Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spe88

    senior tag

    válasz ram34 #467 üzenetére

    Ugyanezt a NAS-t vettem én is, tudom, hogy belépőszint, meg alsó kategória és hasonlók, de gyakorlatilag, ha érdemben akarod használni egy átlagos userként arra alkalmatlan. Ha nagy nehezen be tudod lőni, hogy távolról is elérd, nekem még nem sikerült (bár ez a bonyolult hálózatomnak köszönhető valószínűleg) és csak kell vmi olykor-olykor, arra OK, de minden egyébben olyan lassú, mint ha legalább 10 évet visszaléptél volna. Fura, hogy ha az ember elvár egy átlagos másolási időt stb. akkor egy olyan szintű NAS-t kell vennie, ami 100k. Ha nem onboard csinálod a fájlműveleteket, akkor tetű. Ha onboard akarod csinálni arra meg irtózatos hekkeléssel tudsz értelmes appokat felrakni, mert a gyáriak hulladékok, Persze ha otthon vagy a Linux világában, akkor nem lehet nagy gond. Arról nem is beszélve, hogy ha külső HDD-t rákötsz az USB3-as portra, akkor kis túlzással olyan sebességgel másol, mint egykor.egy gyorsabb floppy lemez. Röviden nem csak nálad jelentkeznek ezek. Állítólag ez a típus az ajánlott darab a kategóriában, el tudom képzelni milyen a többi. :D Van hozzá egyébként egy szolid 353 oldalas manual és itt kell kérdezgetnem a fórumon, hogy hogy lőjjem be, mert a manual ideális állapotokat feltételezve mérvadó csupán (ami ugye elég ritka), és még itt is sokszor egymásnak ellentmondó és találgató infókat kapok a szakemberektől, szóval nem egy kiforrott dolog ez még. Nagyon-nagyon messze van még a PnP-től. :)

    Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Új hozzászólás Aktív témák