Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz Piftuka #40603 üzenetére

    Egyet tudok írni, "féljetek az OLED beégésétől", mert legalább több marad nekünk akik ennyire nem félnek. :) Bizonyos értelemben ez túl van gondolva, annyira nem gáz a szitu és a 2018-tól kezdődően már nagyon jó védelemmel dolgoznak a készülékek viszont az is tény, hogy SDR-nél 30%-os OLED fényig normális használat mellett nagyon minimális a beégés veszélye, a 30-as OLED fény már elég magas, én pl. 25-ön használom 85-ös kontraszt mellett és néha így is soknak érzem. Philips, Sony egyedi paneleket vesz az LG Display-től, talán a Panasonic is. bármikor leülsz egy OLEdD elé azt mondod, hogy "besz@rás", ilyet nem kapsz semelyik LCD-n. Persze az LCD-k között a Samsung Q82R, de inkább a Q85R már egész jó, de mindaddig amíg nem nézed meg az OLED-et. Tényleg csak akkor fogod érezni, hogy mennyire más világ ha használod. Vásárlás előtt, meg folyton "parázol", hogy "jaj beég", stb. Ne gondold, hogy engem ez nem foglalkoztatott, nagyon is, de győzőtt a képminőség. Egyáltalán nem bántam meg, de való igaz, hogy jelenleg nem LG OLED-em van így a mostani LG-kről csak olvasok. Természetesen a legjobb ha mindenki saját szempontjait figyelembe véve, otthoni körülmények között megnézi, hogy melyik a szimpatikus. Ha már úgyis eldöntött, hogy Samsung LCD legyen akkor az legyen, de akkor kár kérdezni. Q82R meg általánosan "ferde" talppal érkezik, sajnos, nagyon sok ilyen eset történt viszont cserélik, van akinek 3-ikra sikerült normális talpat adni. Q85R jobb készülék, ha az van 400e-ért akkor már inkább azt érdemes választani a Q82R-el szemben.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Új hozzászólás Aktív témák