Hirdetés

2014. október 20., hétfő

(#1451) Eagl3 válasza igor78 (#1450) üzenetére

Eagl3
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

MSI OC és Gigabyte OC jó választás. Előbbinek magasabb kicsit az órajele, MSI-nek meg talán jobb a hűtése.
De az ASUS-al sem foghatsz mellé szvsz.
Vedd az olcsóbbat, ami szerintem a Giga lesz :)

(#1452) tomi2611

tomi2611
(újonc)

Helló!

2 napja vettem kb Gigabyte gtx 560 oc-t és egy picit csalódtam benne. Gtx 285-öt váltotta le és hangosabb a hűtése, mondjuk ha adok egy kis hangerőt a játékra, akkor nem zavaró. A teljesítményére viszont nincs panasz. Ha halkabb egy picit az msi, akkor szerintem az jobb választás.

(#1453) megint én válasza tomi2611 (#1452) üzenetére

megint én
(őstag)
LOGOUT blog

Hogyan lehet, hogy hangos??? Szerintem vagy rosszat fogtál ki, vagy pedig valami jó 285ösöd volt! Amúgy nem halkabb az MSI.

(#1450) igor78
Én GTX 560ból MSI-t vennék!

[ Szerkesztve ]

(#1454) szasanyi válasza tomi2611 (#1452) üzenetére

szasanyi
(PH! nagyúr)

Az MSI annál kicsit hangosabb lesz, ez biztos. De szinte hihetetlen, hogy azt hangosnak találod...

(#1455) Crytek

Crytek
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Crysis 2 Performance test

Asus P5K,E6750,4GB DDR2,GTX 460 1GB

(#1456) szasanyi válasza Crytek (#1455) üzenetére

szasanyi
(PH! nagyúr)

Igazából az a fontosabb, hogy a single módban és az NV DX11 patch-ével hogy alakul majd a teljesítmény, mert a látvány biztosan jobb lesz.

(#1457) megint én válasza szasanyi (#1456) üzenetére

megint én
(őstag)
LOGOUT blog

Amúgy kicsit le vagyok maradva...
Jobb lesz a grafkója is?
Én úgy tudtam, hogy csak a gyorsításér adnak rá egy DX11et
De azért közröhely, hogy mekkora nagy beharangozás...
És sehol sincs az elvárásokhoz képest!

[ Szerkesztve ]

(#1458) rup1u5 válasza megint én (#1457) üzenetére

rup1u5
(PH! kedvence)

"gyorsításért" ???? :F
Épp ellenkezőleg! Be is b@szna az NV-nek ha full-ra elég lenne egy 560! :DDD Ezért aztán érkezni fog a DX11 patch amivel szebb nem lesz ugyan de legalább 580 SLI kell majd alá a gördülékeny futáshoz.
Egyébként kezdem már unni, hogy minden topikban ahova betérek ez a szutyok kráziszkettő a téma. :O

(#1459) szasanyi válasza megint én (#1457) üzenetére

szasanyi
(PH! nagyúr)

Elvileg igen, de majd kiderül. Mivel ez a kiadás konzolokra is készült nem csak PC-re, szvsz gondolni lehetett, hogy nem fogja überelni az első részt grafikailag, miközben a számítási igénye csökken. A multi minden játék esetén némileg egyszerűbb grafikát nyújt, úgyhogy én még nem aggódok. Ráérek, majd ha már megvettem... :D

(#1460) Crytek válasza megint én (#1457) üzenetére

Crytek
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Minimálisan lesz csak szebb élénkebb színek árnyékok semmi más + nagyobb gépigény!

[ Szerkesztve ]

Asus P5K,E6750,4GB DDR2,GTX 460 1GB

(#1461) tomi2611 válasza megint én (#1453) üzenetére

tomi2611
(újonc)

Lehet jó 285-ös volt. 560-nak kihallatszik a hangja a házból. 285-nek ritkán hallottam a hangját. Ennyi, de meg lehet szokni.

(#1462) Drizzt válasza tomi2611 (#1461) üzenetére

Drizzt
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nekem Gainward GS volt két napig, GTX275-m helyén. Az is hangosabb volt, mint a GTX275. Illetve lehet nem is így fogalmaznék. Másféle hangja volt. Furább, idegesítőbb. És talán hangosabb is. De úgyis hibázott, úgyhogy elálltam tőle. Utódon gondolkodok még mindig.

(#1463) rup1u5

rup1u5
(PH! kedvence)

Ma reggel bekapcsolom a gépet erre 1024*768-ban tölt be! :Y
Driver rendben van, VGA-t látja, 3D alkalmazások futnak.
Tegnap este még minden rendben volt.
Mi a bánat ez? 1024*768-at ír nativnak a fullHD-s monitoromra!

(#1464) rumkola

rumkola
(PH! kedvence)

[link]
az NV kivonul mint tudjuk a jólértesültektől
:DDD :DDD

http://youtu.be/uu2IBhf9F4k

(#1465) tomi2611 válasza Drizzt (#1462) üzenetére

tomi2611
(újonc)

Akkor nem csak én vettem észre, hogy elég hangos a kicsikie:) Azon gondolkoztam ma, hogy lehet szabályozni kéne a venti gyorsaságát. Ugye 64 fok fölé még nem ment, pedig terheltem rendesen. Meglesem hány fokot bír max, aztán tesztelgetek,de nem adom fel, mert van ebben a kártyában kakaó! :) Szerintem válaszd az asus 560-at, az biztosan halkabb. Mondjuk tapasztalatom az nincs, de én azt vettem volna, csak nem volt rá money :) Szerintem az 570 már nem éri meg az árát, ati-t meg személy szerint nem vennék.

(#1466) rup1u5 válasza rup1u5 (#1463) üzenetére

rup1u5
(PH! kedvence)

Remélem nem a vga halt meg! Drivert leszedtem, újratelepítettem de semmi változás.
Érthetetlen számomra hogy este kikapcsolom a gond nélkül működő gépet, (még frissítés sem települt) reggel bekapcsolom és 1024*768-ban tölt be a win. Próbáltam mindkét DVI kimenetről de ugyan az. Egyedűl hdmi-s hdtv csatlakoztatásnál ajánlja fel az 1920*1080-at. De miért ír egyik pillanatról a másikra 1024*768-at natívnak a monitoromra?

(#1467) toldy válasza rup1u5 (#1466) üzenetére

toldy
(őstag)
LOGOUT blog

Esetleg monitor driver? Tudom hülyén hangzik, de nekem is van a samsung hoz és win leszedi updatról.

Az élet nem habostorta.

(#1468) Vigneau válasza megint én (#1444) üzenetére

Vigneau
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Lehet, hogy itt is megvan a kiskapu, mint a HD 6850-nél. Nálam működik a módszer, emelkedett az adható plusz feszültség (+ 0.1V) is és a mag frekvenciahatár (850MHz --> 1100MHz) az említett AMD VGA-nál.

[ Szerkesztve ]

Érzem az avart az erdőben...

(#1469) mcmike

mcmike
(őstag)

A Giga GTX 560-on is ezek a Samsung memóriák vannak mint a referencia kártyán is? Mert akkor az effektív 5000MHz-et jelent. ;)

Az okos ember más hibájából tanul... de ezek alapján én még okos embert nem láttam... :D

(#1470) rup1u5 válasza toldy (#1467) üzenetére

rup1u5
(PH! kedvence)

Nem kaptam hozzá drivert és eddig sosem kellett hozzá. Nagyon furcsa ez, hogy egyik pillanatról a másikra eltűnnek a felbontások.... :F

(#1471) Vigneau válasza mcmike (#1469) üzenetére

Vigneau
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Egy biztos, ugyanezek a Samsung chipek vannak az MSI-n, a Gigáról meg majd értekezik egy tulaj. :K
Viszont nekem 2400-on már nem akarta az igazságot, de 2300-on szépen ment.

[ Szerkesztve ]

(#1472) mcmike válasza rup1u5 (#1470) üzenetére

mcmike
(őstag)

Hát ez elég furcsa jelenség ami nálad jelentkezett, főleg az hogy semmi nem történt és egyik pillanatról a másikra változott meg a dolog. :U

Sok mindent el lehet mondani a számítástechnikáról, de egy dolgot biztosan megtanultam az alatt a pár év alatt amióta foglalkozom vele szakmai szinten is: "Véletlenek nincsenek!"

legalábbis a számítástechnikában... biztos hogy nem módosítottál valamit a gépen még tegnap a leállítás előtt? :F

Az okos ember más hibájából tanul... de ezek alapján én még okos embert nem láttam... :D

(#1473) mcmike válasza Vigneau (#1471) üzenetére

mcmike
(őstag)

Nekem is Giga van Samsung ramokkal, de nem bírom a számokat leolvasni úgy a RAM chip-ekről, hogy le ne vegyem a hűtőt. Azt pedig nem akarom, hátha valaki már megtette amúgy is... ;)

(#1474) pmheros válasza mcmike (#1473) üzenetére

pmheros
(senior tag)

le lehet olvasni (hűtő levétel nélkül is), csak akarni kell ;)
vagy használd a PH! keresőjét #308 , gyorsan megvan ám

nem vagyok tökéletes

(#1475) rup1u5 válasza mcmike (#1472) üzenetére

rup1u5
(PH! kedvence)

Véletlenek biztos nincsenek, parajelenségek viszont vannak a számtechben. volt már olyan problémám a gtx 260-al amit csak voodoo magic-el sikerülte megoldani. Egyszerűen kivettem északára a gépből a vga-t és reggelre megjavult. Lehet most is ezt fogom csinálni.
Semmit az ég világon nem változtattam a gépen!
Este leállítottam, reggel beindítottam és ez fogadott. Ha hazaértem munkából foglalkozok még vele mert reggel csak egy rövid driver le-föl-re volt időm.

(#1476) mcmike válasza rup1u5 (#1475) üzenetére

mcmike
(őstag)

Hát igen, Voodoo az néha megjelenik sajnos... nekem alaplap proci kombónál volt ilyen... :D

pmheros: Köszi szépen, sajnos odáig nem olvastam vissza, és nem bíztam benne hogy van olyan alapos fórumozó aki kereső kompatibilisen megadja a választ egy hozzászólásban. De úgy látszik mégis van ilyen (amúgy elég ritka eset)...respect! :R

(#1477) Viper26

Viper26
(PH! kedvence)

Egy ilyen kártya mellé elég egy 955BE?

Nexus 5 D821 16GB black | Pebble

(#1478) Vigneau válasza Viper26 (#1477) üzenetére

Vigneau
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Szerintem igen, én is egy 3600MHz-re húzott B55 BE-vel hajtottam.

(#1479) rup1u5 válasza mcmike (#1476) üzenetére

rup1u5
(PH! kedvence)

Na erre varj gombot! Hazaértem, bekapcsoltam és tökéletes fullHD-ban töltött be!
minden felbontás a helyén a választhatók között! Reggel mikor leállítottam csak a 800*600 és az 1024*768 volt ott. 768 natívnak jelölve! voodoo magic!

(#1480) Eagl3 válasza rup1u5 (#1479) üzenetére

Eagl3
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

És reggel csináltel rebbotot miután szarakodott? Lehet csak a driver nem állt fel rendesen valamiért.

(#1481) rup1u5 válasza Eagl3 (#1480) üzenetére

rup1u5
(PH! kedvence)

Persze! Reggel úgy nézett ki, hogy beindítottam, láttam hogy szar a felbontás, jobb klikk desktopon, hogy visszaállítom de nem volt csak ez a két alacsony felbontás. Na gondoltam biztos beszart a driver ezért hogy ellenőrizzem indítottam egy rthdribl-t ami futott ahogy kell. Afterburner is rendesen látta a kártyát, GPU-Z is, tehát a driver maga tökéletesen funkcionált. Ennek ellenére uninstall, restart, install 266.66, restart és a helyzet továbbra is változatlan maradt. Mindezzel elment fél óra és nekem indulni kellett munkába ezért kikapcsoltam a gépet és elindultam. Most miután hazaértem bekapcsoltam és minden oké.......na ezt magyarázza ki Árpi!

[ Szerkesztve ]

(#1482) Viper26 válasza Vigneau (#1478) üzenetére

Viper26
(PH! kedvence)

Én is annyin tervezem majd járatni, köszi a választ! :R

Nexus 5 D821 16GB black | Pebble

(#1483) sakal83 válasza rup1u5 (#1481) üzenetére

sakal83
(senior tag)

Álmos volt:)

(#1484) Myth

Myth
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok! Mennyit pluszt lehet azzal nyerni ha mondjuk nem az 560-as számolja a fizikát hanem egy 9800gtx bekerül mellé segíteni?

Valamint, hogy van az, hogy physx mellett csak 60% körül dolgozik a gpu egy adott játéknál de ha kiveszem a physx-et akkor meg 99% szinte folyamatosan... Nem fordítva kéne lennie? Hogy akkor dolgozik jobban mikor nagyobb igénybevétel van...

[ Szerkesztve ]

Battletag: Myth#1775

(#1485) SimS

SimS
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok

Olvasom egy ideje a topikot, így valószínűleg felesleges megkérdeznem.. Jövő héten fogok egy ilyen kártyát venni - itt többnyire giga és msi tulajok vannak és nálam is ez a két márka van a listán. Mindkettő ugyanannyi, így tök8 melyiket veszem, csak valahogy nem tudom eldönteni.. nem lesz húzva, a hangja se számít túlzottan, csak legyen hüsi :) Az msi-nek a belső pipe-jai mondjuk nem annyira tetszenek + sosem volt még semmi msi-m.

Tipp? :)

SimS

Your journey will not end well. You cannot change your fate... no man can BattleTag: hamboo#1540

(#1486) mcmike válasza rup1u5 (#1479) üzenetére

mcmike
(őstag)

Hát ez tényleg érdekes jelenség. Ilyet még nem láttam...én szoftveres eredetű dologra gondolnék első körben. :F

Nekem alaplap+CPU-nál volt olyan hogy ki kellett szednem a házból és "megsimogatni" majd utána újra ment... :DDD

(#1487) Eagl3 válasza SimS (#1485) üzenetére

Eagl3
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Szia!

Az MSI-nek elvileg egy kicsit jobb a hűtése. A Gigának viszont picivel magasabbak az órajelei. Ha nem akarod tuningolni, akkor sztem a Gigáét válaszd. De ha akarod, akkor sem rossz választás.

(#1488) mcmike válasza Eagl3 (#1487) üzenetére

mcmike
(őstag)

+1 szavazat a Gigára pontosan azokért amiket te is írtál, és mert szép kék... :DDD

Viccet félre téve, még árban is jobb (igaz csak kicsivel) mint az MSI. :K

(#1489) Dr.Én válasza SimS (#1485) üzenetére

Dr.Én
(PH! addikt)

+1 szavazat a Giga kártyára :)
nekem is ilyen van és nagyon meg vagyok vele elégedve

Az ámokfutás a jövő tömegsportja....Nem szenvedek elmebetegségben. Minden percét élvezem....A sikerhez vezető út - karbantartás miatt - zárva

(#1490) Myth válasza Myth (#1484) üzenetére

Myth
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Valamint, hogy néhány játéknál látom, hogy messziről máshogy néznek ki a tárgyak és mikor közeledek akkor kezd kirajzolódni jobban... Ezt lehet állítani control panelben? Mert játékban minden maxon van és mégis ilyen!

Battletag: Myth#1775

(#1491) rup1u5 válasza mcmike (#1486) üzenetére

rup1u5
(PH! kedvence)

Nem egyszer volt már részem ehhez hasonló, megmagyarázhatatlan jelenségben és másoktól is hallottam ilyenekről. Ilyenkor mondjuk azt, hogy lelke van a gépnek. :DDD

(#1492) Cybertrone válasza rup1u5 (#1491) üzenetére

Cybertrone
(PH! nagyúr)

Miért az hogy van hogy elutaztam 2 napra, és mikor hazaértem fel sem állt a win? :F Nem most volt, de megtörtént, és kajak ujra kellet tenni a semmitől megdöglött! :D Szép...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1493) Sárpac válasza mcmike (#1486) üzenetére

Sárpac
(PH! nagyúr)

Az én jelenségem se sokkal jobb, játszok kidobnak a cod6ból és vele száll a vga is!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1494) Cybertrone válasza Sárpac (#1493) üzenetére

Cybertrone
(PH! nagyúr)

Olyan lövést kaptál hogy csóró feladta... ;] Viccet félretéve, nem annyira happy ez a helyzet akárhogyan is jön elő! :(

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#1495) megint én válasza Myth (#1490) üzenetére

megint én
(őstag)
LOGOUT blog

Hali!
Nem tudom, és eléggé fura!
Nálam is vannak olyan játékok, ahol ehogy közeledek megjelenik hirtelen valami. Ez szerintem normális, mert hát nem terheli direkt a játék fölösen a garit. De ami furcsa, hogy vagy Bad company 2ban egy olyan kék villanyláda ami több mapon is van, és az igencsak közel jelenik csak meg, és volt olyan, hogy láttam, ott van az ellen, és mondom, azt a csíter g.cit... Közelebb mentem, és láttam, hogy egy kék villanyláda mögött guggolt! Na mondom LOL.

(#1496) mcmike válasza Sárpac (#1493) üzenetére

mcmike
(őstag)

Ez teljesen normális, szaknyelven ezt így hívják: "VGA Ban" :DDD

(#1497) megint én válasza mcmike (#1496) üzenetére

megint én
(őstag)
LOGOUT blog

Nem akarok sokat offolni, de én is megosztom...
Nekem, még amikor anyámmal laktam, a gépünkben fél év alatt 6x kellett DVDírót cserélni, a 3. után kérte a bolt, hogy vigyük be, mert garanciálisan cserélgetik, és ez nem frankó nekik, és semmit sem találtak...
A másik, hogy nagyon gyakran piszkálom a gépem, (új alkatrész stb) És volt, nálam is, hogy 100% minden jól volt összedugva, mégsem indult... Mindent ki, mindent vissza, és ment!

(#1498) miccur válasza Brekkk (#1418) üzenetére

miccur
(fanatikus tag)

2k-s Brekknek ment volna :DD

[ Szerkesztve ]

no comment.....

(#1499) Sárpac

Sárpac
(PH! nagyúr)

AVP Benchmark hamarosan!
A dosos turkálós batchfile készítős helyett csinálok egy progit!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#1500) mcmike válasza Sárpac (#1499) üzenetére

mcmike
(őstag)

Nagyon jól néz ki! :C Milyen alapokon nyugszik? .net? :U

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.