsar
(PH! kedvence)

Igen, egymás között fognak tudni gigabitet.

Hálókábelnek Cat5e vagy mégjobb a Cat6 kell lennie. Ezt rá nyomtatják a kábelre

(#33837) Viktoár válasza Pulsar (#33836) üzenetére

Viktoár
(őstag)

Értem köszönöm.

Megnézem a kábelt mik vannak ráírva mert ezt nem tudtam,de a többit józan paraszti ésszel sejtettem. :R

(#33838) Viktoár válasza Viktoár (#33837) üzenetére

Viktoár
(őstag)

3 hálókábel van itthon abból 2 cat5 és a harmadikra nincs ráírva.Még egy dlink modemhez adták és kék színű úgyhogy biztos az sem jó.Megyek a pc boltba és csináltatok méretre. :R

(#33839) And válasza t72killer (#33834) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Az első eszköz, amit linkeltél, ugye nem egy szimpla (passzív) antenna, hanem antennával egybeépített kliens-eszköz, amire épp az antenna nyereségét felejtették el specifikálni, no meg természetesen a vételi érzékenységet. Ettől még lehet jó, az integrált antenna nyeresége - hasonló méretű panelantennákra alapozva - nagyjából 10 dBi körül lehet, tehát jobb, mint egy normál laptop belső antennája, de ez csak egyetlen adat a sok közül.
"Mondjuk jó lenne, ha az antenna többféle frekin is használható lenne, erre tudtommal a Yagi-k nem ideálisak."
Ahogy a többi sem. A nagyobb nyereségű antennák általánosan keskenyebb sávon működnek. Egy paraboloid / grid sem szélessávú, ahogy az átlagos yagi sem.Utóbbiból van példa szélesebb sávú kivitelre a TV-technikából ('log per yagi'), de ennek is az a lényege, hogy különböző sávrészeken / sávokon mindig más-más részei válnak rezonáns elemekké, így a hatásos része (hossza) a működési sávszélességétől függően csak töredéke a fizikai méretének. Az 5 GHz-es sávra már amúgy sem szokás ilyeneket használni, mivel a paraboloid tükrös kivitelek nagyobb nyereségre képesek.

(#33840) t72killer válasza And (#33839) üzenetére

t72killer
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Jogos, az elsőnél sok jóra nem számítok, túl olcsó és "túl kínai" ahhoz, hogy egy színvonalas n-es kliens legyen benne:(.

2.4GHz a céltartomány, arra, hogy az 5GHz-es jel 2és fél emeletet utazzon, esély nincs. Esetleg, ha a későbbiekben 802.11ah/af eszközök is elérhetőek lesznek a 900MHz alatti frekitartományban, arra lenne jó, ha még kiszolgálna az antenna, de ha nem, nem.

Tehát egy ideális bridge+antenna párost keresünk, a bridge-ből pedig ethernet-kábelen menjen tovább a net?

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.