Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habib[HUN]

    senior tag

    válasz Bingisz #69450 üzenetére

    A magasabb tier-ben található könnyű tankok tényleg nem csak felderítésre használhatóak. Legalábbis nem mind. Pl a mostani patch előtti Chaffe igazi gyilkológép tudott lenni. Egy táras francia is igen kellemetlen tud lenni ha az ember oldalába kerül... t71 szintén egy vadállat. Sőt a most megjelenő könnyű harckocsik simán képesek ellátni egy közepes tank feladatát. Csak gyorsabban, de kevésbé páncélozottan.
    Igazából egy könnyű tanknak szerintem a feladata kissé összetettebb annál hogy pusztán felderítsenek. A csata első szakaszában a felderítés a fontos feladat. Vagy ha a pálya úgy kívánja gyorsan a kulcspozíciók elfoglalása. Ez akkor számít igazán, ha nincsenek medek, vagy ha vannak de jó szokásukhoz mérten nem teszik a dolgukat. Ha megvannak ezek a kulcspozíciók, jöhet a nyugis időszak számomra, a passzív scout felállás. Ez nagy segítség a tüzérségnek, és a tankelhárítóknak. Ha jó helyen van az ember, akkor ki lehet menni kávéért :D A végén, amikor már elég sok tank sérült, akkor jön a könnyű préda időszaka. "Release the Kraken" Az ember gyors, jó tűzgyorsasággal rendelkezik szinte bármilyen tankot képes kivégezni ha ügyes. Ilyenkor jön a szokásos arty mészárlás (counter arty lövést publikban ritkán látni), a lassú sérült nehéz tankok és td-k kivégzése.
    Nos városi pályán nehezebb a felállás. Ott ugyebár a bokorban ülök és figyelek megoldás nem működik. Pl Himmelsdorf. Én ezen a térképen könnyű tankkal vagy mentem fel a hegyre. Vagy bevártam a saját tüzérségnek rohanó ellenséges könnyű tankokat. Első körben ezekkel végeztem. Miután kellően szétszóródott a nép, akkor akár még középen lehetett alkotni a felderítővel. Pár perc után, simán be lehet slisszolni. Elvégre eddigre már több részre szakad az ellen.
    Én személy szerint a meccs elején meginduló, és 2 percen belül meghaló öngyilkos felderítőket nem értem. Szerintem akik ezt csinálják, nincsenek nagyon tisztában mire kapják az xp-t meg a kp-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák