Aktív témák

  • zed01

    őstag

    válasz nfsu17 #27856 üzenetére

    Azt szeretném kérdezni, hogy mi kell ahhoz, hogy sandboxie-ban futtathassam a firefoxot?

    Jobb klikk a tálcán a Sandboxie Control Panel-en és Run Web Brovser a legegyszerűbben.

    Ugye a free csak egyet képes futtatni egyszerre?

    Nem tudom, én a fizetőst használom.

    Kell ehhez olyan vírusirtó, amiben van sandbox támogatás?

    Nem kell. A Sandboxie-nek nem sok köze van az aktuális vírusirtóhoz. esetleg annyi, hogy néhány vírusirtóval nem képes együttműködni ezért ha a Sandboxie-t használod nem fut a webes forgalom figyelése.

    Azaz ha pl ebben böngészek és jön a felirat, hogy vírusos az oldal, akkor csak kitörlöm a contentet, bezárom a cuccot és "tiszta" vagyok?

    Pontosan! :)

    Miért nem mindenki így netezik akkor?

    Mert szvsz sokan nem ismerik ezt a programot.

    Ezenkívül persze van vírusirtó, tűzfal, a-squared, firefox+nosript+adblockplus, win7 biztonsági mentés, de túl paranoid vagyok, kell még valami védelem.

    Felesleges agyonpakolni a windowst különféle gépet lassító védelmi alkalmazásokkal. Ha nagyon paranoid vagy, miért nem használsz linuxot? Arra vírusirtó sem kell és biztonságban vagy!

    Ha ez egy elszeparált környezet, akkor hogy tudok pl képet lemeteni? Azaz ugye lementem a képet, de mondjuk ha bezárom a progit, akkor ugye a kép is elveszik.

    Nem veszik el, ha a letöltés végeztével amikor felteszi a kérdést a recovery-re kattintasz.

    [ Szerkesztve ]

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

Aktív témák