Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kgymac

    őstag

    válasz citkar #13485 üzenetére

    Csak boot-hoz kell a pen, elindulás után akár el is lehet távolítani. Az xpeno usb penről indul, újraindításkor ismét szükség lesz rá. Én nem szoktam eltávolítani, általában belső usb-n van (n40l). A gen8-on esxi van, a héten jöttek meg a hba-im (dell perc h200), még nem építettem be, csak egy minimál boot volt a korábban használt boot image-dzsel, assisntant látta. Esxi alatt át akarom adni a vezérlőt, hogy direktben használja a hdd-ket (2x3TB toshi), elsősorban smart infó lekérdezés miatt
    Én 256MB-s, 1GB-s ill 2 GB-s pent használok. A legkisebb kapható 2GB-s volt úgy két hónapja, nem ír rá semmit a boot, csak olvas, így sokáig is ki fog tartani. Én a vizesboltban vettem trascend-et (bár sokan nem ajánlják, nekem eddig bevált). Kicsit túlzás a 8GB ehhez a feladathoz.

    szerk: pxe bootnál esetleg meg lehet nézni a mac-ot, ha nincs külön feltüntetve mb-n vagy a kártyán. Egy live linux is alkalmas erre a célra, de segíthet felderíteni a hw támogatást (melyik kernel modulra van szükség az extra lan/disk vezérlőhöz, már ha van fordított kernel modul az xpeno-ban, esetleg valamelyik extra.lzma-ban. Dello76 kollega küzdött egy sil_sata-val, de nem jött össze, csak dsm 5.2-vel. A modul forrást néztem, lefordul, de nincs benne egy olyan eljárás, amit a syno meghív)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák