Új hozzászólás Aktív témák

  • ZeUS2140

    aktív tag

    Sziasztok!

    Úgy éreztem, hogy amit most csinálok az eddigi ''munkásságom'' legnagyobb lélegzetű project-je és megérdemel (talán) egy blod-ot. Ez fog most itt következni. Próbálom rendszeresen feltenni az megvalósított dolgokat.
    Megfelelő munka körlet rend :D

    [kép]


    Történt az, hogy olcsón sikerült szereznem egy codegen 7014-es gépházat.

    [kép]

    Mikor hozzám került a doboz gyorsan lefestettem matt feketére (béna gyerek festéke), mert azt nem lehet elrontani és mégis, csak nem szokványos fehér ;)

    Az elején az a sok kis lyukak fölé fúrtam 2x annyit és a gyári 4mm-es helyett 5mm lett az átmérőjük. Így a teljes keresztmetszet 5x17*2=170mm, ami egy 120mm-es ventinek több, mint tökéletes.

    [kép]

    Gyárilag ezen a helyen (előlapban) egy 8cm-es venti hely van. Na most ide kerül a 12cm-es Revoltek és ennek ki kellett vágni a kört. Meghagytam a hangszóró felfogató füleket is, bár a büdös életben nem lesz benne úgyse hangszórós speaker :)
    mondjuk retroból lehet, hogy belekerül :D

    [kép]

    [kép]

    Nagyon sok kábel van a gépben és ezen sokat agyaltam, hogy hova a fenébe dugjam őket. A megoldás a szemem előtt volt, de nem vettem sokáig észre. Ott van a gép jobb oldala. Mi van ott. Alaplap tartó lemez és a gépház oldala. Közötte meg egy 1-1.5cm-es rész. Na ide kellene beletömködni az invertereket, a maradék tápkábelt és a mod-kábeleket. Ki kellett vágni a gépház kereszt merevítőjét 2 helyen, hogy a kábelek ne tartsák ki, ne domborítsák ki az oldallapot. A nagyobb kivágás kb 3.5cm a tápkábeleknek a 2 cm-es pedig a a hőmérő, ventilátor kábelek és a sallangoknak. Fúrtam 2-2 lyukat is, amive 1-1 lemezt fogatok le és így nem kell addig sem tartani a
    kábeleket, míg felrakom az oldallapot.

    [kép]

    [kép]

    [kép]

    [kép]

    A gépben az áramforrás egy 420W-as DTK táp volt, de most vettem ocsón :) egy MSI K8N Neo4 Platinum cuccost, 3000-es Venice és Leadtek PX6600GT-vel. Mivel már a DTK nem mai gyerek és az új lapnak ATX2 kell ezért úgy döntöttem, hogy megérdemel (lek) egy új tápot.
    A választás egy FSP BlueStorm 500W-os egyedre esett. Na most kellett rádöbbennem arra, amit már régen is észrevettem, de az idő múlásával elfelejtődött. Nevezetesen arra, hogy a gépház hátuljára fordítva van felfúrva a táp 4 rögzítő furata. Ha ide beteszek egy
    olyan tápot, aminek az alján van venti (mostanában csak ilyen tápot lehet látni), akkor egy az egyben le lenne takarva és ezzel megszüntetve a ventilátort. No para... Elő a fűrészt és faragni.

    [kép]

    Bepróbáltam a tápot és azt tapasztaltam, hogy kb 2mm-t tévedtem a felrajzolásnál. kb 1.5mm-t betakar a ventillátorba a két szélén. De gyorsan gyártottam egy pozitív ideológiát, miszerint így merevebb maradt a kereszt merevítő és ott a ventillátor rács miatt úgysem dolgozna a venti :)

    A gépben a régi kor divatjának megfelelően 3x3.5'' belső hely van voltak gondok a HDD hűtésével.
    1 kell a kapcsoló''szekrénynek''
    1 kell a floppy-nak (ami csak azért van a gépben, mert kapott egy kis led modot, meg hogy legyen benne az is. Nem kell, de ha egyszer
    floppyn kapom meg az értékes adatot (1.44Mb :D) akkor nem esek kétségbe, mert van az is :D
    1 meg marad a HDD-nek.

    Mindegy hova rakom, mert vagy a teteje, vagy az alja, vagy mindene le lenne takarva. Ami miatt rövöd időn belül feldobná a tappancsát.
    A legegyszerűbb az volt, hogy letettem legalólra és kivágtam a plét alatta. floppy fent, középen kapcsoló-panel (3.5''-os takarólemez), aminek helyigénye elhanyagolható és lent a winyó.

    [kép]

    Na most röviden ennyi. Nemsoká lesznek még képek és egyéb modok, megoldások. terveim szerint folyamatosan rakom fel a dolgokat. Amolyan mod-blog lesz :D

    Pár héten belül meglesz a festés is. Belül Chrome fesés, kívül pedig tükör-fekete (mert azt szeretem), de lehet, hogy metál fekete lesz :)

    Ha nagyon LoL voltam elnézést, de én böszke vagyok rá, és már látom magam előtt, mikor éjjel behunyom a szemem :Y :O majdnem elsírtam magam magamtól :D

    [Szerkesztve]

    hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

Új hozzászólás Aktív témák