Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • undercover

    senior tag

    válasz blakey #40515 üzenetére

    Nah nézd meg ezt a tesztet:
    [OLED VS QLED]

    Szerintem itt a QLED is elég szépen helytáll. De ki van emelve minnek mi az előnye és hátránya.

    Szóval szerintem nem olyan egyszerű ez, hogy az OLED jobb, valamiben jobb, de valamiben meg a QLED.

    LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

  • Piftuka

    veterán

    válasz blakey #40515 üzenetére

    Értelek, és tudom, hogy sok készüléket láttál, teszteltél Te is. :K

    És az is tény, hogy különböző személyes okok miatt számomra a személyes tesztelés tavaly év ősztől elmaradt, ezért pl. az "XG" és "XH" szériát nem volt módomban megnézni még.

    Viszont azt megelőzően rendszeresen megvolt az is, volt OLED-em is (igaz, az még korábbi széria), ismerősöknél is teszteltem lakás körülmények között is tévéket (Pana plazmákat is), ám a végeredmény szempontjából ezt szinte mindegy. (A Q9-es samu pedig bármilyen OLED mellett is egy kiváló tévé.)

    Vagy szerinted egy áruházban teszttartalommal a judder/stutter problémától mentes tévé egy lakásban üzemeltetve "röcögést" fog produkálni? Vagy "vica versa"...? :)

    Ha a Te szemed nem érzékeny erre, akkor szerencsés vagy, és örülj neki!

    Én sajnos érzékeny vagyok rá, ezért azok az oled-ek, amelyeket eddig teszteltem, nem győztek meg. (Ha az idei széria összes darabja kifogástalan, akkor fejet hajtok, ám Vincent, az Rtings és más oldalak, meg fórumok nem erről írnak. A technológia sajátja a judder. Ahogyan az LCD vonalon meg ott a "blur", ha valakit éppen az zavar.)

    - Viszont jól értem, hogy Te megvetted az összes féle, hazai piacon kapható OLED-et, letesztelted otthon, és visszaküldted, majd azt tartottad meg végül (a Philips-et?), amit a legjobbnak találtál? :F

    - Ami a tévé cseréjét illeti... minden tisztelettel, de én nem engedhetem meg magamnak, hogy 1-2 évente cseréljek tévét. Ha Te igen az jó... csakhogy lásd be, akkor ennek figyelembe vételével kicsit "visszás" OLED tévét ajánlani olyan felhasználónak, aki min. 5 évre, vagy hosszabb távra keres televízió készüléket.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák