Keresés

Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz Lasy #23168 üzenetére

    2.2-ből alapból semelyik. Egyetlen Spica romot frissített egy magyar srác. Ezt pakolta át a kedves fórumtársunk egy itteni másik kedves fórumtárs romjába. Itt található.

    Apktool: 1.3.2-őm van, köszönhetően annak, hogy az elvileg egyel korábbi verziónak mindenhol halott a linkje. Nagyon hálás volnék, ha valaki feldobna valahová egyet abból.

    T.C: Mégis hogy a bánatba csomagoljam vissza vele az arsc-t? Kit tudom én vele alap szinten bontani az APK-t. Sőt... ennél jobb progim is van rá, de az arsc NEM, ismétlem NEM tömörített fájl. Ha az apktool-al bontom ki, akkor alapban sérülhet... és szerintem itt a baj. Nem mindent tud visszafejteni még. Ha ennyire egyszerű volna, hogy csak szét kell csomagolni, akkor az APK mezei zip is lehetne, de ahogy a java-ból a class fájlokat nem lehet visszafejteni, hasonlóképpen itt sem lehet rendesen visszafordítani minden erőforrás. A dex-ről már inkább ne is beszéljünk. Aki a smali fájlokkal tudja programozni a java-t, annak grat, én 5 év java gyakorlat után nem tudom, ez van....

    Próbáltam, hogy a kibontott mappát, csak úgy simán visszacsomagolom... totális kudarc. Mivel nincs is benne már az arsc fájl, ezért nem is ismeri fel a szöveges tartalmat a telepítő. Egyből fc-zik.

    Próbáltam úgy is, hogy megvan az arsc és ahhoz bemásolom még a values-hu mappát is a pack-ba. Na ná hogy fc...

    Ami nagyon érdekes: van most ugye egy magyarított rom-unk. (lásd/lássátok fent) Na én abból szépen egyben kivettem a settings.apk-t, belemásoltam egy UGYANOLYAN kernelre épülő romba, az eredmény: katasztrofális boot loop. Na akkor most mi a helyzet, mert arsc dekódoló/kódoló külön nem igazán van.... Ha lenne azt használnám..
    Miért van az, hogy még az egyiken csont nélkül fut az új fájl, a másikra fel sem települ? Ha valaki ezt megfejti nekem, annak fejet hajtok.. :R

Aktív témák