Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beyruth82

    veterán

    válasz Hallosz #94 üzenetére

    Jogi eljárás, büntetőügy, stb esetén simán felhasználható, sőt azt minden esetben fel is használják függetlenül a hangrögzítés körülményeitől. Saját tapasztalat. Magyarországon nem úgy működik mint az usában, hogy egy bizonyító erejű felvételt ne lehetne felhasználni csak mert a másik fél tudta nélkül lett csinálva. Én egy zaklatási ügyben járkáltam felvételekkel rendőrségre és pendrivra téve bekérték majd felhasználták. Vagy pl ott a csepeli kettős gyilkosság esete amit diktafonnal vettek fel és az alapján itélték el a mindent tagadó elkövetőket.

  • TODI1111

    addikt

    válasz Hallosz #94 üzenetére

    Azt a lehetőséget ne felejtsd el, hogy sokan saját használatra rögzítenek. Például vezetés közben kapott több fontos információ (főnöktől ,kollégától, feleségtől) amit éppen nem tudsz leírni..........
    Hozzáteszem, fontos a GDPR, de például nekem tiszta a lelkiismeretem ezért ha valakivel beszélek tőlem nyugodtan rögzítheti.

  • osonte

    senior tag

    válasz Hallosz #94 üzenetére

    Csak 3 példa:

    - Futárszolgálat 8 napja ült a csomagomon, az utolsó napon azt mondták, hogy már a központi raktárukban van. Felhívtam a benzinkutat ahol feladták és mondta, hogy ott a kezében a csomagom és már jó ideje nem megy hozzájuk a futárszolgálat. Ezeket a hangfelvételeket csütörtök 18 órakkor elküldtem a futárszolgálatnak és annyit ígértem, hogy ha pénteken nem lesz a kezemben a csomag, szombaton minden erről fog szólni, ahova csak lehet feltöltöm és akinek csak lehet elküldöm. Péntek 12 órakkor átvettem a csomagot, többször elnézést kértek és belső vizsgálatot indítottak.

    - Ételfutár, aki utólag kiderült szeret embereket megverni, próbált megfenyegetni este 9-kor, úgy felhasználva a telefonszámom, hogy az étel megrendelésére adtam meg, nem pedig magánbeszélgetésre. Amikor közöltem, hogy a cég ezzel a GDPR-t megsértette és rohadtul megbüntetik és a felvételt több helyen elhelyeztem az Interneten, tehát bármi történne, nála csöngetnek először... Nem mert bántani. Itt jegyezném meg, hogy egy cég mennyi büntetést kap és egy magánszemély 50800 Ft-os rokkantsági ellátással, nyilván engem nem érdekel a büntetés. Viszont egy céget már inkább. Illetve a felvétel amint valamit bizonyít, bizonyítékká válik és nem számít hogyan készült (feleségem bíróságon dolgozik).

    - Életmentő orvosi kezelést nem akarták elindítani, rengetegett hazudott az orvos, ami mind fel van véve és 2.5 év után eldurrant az agyam és bevágtam pár hazugságot (mármint az orvos hazugságait), amiknél egy másik beszélgetésben magával mond ellent. Beígértem egy pert, amennyiben 24 órán belül nem indítja el a folyamatot. Hirtelen, másnap a megfelelő városban, a megfelelő kórházzal le lett beszélve a kezelésem. Nagyon kedves volt a válaszlevelében. Fiatal orvos, tudta hogy kicsinálom...

    Mindenki hazudik és a cégek és orvosok például jobban félnek, minthogy kockáztatnának! Ez csak pár példa.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák