Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz CactuS #31802 üzenetére

    Az a baj, GS-t csak akkor tudod megszüntetni, ha az inspectet is megszünteted. Igazából nem a megszüntetése lenne a lényeg szerintem, hanem inkább egy blizz féle GS megalkotása, ami igazságosabb a jelenlegi rendszernél. A GS azért lett annyira sikeres, mert a "pugot szervezők álma", az achival együtt. Mert ha pugot szervezel, akkor mi számít? Hogy ne kelljen elmagyarázni a fightot, és legyen elég gear is hozzá. Achi nélkül előbbit sehogy se lehetett ellenőrizni, utóbbit pedig csak macerás inspecteléssel, ami időt vesz el (és egy icc pugot amúgy se fél perc összerakni). Persze gyakorlatban jó lenne még a "skill score"-t is nézni, de erre nem igazán van lehetőség (solo instance-okkal és hozzájuk kötődő pontozással vagy achikkal talán meg lehetne oldalni, de ehhez Blizznek drasztikusan bele kéne nyúlnia a jelenlegi filozófiába. Na meg acc lopás melegágya lenne valószínűleg, mert a bénábbak megpróbálnák másokkal megcsináltatni). Achizással nem lehet mit csinálni, az meg fog maradni mindenképp. GS-el pedig azt kéne elérni, hogy enchantokat, gemeket is belevegye, illetve hogy ne legyen ennyire részletes, hanem csak kategóriákat mondjon. Szóval a Blizz féle (rejtett, lásd Toc meg icc-s 5 fősök) GS-t nyilvánossá tenni valami olyasmi formában, hogy az illető "ToC10 ready", "ICC10 ready", "ICC25 hc ready", stb. (de semmiképp sem a jelenlegi formában, hogy amíg nincs meg, addig nem mehetsz be). Mindezt meg lehetne úgy csinálni, hogy 1-1 kis ilvl-ű item ne szóljon bele a kategorizálásba, így a "hamis ilvl"-ű cuccok se lenne probléma (pont DK-mal voltam úgy, hogy 4k gs-en voltam sokáig tankként, mert nem volt jobb tank trinket, mint amit még a kezdeteknél kap az ember. Ahogy lecseréltem rögtön 500 GS ugrás, ellenben gyakorlati oldalról nem volt olyan irdatlan különbség).
    Amúgy az Attunementek visszahozása valószínűleg alapból enyhíteni fog a jelenlegi rendszeren, mert ha valaki rendelkezik vele, akkor legalább valami alapgearje és tudása lehet (vagy végighúzták, de ha volt ki végighúzza, akkor az le is tudja vinni). Pontosabban ehhez tudni kéne, hogy milyen mértékűt tervez a blizz.

Új hozzászólás Aktív témák