Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz flake #40391 üzenetére

    Szerintem OLED-el érnél el valódi javulást. Nem csak LG létezik, nézz körül a Sony, Panasonic, Philips termékei között is. Valószínűleg a Q80R valamivel jobb lenne a KS7000-hez képest, de ebben nem vagyok annyira biztos, ezt élőben kéne megnézned.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    A túlpásztázás, overscan, stb. be van kapcsolva a TV-n, a kép beállításainál kell lennie ilyen opciónak vagy valamelyik formátummal érhető el a levágás nélküli opció.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz XoZ #40484 üzenetére

    Native a túlpásztázás nélküli.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz undercover #40497 üzenetére

    Már nem azért de ha 330e-t kiadsz egy LCD-ért akkor inkább OLED. Kb. ebben az ársávban még vannak elérhető tavalyi OLED-ek, jobbak az összes LCD-nél, LG 55B9SLA, Philips 55OLED754, Sony 55AG8, Panasonic GZ950, LG55E9.

    [ Szerkesztve ]

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz TCr #40500 üzenetére

    Miért is? Elég régóta használok OLED-et is, tisztában vagyok, hogy melyik milyen.Aki egyszer kipróbált vagy használ egy "normális" OLED-et az tudja, hogy milyennek kéne lennie a képnek. Egyik technológiát sem utálam, nem utasítom vissza, IPS LCD-m is volt/van ami jobbnak bizonyult a VA paneles Sony-mnál, azt is sokan kétkedve fogadták, de volt olyan fórumtárs aki meglepődött, hogy mennyire jó is tud lenni egy IPS. Nem utasítom vissza a VA paneles Samsungot sem, tudom, látom, hogy milyen. A hsz-em lényege meg erre volt reakció: "az OLED meg nem hiszem, hogy lesz olyan árban valamikor, hogy megérje nekem." - már olyan árban van, hogy jobb választás az LCD-nél, fanyalgás helyett itt az ideje belevágni, megéri. :R

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz undercover #40504 üzenetére

    Autóversenyt, focit, Olimpiát, stb-t nézek OLED-en, nincs beégés. Mozgás szempontjából nincs gond az OLED-el, sőt, megjegyzem nem csak LG OLED létezik, azért egy Philips, Panasonic, Sony mozgásmegjelenítésben teljesen rendben van. Lehet parázni csak nem éri meg. Sony Dolby Vision szempontjából nem a legjobb választás, nem teljesértékű DV van rajtuk és ez LCD és OLED esetében is így van. Panasonic, Philips, LG teljesértékű DV támogatással bír, Panasonic és Philips a HDR10+-t is ismeri.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz Piftuka #40511 üzenetére

    Mozgásmegjelenítésben a Philips kiválóan vizsgázott, nálam. Panasonic, Sony néha hibázott ugyanazzal a videóval, LG volt a gyengébbik. Amíg te pl. boltokban, fórumokon tájékozodsz addig én itthon, személyesen. Én javaslom a Philipset, de csak akkor ha a Smart rész annyira nem fontos viszont a kiváló képminőség, a példaértékű felskálázás és a jól kezelhető Ambilight számít valamit. A botrányos szervizeléssel bármelyik márkánál lehet találkozni, Sonynál engem pl. leráztak, mert a műszer nem mutatja a hibát, még akkor is ha szemmel látható. Panasonic szervzelésről tudjuk, hogy nem egy nagy durranás, egyedül az LG-nél vannak jó szervizesek, bár olvasni 1-1 területről, hogy bizony ott is fanyalognak meg visszautasítanak, hitegetnek. Nem árt valóban egy jó szerviz de ne azzal számoljunk hanem inkább a jobb termékkel amit legalább 5 évig nem kell szervizeltetni.

    A SONY 9xxx-ek viszont tényleg nagyon jó alternatívái bármelyik más tévének még mindig. - a probléma ott kezdődik, hogy ezeket olvasod, hallod de nem tapasztalod, személy szerint siralmasnak találom, hogy veszel egy felsőkategóriásnak szánt LCD-t és olyan felhős, hogy azt hiszed vihar közeledik. LD-vel meg kitörölheted a … Emlékszem amikor vetted az 55-ös Sonydat, előtte azért kétkedve fogadtad, hogy az enyém pl. nem felhős, stb. A Sony már nem csinál olyan jó TV-ket mint korábban, az a múlté, most azért küzd, hogy egyáltalán a piacon maradjon, olyan TV-ket kiadni Dolby Vision támogatással ami Low Latency módban képes működni az inkább ne vegye meg a liszenszet.
    Ahogyan a tényleg remek Samsung (és TCL) QLED-ek is. - minden addig remek amíg nem látsz egy jobbat, jelenleg az OLED jobb.

    Visszatérhetünk 5 év múlva, szinte biztosra veszem, hogy nem lesz semmilyen beégés a TV-n illetve az már nem biztos, hogy még meglesz, eddig 1-2 évente cseréltem a TV-imet, nem tudom, hogy miként alakul a jövő

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz undercover #40516 üzenetére

    Ezt a tesztet láttam és még sok másikat illetve személyesen is összehasonlítottam, itthon, egymás mellett. Tudom, hogy nem egyszerű, tudom, hogy nem mindenki tud dönteni, de egy jó OLED a hibái ellenére is jobb tud lenni, mint egy LCD. Nem akarok és nem áll szándékomban ezzel foglalkozni, nekem nem hitvallás hanem felhasználói tapasztalat. Elég sok LCD-m, plazmám és OLED-em volt ahhoz, hogy tudjam, hogy jelenleg nem tudok jobbat választani az OLED-nél. Samsung LCD-k meg eléggé gyengék mozgásmegjelenítésben és ezzel elég finoman fogalmaztam. Élőben az LCD-n, a Q90R-en is bőven zavaró volt a blooming valamint sötét jeleneteknél ahol fontos lenne a tartalom is elég sok helyen hibázott. Nincs tökéletes szinte semmiből így az OLED sem az de jelenleg nincs nála jobb "kommersz" megjelenítő. Dönts belátásod szerint de jelenleg 55"-on, egy olyan ársávban ahol van LCD és OLED is akkor szinte biztos, hogy utóbbi lesz a győztes. Mindent a helyén kell kezelni, de még eddig egyzsr sem bántam meg, hogy OLED-et választottam egy felsőkategóriás LCD-vel szemben.

    A QLED-et hagyjuk, nem egy külön technológia, marketinfogás a Samsung részéről, sima LCD kvantumpöttyel, ennyim Sonynál is van ilyen.

    Félreértés ne essék, simán elvagyok egy jó IPS paneles LCD-vel, simán nézem a Q85R-t, de amikor arról van szó, hogy a hármat egymás mellé rakom akkor egyértelművé válik, hogy bizony a OLED összeségében veri a másik kettőt.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz FollowTheORI #40554 üzenetére

    Ezt így nem mondanám, jók a paneleik, jó IPs panlet haszálnak, főleg, hogy saját, Sony sokkal gyengébb IPS-t használ. A gond inkább az, hogy a kategóriák vannak rosszul beállítva, azaz sokan azt hiszik, hogy pl. egy 8050-es nanocellás már középkategóriás, pedig nem, 8500-tól indul a közép és 9xxx-től a felső. Ami meg minden gyártóra igaz, az, hogy az összeszerelés minősége hanyag, sajnos a márkanév nem garancia.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz undercover #40556 üzenetére

    Sajnos ezekkel még nincs tapasztalatom, érdemes élőben megnézni, hogy milyenek, még nagyon új modellek.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz undercover #40584 üzenetére

    Ennyiért LG 55B9SLA jobb vétel.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz HUTCHDB #40597 üzenetére

    C9 OLED jobb, normálisan beállitva nem kell rettegni a beégéstől. A szín dolgot nem értem, tökéletesre kalibrálható. Jó a Q82RA de ha mellette megnézed az OLED-et akkor látni fogod a különbséget.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz HUTCHDB #40599 üzenetére

    Nem azért írtam, hogy kalibráld. A Samsung alapból "természetellenes" színeket használ az előre beállított színprofilok esetében így nem értem, hogy mi a gondod az LG színeivel. Az LG LCD-i is alapból jobban kalibráltak.
    felső kategóriás Samsungot hasznalok ahhoz vagyok szokva. - akkor nem a legjobbhoz vagy szokva, persze ha be tudod állítani úgy ahogy kell akkor nincs gond.
    A beeges meg igazából tény, a MM-ban ahol néztem a Q8RA-t, láttam LG Oled-et, ami konkrétan be volt égve, mint a plazma... - nem a tény létét firtatom, hanem azt, hogy miként van használva, nem felhúzott OLED fénnyel és 120 nitre beállított képpel minimális a beégés veszélye, el van látva védelemmel így 4 óra játék után sincs semmi hiba a képen, kikapcsolás után meg megy a panelkompenzáció így rendberakja a pixeleket. Boltban LCD-t is láttam beégve és akkor mi van? Ha frankó képet szeretnél akkor OLED-et vegyél, ha egyebet akkor kár is kérdezni, vedd a Samsungot. Őszintén szólva a Samsung képétől nem vagyok elájulva, nem természetes, de ha te igen akkor azt kell venned, te fogod nézni. Én OLED-et használok és valóban használom, SDR esetében 110-120 cd/m2-re van beállítva, nem figyelek oda kb. semmire hanem használom, kikapcsolás után meg megtörténik a kompenzáció. Nem LG-t használok, de mindegyikben van logó-védelem illetve pixeleltolással is próbálja megakadályozni a képvisszamaradást.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz HUTCHDB #40601 üzenetére

    Mi a jelenlegi TV-d.
    OLED színei rendben vannak. Panasonic, Sony és Philips TV-k esetében gyárilag is jobb de ami LG-t láttam (C8, E8) az is teljesen jó volt.
    Egyebkent nekem az OLED-nél még a mozgás sem volt olyan fluid, mint a Samsungnal,, lehet ebben is más az én ízlésem, mint ami jó. - csak 1 dolgot tudok írni, otthoni körülmények között kell kipróbálni. Leírásod alapján a plasztikus és közel szappanopera mozgáshoz vagy szokva, ez is beállítható. Sony, Panasonic, Philips OLED-en nagyon jó a mozgás illetve van jó opció, LG-nél a C-sorozattól felfelé kezd jó lenni, szóval próba nélkül nem fogod megtudni, hogy milyen.
    Jah igen, ismét megkérdezem, hogy 390e ért jó e a 65”-os Q82R? - ez egy jó kérdés, mert a Q85R jobb TV viszont nekem az sem érte meg, maradtam az OLED-nél, számomra annyival jobb még a 9-es sorozathoz képest is. Ha 400e a plafon és a Q82-nél nem találsz jobb LCD-t akkor jó vétel lehet, de arra számítsd, hogy a korábbi TV-dhez képest gyengébb lesz a kontrasztja cserébe jobb a betekintési szög.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz Piftuka #40603 üzenetére

    Egyet tudok írni, "féljetek az OLED beégésétől", mert legalább több marad nekünk akik ennyire nem félnek. :) Bizonyos értelemben ez túl van gondolva, annyira nem gáz a szitu és a 2018-tól kezdődően már nagyon jó védelemmel dolgoznak a készülékek viszont az is tény, hogy SDR-nél 30%-os OLED fényig normális használat mellett nagyon minimális a beégés veszélye, a 30-as OLED fény már elég magas, én pl. 25-ön használom 85-ös kontraszt mellett és néha így is soknak érzem. Philips, Sony egyedi paneleket vesz az LG Display-től, talán a Panasonic is. bármikor leülsz egy OLEdD elé azt mondod, hogy "besz@rás", ilyet nem kapsz semelyik LCD-n. Persze az LCD-k között a Samsung Q82R, de inkább a Q85R már egész jó, de mindaddig amíg nem nézed meg az OLED-et. Tényleg csak akkor fogod érezni, hogy mennyire más világ ha használod. Vásárlás előtt, meg folyton "parázol", hogy "jaj beég", stb. Ne gondold, hogy engem ez nem foglalkoztatott, nagyon is, de győzőtt a képminőség. Egyáltalán nem bántam meg, de való igaz, hogy jelenleg nem LG OLED-em van így a mostani LG-kről csak olvasok. Természetesen a legjobb ha mindenki saját szempontjait figyelembe véve, otthoni körülmények között megnézi, hogy melyik a szimpatikus. Ha már úgyis eldöntött, hogy Samsung LCD legyen akkor az legyen, de akkor kár kérdezni. Q82R meg általánosan "ferde" talppal érkezik, sajnos, nagyon sok ilyen eset történt viszont cserélik, van akinek 3-ikra sikerült normális talpat adni. Q85R jobb készülék, ha az van 400e-ért akkor már inkább azt érdemes választani a Q82R-el szemben.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz HUTCHDB #40605 üzenetére

    Ajánlom figyelmedbe a Samsung (Q85R) topikot, ott olvasni a különbségekről, véleményekről.
    Ebben a hsz-ben meg le van írva a Q82r és Q85R közti különbség.
    A kontraszt csökkenése a szélesebb látószög következménye, csak így tudták elérni, hogy jobb legyen a betekintési szög.

    [ Szerkesztve ]

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz HUTCHDB #40620 üzenetére

    Az általad ajánlott 2 pana oled közül melyik a jobb? - Ha nincsenek egymás mellett akkor a két OLED gyakorlatilag ua., minimálisan jobb a GZ1500-on a HDR csúcsfény de ha jól van beállítva akkor az sem tűnik fel. Samsung 85R szerintem jobb, mint a Sony XF9005, a Sony-król nem árt tudni, hogy nem teljes értékű a Dolby Vision, azaz Low Latency módban működik. Panasonic, LG és Philips esetében teljes. A C9 OLED és bárki bármit mond, jobb, mint az LCD-k, nincs ezen mit gondolkodni. Jelenleg az OLED minden gyártónál a felső kategóriába tartozik.
    Egyébként mi történt, hogy érdeklődni kezdtél az OLED-ek iránt? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz HUTCHDB #40622 üzenetére

    Azért a hsz-ek bizonyos részeit érdemes figyelmen kívül hagyni, sok a "user error" is. Ha tudnád, hogy hányan állítják be rosszul a TV-iket akkor eléggé meglepődnél. :)
    Szerintem a C9 mozgásával nincs különösebb gond, persze oda kell figyelni, hogy milyen beállításokat alkalmazunk és még a szoftver is beleszólhat, de ez minden készülékre érvényes. Szerintem az LG, Panasonic, Sony, Philips OLED-ekkel nem nagyon nyúlsz mellé, de ha nem ismered a rendszerüket vagy épp nem volt dolgod az adott márkával akkor bizony adódhatnak gondok a beállítás során. A korábban említett Panasonic GZ950-es pl. egy jó TV.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz HUTCHDB #40624 üzenetére

    Ha az 590e-ben benne van a +3 év garancia akkor nem kérdés, azt kéne választani. A Q95T egy egész jó LCD, de továbbra is LCD. Előnyöket, hátrányokat tudod, szóval ennek fényében is azt írom, hogy Pana, minden HDR formátumot ismer, jó TV.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz Piftuka #40628 üzenetére

    Főleg, hogy utólag kiderült, kell neki az HBO GO illetve már megvan a Panasonic OLED-je. :)

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz HUTCHDB #40645 üzenetére

    Használd egészséggel viszont én sem szeretnék vitát generálni de az ilyen indok nem indok, azaz: "a színek is nagyon elcseszettek voltak rajta, nem bírtam beállítani, minden pirosba hajló volt, főleg az arcok." Ez gyakorlatilag egyetlen TV-re sem igaz így az említett Panára sem, az egy kiváló TV, hogy te mi miért látod azt amit, lenne elméletem de mint írtam, nem szeretnék semmilyen vitát, inkább használd és élvezd az új TV-det.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz Dzsee326 #40662 üzenetére

    Nem tudjuk mit szeretnél eltűntetni. :)

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • blakey

    titán

    válasz doddy #40665 üzenetére

    Legyél kiakadva. Ahogy 20 éve úgy most is a TV egy megjelenítő és az okos funkcióinak bőven elég a 100-as net. Netflix Youtube, HBO GO, stb. nem igényel nagyobb sávszélességet. A TV gyártóknak nem érdeke, hogy gigás kapcsolatot biztositsanak illetve okuk sincs rá, ami nekem 2€ az a gyártónak 200 millió. Ha nálad akad a lejátszás akkor lehet, hogy beállítási hiba, akár TV, akár router esetében. Tapasztalatom szerint az esetek 95%-ában elég a 100-as kapcsolat, megy a 4K HDR, Atmos vezetékes kapcsolaton is, HFR anyagok esetében már jól jön a gigás kapcsolat. Egyébként gyakorlatilag minden TV 100-as vezetékes kapcsolattal rendelkezik.

    "Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák