Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz hesszan #14444 üzenetére

    Nem, nincs elrontva benne semmi... Az asztali gépedben a CPU 2400 MHz (vagy több), ebben meg 240 MHz. Ez a proci ennyi adatot képes áttolni. És nyilván nem egy 60-80e Ft-os NAS kiváltására szánták. :-)

    500W vs RT-N16
    Kizárólag a 100/1000 a különbség? Ugyanazok a FW-ek elérhetőek felrakhatóak? Tényelg mind1 hogy melyiket veszem?

    Nem, nem ugyanaz! Én ezt nem is mondtam!
    CPU 264 MHz vs. 480 MHz
    RAM 32 MB vs. 128 MB
    LAN 100 Mbit/sec vs. 1Gbit/sec
    Flash 8 MB vs. 32 MB

    FW-k nem ugyanazok, de Tomato és OLEG pl. készül mind a két típusra, lényegében ugyanolyan funkciókkal, de nem ugyanaz az image kell rá! RT-N16-al kapcsolatban nem tudom, hogy az Open-Wrt és a DD-WRT hogy áll, de az 500W-re van mind a két fw-ből. Illetve (szerintem) RT-N16-ra nincs koppel fw sem.

    Ha olcsóbban szeretnél, és nem ragaszkodsz az ASUS-hoz, akkor esetleg szóba jöhet még a TP-LINK TL-WR1043ND routere, illetve a D-LINK DIR-825. Előbbi állítólag tud 8-10 MB/sec átviteli sebességet USB-n, utóbbi pedig ennél is többet, ha jól tudom 20 körül el lehet érni vele.Erről vargalex topiktárs tud neked bővebben nyilatkozni, neki van egy példánya belőle. Bár ezekhez, mivel más chip-készlettel vannak szerelve, más fw is kell. Ami elterjedt, az az OpenWrt. De erről itt nem akarok többet írni, mert már ez is OFF, a TP-LINK-nek pl. tuti van saját topikja, de lehet, hogy a D-LINK-nek is.

Új hozzászólás Aktív témák