Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz ooloo #189634 üzenetére

    Mer a sakknak sok a realitása.Oks.
    Ja és én még kapáltam egész nap és egyéb mezőgazdasági és egyéb munkákat is végeztem (ásóval, kapával, kaszával, villával, csákánnyal, baltával stb-stb).

    Amd - Radeon - Ryzen

  • e-newsee

    addikt

    válasz ooloo #189634 üzenetére

    Az én fejemben a sport minden olyan tevékenységet takar, amihez rendszeres fizikai és/vagy szellemi felkészültség, koncentráció szükséges, és ahol összeméred a tudásodat ugyanabban a tevékenységben másokkal, valamilyen cím elérése érdekében. Ha Mari néni az egésznapos kapálással egy évenkénti, falunapon megrendezésre kerülő kapáló versenyre készül fel, akkor Mari néni tulajdonképpen sportol. Hiszen egész évben azt az egy tevékenységet tökéletesíti a győzelem érdekében. Ha csak úgy kapál, mert gazos a kertje, akkor nyilván nem sportol, hanem dolgozik. Persze olyan is van, amikor nem versenyre készülsz, csak az egészségedet őrzöd meg, de az általában a klasszikus sportok egyéni célok miatti űzése. Szóval szerintem sem csak az lehet sport, amiben fizikailag elfáradsz, és kiizzadsz. Amúgy meg minek neveznéd azt, amikor valaki egész évben gyakorol taktikát, trükköket, csapatmunkát rendszeres edzésprogrammal, megfelelő táplálkozással, mentális felkészüléssel azért, hogy egy versenyen győzzön? Pont minden olyan tulajdonsága megvan, mint a többi sportnak. Hidd el, hogy egy több órás verseny az élvonalban fizikailag is megterhelő.
    Csak gondolj bele, mikor lenyomsz itt egy húzós maratont, vagy ki akarsz fejleszteni nulláról egy 8-as tankot pár hét alatt, hogy ingyen megkapd az új 9-est egy ág átszervezés miatt. Pár hét alatt úgy vagy vele, hogy megcsömörlesz, eleged van, belefáradsz. Lehet, hogy utána egy hétig be sem kapcsolod a gépet. Képzeld el ezt ezeknél az embereknél kb egész évben, napi szinten!

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • hmb

    aktív tag

    válasz ooloo #189634 üzenetére

    Oriasi kulombseg hogy ott nem er stressz,nemreg volt cikk a hvg-ben sakkozokat vizsgaltak verseny kozben, akar 5-9 kilit is fogynak egy nagy versenyen a legzesuk es szivberesuk ilyan mintha komoly figukai megteehelesnek lennenek kiteve,leirtak az egyik orosz felkeszuleset a sakkvb-re napi 6-10km futas, kb 1 ora uszas....ugyanis komoly fizikai allokepesseg kell vegigseggelni az egeszet.

    a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

Új hozzászólás Aktív témák