Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Pier25 #59 üzenetére

    Ja és hangos az a vinyó vagy csak akkor megy ha veszek fel vele?

    Én sajnos még nem hallottam üzem közben, de szerintem egy számítógép vinyóját vedd alapul. Nyilván van üzemi hangja a felpörgetéskor, ill. amikor ír/olvas.

    És kb mennyi időt lehet vele velvenni mennyire elég az a vinyó?

    Mintegy 20 óra ''jó'' minőségű, vagy 33 óra ''normál'' minőségben, legalábbis a hivatalos információk szerint.

    Amugy nem linkelted ki a svéd keresőt de nem is kell mert a magyar oldalon is kidobja nekem a használati utasításokat!

    A #30.-as hsz.-ben volt, teljes 11. hsz.-el lejjebb, mint említettem. Ha ennyit nem tudsz visszaolvasni, az a te bajod...

    Megnéztem ezt de azt hogy 1:1 azt hól és hogy szokták kiírni?

    Magyar nyelvű felhasználnói kézikönyv 26-os oldal.

    A D-sub-on keresztül is 1:1-ben megy amugy?

    Igen, de 1360x768-as felbontásban, a két szélen 3-3 pixelsor fekete lesz.

    A kérdésem hogy van-e olyan minősége mint egy lcd monitrnak én Lg42LC2RR-re gondoltam mondjuk egy nem csúcskategóriás monitorral összzehasonítva?

    A válasz az előző válaszból már sejthető: technikai szempontból igen, ugyanazt tudja nyújtani. Ami miatt mégis nehéz összehasonlítani, az felbontásbeli különbség. A monitor 20-22'' esetén is már 1680x1050 pixeles felbontást nyújt, az LCD HD TV viszont 1366x768 pixelt a képátlótól függetlenül. Értelemszerűen minél nagyobb a képátló, a HD TV esetén annál nagyobbak lesznek a pixelek, ez pedig közelről való nézés esetén negatív tényező lehet.

    A 3,5 m azért kérdeztem hogy nem kevés-e a 42-höz mert itt korábban már olvastam hogyha túl közel vagyunk akkor rosszabbnak látjuk a képet tv-adásokra gondolok meg film nézésre!

    Egyéni szokás kérdése, én legtöbbször 2-2.5 méterről nézem a saját 42'' TV-m, de az FullHD. A bevásárlóközpontokban a képátlót és a nézési távolságot azért ki tudod próbálni, ha a megfelelő távolságra hátrálsz a kiállított TV-től.

    Mert ha bemegyek egy áruházba és egykét métterről nézem akkor rossz a kép ha meszzebb megyek már élvezhetöbb!

    Felteszem a problémád, hogy közelről pixelesnek látod a képet. Erre ekkora képátlónál csak a FullHD TV-k jelentenek megoldást. Ha nagy képátlójú sma HD felbontású TV-t veszel, akkor hozzá kell szokni, hogy nem szabad 1-2 méterről nézni. :)

    42-es nem nagy 3,5 m-ről ebből a szempontből (tv és dvd nézésnél)?

    Ismét: egyéni dolog. Szerintem HD TV-hez 3.5 méterre jó a 42''. Túl nagynak semmiképpen nem nevezném.

    Milyen erősitőre gondoltál amin lehet 2-3 HDMI is?

    A mostani középkategóriás erősítők többsége már mind rendelkezik ilyennel, az enyém pl. így néz ki hátulról: [link], látható bal oldalt felül a két HDMI bemenet és egy HDMI kimenet.

    És ez az LG 42LC2RR jó választás vagy ennyiért már kapnék sokkal jobbat is?

    Az LC2RR kifutó széria, ezért ilyen olcsó. Ha sokat nézel TV-t, és a beépített Timeshift funkciót meg a 2 tunert kihasználnád, akkor jó vétel lehet, de egyébiránt nem egy best buy típus. A 260e Ft körüli árában az adott feltételeknek megfelelő TV nincs a piacon. Az LG 42LC51 290e Ft körül van, újabb panelel, újabb elektronikával, ha nem érintene a beépített merevlemezes felvevő, akkor inkább erre beszélnélek rá.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák