Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UTP

    újonc

    Sziasztok!

    Még új vagyok az oldalon, ezért elnézést, ha rossz helyre teszem fel a kérdést vagy esetleg már foglalkoztatok a témával. (nem találtam a kérdésemre választ)

    A következő dologra szeretnék megoldást találni:
    Vásároltam egy "AMIKO Impulse t2/c wifi" márkájú és típusú set top box-ot. A készüléken található egy olyan alkalmazás, hogy „Web TV”. Az alkalmazás megnyitása után a kiszolgáló IP címét beírva elérhető az adott program adása.
    Az lenne a kérdésem, hogy miként oldható meg, hogy a belső hálózaton a számítógépről tudjak filmet, zenét vagy esetleg a gép élőképét (streamelni) a Set top box-ra? (magyarán vezeték nélkül lehessen használni a TV-t, mint számítógép-kijelzőt)

    Nos, mivel nem ez a szakterületem ezért könnyen lehetséges, hogy rossz oldalról közelítettem meg a dolgokat. VLC-vel próbálkoztam a „közvetítés” menü alatt a gép élőképét közvetíteni a belső hálózatra. A VLC 2.2.4-es verziójával a közvetítés indításakor a program bezárult, nem sikerült közvetíteni. Az 1.0.5-ös verzióval sikerült elindítanom a közvetítést és a set top box tudta is fogadni az adást, de hang nélkül és kb. 30 másodpercenként frissült a kép… A 2.2.4-es verzióval sikerült filmet közvetíteni a hálózatra, (amit másik gépen, illetve telefonon sikerült is nézni VLC programmal), de a set top box csatlakozási hibát írt ki.

    Rossz programmal próbálkozok vagy a beállításokkal lehet probléma? A Web TV-k milyen formátumba közvetítik az adásukat lehet, hogy ott állítottam be a VLC-n olyan formátumot, amit a set top boksz nem tudott értelmezni? Milyen formátumot és bitrátát érdemes használni? Ha ebben tudnátok segíteni, azt megköszönném!

    Üdv.!

  • UTP

    újonc

    Sziasztok!

    A következő dologban szeretném kikérni a segítségeteket:
    Rendelkezem egy TP-LINK Archer C7 AC1750 típusú routerrel, amelyhez egy Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7265 hálózati kártyával rendelkező laptoppal kapcsolódok. A laptopon Windows 10 operációs rendszer fut, melynek a hálózat kezelője a csatlakozás után maximális jelminőség mellett 866,7 Mbit/s-os kapcsolati sebességet jelez.
    A kérdésem az volna, hogy ez a sebesség érték mennyire elméleti, tehát az effektív használható sávszélesség az mennyi lehet? Ugyanis a problémám az-az, hogy az internet sebesség tesztnél a leggyorsabb érték is "csak" 90/120 Mbit/s körüli érték a !feltöltés javára! annak ellenére, hogy az internet (le/fel) 500/200 Mbit/s sebességű, amit minden további nélkül tudok is mérni ha vezetékkel csatlakozik a gép a routerhez. Tehát miként tudnám Wi-Fi-n is kihasználni az internet csomag teljes sávszélességét, mi korlátozhatja a sebességet erre az értékre? Telefonnal mértem 120/160 Mbit/s-os értéket és számomra furcsa módon itt is a letöltés volt lassabb de a gépen mért sebességhez képest még mindig nagyobb értékű.
    Ha ezzel kapcsolatosan van bárminemű információtok amivel tudnátok segíteni azt megköszönöm!

    Üdv!

  • UTP

    újonc

    válasz Gubek-Einste #47819 üzenetére

    Parancsolj itt a kért képernyőkép a Wi-Fi hálózatokról. 2.4 GHz-en több hálózat is szokott lenni de az 5 GHz-es frekvencián még nem találtam senkit sem a környéken.

    A méréseket és a sebesség tesztet a próba kedvéért a router közvetlen közelében végeztem az összes alkalommal a zavaró hatások kizárása végett.

    Az SSID-t és a jelszót is megváltoztattam a leírtakra, továbbá eddig a Microsoft driver-ét használta a gép, de most a gyártóéra cseréltem. A "hibajelenség" továbbra is fenntáll.

    A képernyőképen látszik, hogy a program amivel a mérést végeztem jelzi, hogy váltsak a 40-es csatornára a jelerősség javulásáért (ami program szerint így is maximum) azt is megtettem.
    Amit nem igazán értek az-az, hogy az inSSIDer miért 54 Mbit/s-nak látja a maximális sebességet? Ennél jóval nagyobb a sebesség.

  • UTP

    újonc

    válasz Multibit #47821 üzenetére

    A mérések alapján úgy gondolom nem a környezetben keresendő a hiba hanem a beállításokban. Esetleg van valami javaslat, hogy miket kellene ellenőrizni?

Új hozzászólás Aktív témák