Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    nagyúr

    válasz Indiant #907 üzenetére

    Én már nem fogom ezeket leírni n+1; n>10 alkalommal, hogy mit miért, miért van forced encryption, hogy lehet hogy gyors a PIN/Pattern/Fingerprint-el lekódolás (mert eleve kódolt már, és csak a LUKS jelszót írod át..) meg hogy mi miért van "bonyolítva".. nem fogok hazudni: unom. Vagy mert leírom és el se olvassák vagy mert leírom de figyelmen kívül hagyják mert csak bonyolítja a dolgokat. Legyen elég annyi, hogy ez nem igazán ROM hanem AOSP de méginkább gyártói oldali "önvédelem" hogy lehetőleg egy sima (jó.. nem teljesen "sima") bootloader nyitással ne lehessen kipattintani a féltve őrzött adataid és ne tudd perelni őket. És ezt itt be is fejezem.

    A 4G bajodra meg azt mondanám, hogy első körben megfuttatnám a szolgáltatóddal, hogy biztosan biztos-e és 100% hogy az előfizetésedre be van kapcsolva a VoLTE és a hozzá tartozó korrekt profil (igen, tudom hogy a VoLTE nem LTE - DE nehogy az a SIM valami ostoba kevert vagy hiányos profillal élje az életét, igen, Telekom, hello, innen is üdv, jó buli volt de mégis nekem lett igazam, a másolt SIM nyilván megkapja ugyanazt a rossz profilt) aztán ugye ha jól értem akkor Redmi Note 8 (ginkgo) készüléked van, úgyhogy akkor TWRP-ben egy jól irányzott friss, európai vagy globál firmware flash-elést ajánlok még (vagy egy teljes, gyári ROM-ot fastboot ROM-ból.. de az lehet ágyúval verébre) amellett, hogy utána fastboot módba tenném és kicsapnám belőle a modem konfigot* és format data-val kezdenék rajta egy új ROM-ot, mondjuk első körben egy stabil Xiaomi.EU-t vagy egy stabil, official LineageOS-t.

    *itt erre gondolok:
    fastboot devices
    fastboot erase modemst1
    fastboot erase modemst2
    fastboot reboot

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák