Új hozzászólás Aktív témák

  • pyxystyx

    tag

    Üdv Urak!

    Tegnap én is beléptem a klubba egy MSI N560GTX-TI-TWIN FROZR II/OC- val.
    Gigabyte PCIe GV-N460OC-1GI- t váltott.

    Néhány tesztet lefuttatva a teljesítményével semmi gond, a hangja az ami visszalépés a Gigabyte hűtéséhez képest. Hatékonynak viszont hatékony. (Lehet is, hisz a ventiszabályzása agresszívabbra van van belőve).
    2D- ben tényleg hangtalan, full terhelésnél nekem az XFX HD5770 rev1. hűtésű kártyám jutott egyből eszembe. Bár játék közben úgysem hallatszik.
    Még egy dolog ami szerintem hiba: a műszaki megfontolást beláldozták a design- nak a fordított hőcsövekkel. Szerencsésebb lenne ha kifele állnának. (Én nem szoktam nézegetni a ház belsejét, plexis oldalú háznál viszont biztosan így néz ki jobban. :) )
    Több negatívumot nem tapasztaltam,bár ezek sem feltétlenül negatívumok. Azért írtam le, hogy talán segít a döntésben annak aki a ezután akar választani.

    A szubjektív dolgok után a tények:

    A GPU 2D-ben, és emelt órajelű 2D- ben 950mV- ot kap, 3D- ben 987mV- ot.
    (A GTX460- nál 3 feszültség szint volt.) Remélem, itt is lesz majd újabb BIOS, amiben mondjuk lejjebb veszik a 2D- s feszkót.

    Negatív tuning:
    Eddig úgy néz ki, hogy 3D- ben a gyári órajeleket a 2D- s 950 mV- on is tudja. (Lejjebb nem próbáltam, mert furcsán nézne ki ha 3D-ben alacsonyabb feszre váltana a kártya mint 2D-ben. :) )

    Tuning:
    Gyári feszen (987mV) 940/2200 egyelőre jónak tünik, 950/2200 Unigine közben kilép.
    Feszemelést nem próbáltam.

    Néhány alapórajeles teszt:
    Vantage
    CPU 3,2GHz
    CPU3,6GHz

    STALKER 1680X1050, Preset Ultra, HDAO Ultra, Tesselation On, Hard.Shadows On
    CPU3,2GHz
    CPU3,6GHz

    Bocsánat, ha hosszúra sikeredett...

    Helyesírás miatt szerkesztve. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák