Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itanczos

    senior tag

    válasz Essejó #9918 üzenetére

    Szuper, köszi! :R

    Este megpóbálom!

    Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

  • itanczos

    senior tag

    válasz Essejó #9918 üzenetére

    No, kb 10 óra szórakozásos szívás után megvan az eredmény!
    A Khile által módosított Jun's loader 1.0.2 alpha loaderrel működik a HP Gen7-es gépemen a 6.1.2-es DSM! :C

    Röviden a tapasztalatok:
    - 6.0.2-ről nem lehet frissíteni, csak a rendszer adatok törlésével, az adat partíciók megmaradnak! Minden variációt kipróbáltam egy teszt hdd-vel, nem működik a migráció! :(
    - Bár a 6.1-es DSM-et írják hozzá, a rendszer adatok törlésével simán működik a 6.1.1 és 6.1.2 is!
    - A DSM vezérlőpultból nem működik a 6.1-ről való 6.1.1 és 6.1.2 frissítés! Utána nem látszik a hálózaton! Ellenben a verzión belüli frissítések működnek!
    - Frissítéskor és telepítéskor a GRUB menüből a Forced Install-t kell választani! Viszont reboot után már az elsőt, a normál indítást kell hagyni.
    - Fontos, hogy addig 23-as vagy 13-as hibát kapunk a DSM telepítésekor, amíg nem írjuk át a serial-t és a MAC address-t és az USB VID/PID-et a GRUB.cfg-ben!
    - Ha próbálkozunk az USB pendrive-val magasabb DSM verzió telepítéssel, utána nem fogja engedni azzal a pendrive-val az eredeti, vagy az utolsó probálkozáskori DSM verziónál régebbit telepíteni! Egyelőre nem találtam meg, hová ír vissza a pendrive-ra, de ilyenkor csak a pendrive újra írása segít.
    - Végül egy ubuntu-val lementettem a törléses frissítés előtt a HDD-ről a rendszer partíció tartalmát, így elvileg törlődés után vissza lehet fájlszinten állítani a rendszer konfigokat, de nem egyszerű, mert pl a transmission, tvheadend, surveillestation csomagok egy csomó helyre írnak konfigot.

    Köszi Essejó az ötletet! :R

    [ Szerkesztve ]

    Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

Új hozzászólás Aktív témák