Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Teasüti #13940 üzenetére

    Nem tudom, hogy tudsz széles nyereggel menni, engem spinningnél is nagyon zavarnak azok a nagy fotelek a gépeken. Az ülés módtól is függ egyébként tényleg, az ülés módja (szöge) pedig a bringa típustól és vázgeótól függ. Országútin egészen előrehajolva mész, ott kifejezetten nagyon keskeny nyergek vannak, montin kicsit kevésbé, egy trekking bicón meg majdnem egyenes háttal ülsz, ott széles nyergeket szoktak használni, mivel másképp jön ki a súlypontod is.

    Igaz betétes nacival használom mindig, de a széles párnázott nyergek montin nekem kényelmetlenek lennének. Pl. a Speci Rival nyergem a crosson még elmegy, mert városinak használom és ritkán, de a montin kifejezetten nem volt kényelmes, azon most egy Speci Avatar Gel van (használt szerzemény, iszonyúan jó!), igaz abból a szélesebb (143 mm-es változat), pedig nő vagyok, így eleve szélesebb nyereg kell... A városban krúzolni trekkinggel jó egy széles zselés nyereg, de erőből bringázni már nem, szerintem nem lehet olyan jól hajtani, ha a fél hátsód a nyereg tetején van. :D

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák