Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    Topikgazda

    válasz Möhe #3682 üzenetére

    Virtualizálni pár esetben van értelme a natív telepítéssel szemben: Tanulmányozni akarod (én), Nincs hozzá vasad (szintén én) :) , meg akarod úszni egy külön HTPC építését - mivel mint köztudott a Syno-Xpeno nem kezel HDMI kimenetet. Nem akarsz egy komplett épített szervert csak NAS céljára használni.

    Van már egy szájbarágós leírás: XPenology ESXi Hogyan Proxy2 írása!

    Én még Augusztusban telepítettem Virtualizálva a Xpenot, Oracle VM VirtualBoxra. Itt kell megjegyeznem, hogy én nem beszélek angolul. Koromból fakadólag még az Orosz tanulásban vettem részt. :) Ennek ellenére Ez és Ez a leírás segítségével pár óra alatt összeraktam a VM-re telepített Xpenot. Viszont én virtuális lemezt adtam hozzá, hogy fizikai lemezt na pláne 2x3TB+2TB-t hogy lehetne vele megetetni azt passzolom. Mindezt azért írtam le, hogy érzékeltessem, hogy 0 angol tudással és 0 előzetes VM ismerettel sem megoldhatatlan feladat a Virtualizált Xpeno elkészítése, de ha nem olyan sürgős, akkor készítek valami leírást, a közeli jövőben. Úgy is kiakartam próbálni az új Xpeno telepítését VM-re. Bár nem biztos, hogy annyira részletes lesz mint Proxy2 kolléga írása, mivel még ilyen telepítési leírást sem gyártottam az életben. :)

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák