Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz toM517 #88 üzenetére

    persze, lehet több tömböd is, semmi akadálya.

    én viszont nem így csinálnám. a Synology Hybrid RAID egy nagyon jó softraid megoldás szvsz, egy meghajtó haláláig tűrőképes, a jelenlegi legnagyobb kapacitású drive-val megyegyező, vagy nagyobb lemezekkel bármikor bővíthető egyszerűen. nálam egy ilyen van, minden ezen lakik, a win mentések és a nem pótolható cuccok pedig két hetente külső meghajtóra manuális backuppal.

    a tükrözés =/= backup, és megvannak a hátrányai. mivel közel ugyanakkora a terhelés mindkét meghajtón, ha azonos szériahibával vannak megáldva, simán meghalhat egyszerre mindkettő, plusz rögtön felezed a tárhelyedet.

    ha csak nem akarod elérhetővé tenni a backupot, minden mappa hozzáférését, irás/olvasási jogát tudod külön felhasználónként/csoportonként változtatni.

    szóval amit én ajánlok: 1db SHR tömb, lehetőleg eltérő időben (1-2 hónap már elég) gyártott lemezekkel a szériahibák kiszűrésére, a nem pótolható adatoknak pedig egy USB/eSATA backup HDD, akár ütemezett, akár manuális mentéssel. én azért használok manuálisat, mert arról tudom, hogy biztosan lefutott.

    amúgy a DSM tud e-mailben értesíteni, ha valamelyik meghajtó SMART adatai kritikussá válnak, hogy időben tudd cserélni, és ne essen szét a tömb.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák